Skocz do zawartości

Pober Pixie 1,65m od Aeronauta


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Przechadzając się po Prowingu wpadł mi w oldschoolowy zestaw samolotu Pober Pixie, na stoisku Aeronauta.

 

Myślę, że oldschoolowy, bo ciężko go znaleźć w internecie. Jeden film na YT, w jednym sklepie jest w ofercie:

https://www.mg-modellbau.de/Flugzeuge/Holzbaukaesten/Pober-Pixie-wingsp%3A1650-135700.html?action3=setspeech&speech=2
 

Tak czy inaczej - mam słabość do samolotów ze skrzydłem na baldachimie, pasował mi do jednego z dziwnych pomysłów, a udało mi się go wytargać za 25EUR, więc wrócił z Niemiec ze mną.

 

Jakość zestawu ogólnie była spoko, zastrzeżenia mam tylko do jakości powłoki lakierniczej na kompozytowym kadłubie (bo tak, kadłub jest z kompozytu, to było istotne dla mojego pomysłu). Drewno za to świetnej jakości, bardzo fajnie zrobione były skrzydła i stateczniki.

 

No i teraz jak to wyszło:
IMG_20240629_151150.thumb.jpg.838a2da4276c420d7ca5607016dc22bd.jpg

IMG_20240629_151202.thumb.jpg.2a403dcc4c3ec4be863ce9382450eb22.jpg

IMG_20240629_151136.thumb.jpg.7a15a58f71d4a2a318d6ede82eec5870.jpg

IMG_20240629_151144.thumb.jpg.00c4fd46c4b69227a0b4bd0e8145208f.jpg

 

I tak, dobrze się Wam wydaje, okleiłem całość Oratexem...

Czemu? Bo oryginał był kryty płótnem, a rolkę Oratexu przywiozłem z Prowingu, za darmo.

Aczkolwiek - Oratex jest super, fantastycznie się tym kryje. Chyba tylko Koverall lepiej się napina i równa.

 

Jeśli ktoś się zastanawia - to był mój wzór na malowanie:
https://generalaviationnews.com/2016/03/13/the-playful-pober-pixie/

 

Po drodze wpadłem też na pomysł, żeby tę część kadłuba, która była kryta płótnem, też okleić Oratexem, żeby się zgadzała faktura i kolor ze skrzydłami.

I nawet to zrobiłem, ale nigdy więcej, folię na kompozyt kładzie się okropnie (co w sumie wiedziałem zanim zacząłem, nie wiem czemu sobie wyobraziłem, że z Oratexem będzie lepiej).

Ostatecznie dociągnąłem ten poroniony pomysł do końca i w sumie to nawet wygląda :)

 

Przejdźmy do wyposażenia:
Serwa - 4x HS-65MG (nie są super, ale jakoś miałem pod ręką)

Silnik - Emax GT2826/04 (Emax GT jak zwykle solidny, lubię te silniki)

Regler - Hobbywing 60A Platinum (no regler do helika, do samolotu. Kto zabroni?)

Pakiet - 4s2p VTC 5a (5200mAh)

Odbiornik - R9 Slim+

FC - Matek F405 Wing

GPS - Beitan BN-880

Kamera - Caddx Ratel

VTx - Matek 1G3 V1

Antena - Prodrone'owy dipol

 

Całość do lotu wyszła na 2,3kg.

Dziś miał być oblot, ale coś mi serwo od lotki zaniemogło, stawiam na to, ze szarpnąłem za kabel i trzeba polutować.

 

Ale - ktoś się może zapyta po co ten dziwaczny sprzęt na pokładzie.

Otóż tu przechodzimy do tego po co mi ten wynalazek.

Stwierdziłem, że chcę model będący symulatorem latania :D

 

Stąd całość jest wyposażona pod FPV oraz zaopatrzona będzie w ten headtracker:
https://fpvdogfight.com/products/motionsic-b-a-g-badass-gimbal

 

Ale na razie, to czekam aż przeleci Atlantyk, amerykańska poczta się niezbyt śpieszy jakoś.

Podejmowałem próby zrobienia gimbala samemu i nawet mi to wychodziło (w moim Twinstarze lata jeden z moich gimbali), ale ciągle mam problem z serwami.

Tzn. czysta bezwładność na serwie powoduje często wzbudzenie i drgania. A to powoduje, że serwa szybko zdychają i nie jest to bardzo komfortowe, bo jak się pozbędę drgań dodając opór, to serwa nie chodzą jakoś super płynnie  (a to jakoś imersję psuje. W Twinstarze to bez znaczenia ,ale w takim 'symulatorze' to inna rozmowa).

Producent tego gimbala twierdzi, że ma do tego dedykowane serwa, które mają ten problem rozwiązany. Więc sprawdzimy na ile to prawda :)

 

Przez gimbal jest też wrzucony tutaj system na 1,2GHz. Nie zamierzam tym nigdzie daleko latać (bo to nie do tego), ale dzięki temu stosuję przekaźnik z 1,2GHz na 5,8GHz. Przez to nie mam problemu z psuciem obrazu gdy ruszam głową (jak jest transmisja bezpośrednia, to ruszając głową przestaje trafiać anteną kierunkową w model).

Oczywiście 1,2GHz w modelu oznacza masę problemów (np. przez to jest tak duży moduł GPS), ale to nie pierwszyzna, ogarnie się.

 

Kompozytowy kadłub z kolei pozwolił łatwo cały ten złom upchać w środku. Wygodne to było :)

Dodatkowo - ten model ma tłoczoną prózniową imitację kabiny, nawet z naklejką przyrządów :)

 

To dużo dodaje do fajności 'symulacji' :D

 

No nic na razie tyle - czekamy aż pocztą łaskawie dostarczy gimbal.

Wrzucę wtedy filmik z DVR pokazujący co widzi pilot :)

 

No nic - czekamy na gimbal i

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.