Skocz do zawartości

Vimeo - Youtube - czy tez inne ???


upgrayedd

Który serwis do uploadu filmów jest lepszy?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który serwis do uploadu filmów jest lepszy?

    • Youtube
      10
    • Vimeo
      12
    • inny
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: dlaczego wszyscy, a przynajmniej większość wrzuca filmiki tylko na Vimeo?? Póki nie wszedłem na to forum, to o vimeo w ogóle nie słyszałem. Dlaczego nikt nie wrzuca filmów na youtuba, jak dla mnie jest on dwa razy lepszy - dużo szybciej wczytują mi się filmiki. Np. gdy oglądam trzyminutowy film youtubie to wczytuje z minutę, a taki sam filmik na vimeo ok. 5 mniut :crazy: . Proszę mi tylko powiedzieć dlaczego tak wszyscy te vimeo lubią, może jest to jakaś nowa moda o której nie słyszałem :? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, więc chodzi o jakość. to nie są filmiki z mikroskopu żeby miały jakąś super jakość, a poza tym ja nie widzę jakiejś dużej różnicy miedzy tymi stronami.

Ale dzięki mammuth, właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładuje Ci się szybciej bo jest gorsza jakość.

You Tube ma swoje konwertery jeszcze dodatkowo które konwertują na słuszny rozmiar ustalony przez serwis.

Vimeo te konwertery ma o niebo lepsze ;)

Pozdrawiam

 

P.S: Tak jak mammuth napisał ;)

 

EDIT:

Pisaliśmy w tym samym czasie (ja i stecio) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiś czas temu YouTube wprowadziło możliwość oglądania w "wysokiej jakości", która specjalnie od Vimeo _chyba_ nie odbiega... :?

 

Echh... spróbuj obejrzeć na YouTube film wysokiej rozdzielczości. Prędkość buforowania jest naprawdę kiepska (chodź porównać naprawdę ciężko) a do tego kilka błędów na stronie które skutecznie zniechęcają. Na dzień dzisiejszy youtube jest dobre ale do umieszczania filmów z "komórki". Filmy HD YouTube kompresuje z bitrate 2000 kbit/s i chyba nie ma możliwości downloadu źródłowej wersji filmu.

 

Vimeo z wyższą rozdzielczością radzi sobie lepiej a że do dłużej się buforuje w porównaniu do tradycyjnego YouTube - normalne. Z drugiej strony aby Vimeo pokazało pazury to użytkownik umieszczający film musi mieć wykupione konto chodź to darmowe też niczego sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie taką ankietę :

Po co jestem na tym forum , nudzić się mogę w domu dłubiąc palem w nosi.

I związku z tym w ankiecie wpisz:

1.Czy zbanować mnie od reki ?

2. Zbanować po 24-tej?

3. Dać 5 krawatów ?

4. Dać 2 krawaty teraz , 2 za dwa dni ?

5. Nic nie dawać , jest szansa , że będę pisać z sensem..... , ale jak dorosnę .

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie taką ankietę :

Po co jestem na tym forum , nudzić się mogę w domu dłubiąc palem w nosi.

I związku z tym w ankiecie wpisz:

1.Czy zbanować mnie od reki ?

2. Zbanować po 24-tej?

3. Dać 5 krawatów ?

4. Dać 2 krawaty teraz , 2 za dwa dni ?

5. Nic nie dawać , jest szansa , że będę pisać z sensem..... , ale jak dorosnę .

 

:evil:

 

:crazy: ty chyba gorszy dzień dzisiaj masz?? przeczytałeś cały temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stecio wyluzuj skoro nie widzisz róznicy pomiedzy vimeo a youtube to znaczy ze oglądasz jakies kiepskie filmiki załadowane w słabej jakości , na vimeo mozna naprawde niezłej jakości filmik HD z latania modelami , dam podpowiedz załoz sobie darmowe konto na vimeo wtedy bedąc zalogowanym poszukaj jakiegos filmiku który Cie interesuje i nie ogladaj go przez vimeo tylko przewin na sam dół strony z filmem i w prawym dolnym rogu masz linka do pobrania filmu w pełnej jakości tak jak go uzytkownik umiescił czasami lepiej poczekac ale cos zobaczyc niz ogladac latajace kwadraty z youtbe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mammuth zmienił tytuł

Bo tamten tytul byl zupelnie bez sensu i nie mial zwiazku z ankieta ktora dolaczyles.

Teraz (pomimo awersji jaka mam do ankiet) uwazam, ze nie wchodzac w posta wiadomo o czym jest ankieta...

Nastepnym razem za temat niezgodny z zawartoscia posta - post poleci do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.