Jump to content

Nowy Trenerek po oblocie :D

JasQ

Recommended Posts

Dziś pogoda pozwoliła mi w końcu na oblot mojej pierwszej spalinki przy modelu jeszcze mam kilka rzeczy do zrobienia ale nie mogłem już się doczekać . Niestety z powodu rozmiękniętej ziemi start musiał się odbyć z ręki ale było ok po krótkim rozbiegu rzut i....i.......i...... poleciał nawet za bardzo nie musiałem trymować lekko lotki i wysokość budowałem go około 2-3 tygodni jak wspomniałem to pierwsza tak duża maszyna pierwsza spalina no i moja własna konstrukcja :D no to przejdę do danych

rozpiętość 1500 mm ( jeszcze muszę zrobić zakończenia skrzydeł będzie koło 1600 mm )

długość 1130mm z kołpakiem

wysokość 300mm

cięciwa na środku 280mm

cięciwa na końcu 230mm

profil płasko-wypukły

napęd MVVS 4,5cm3 ( troszkę kaprysił ale po 5 min walki z nim uspokoił się )

serwa 2x standard graupner i sanwa 1xHS81 kierunek ( niemiałem innego )

odbiornik R700 aparat MX-12

zasilanie 4xKAN 1050mAh

waga koło 2100gram

Oblot wypadł znakomicie lata bardzo ładnie i w miarę powoli ale na max obrotach potrafi się rozpędzić pętle beczki nie są mu obce chociaż nie mam jeszcze pewności do ostrego latania przesiadka z niespełna metrowego deproniaczka 4xlżejszego od tego jednak to wymaga nabrania pewności siebie no i miałem kilku obserwatorów nie chciałem któremuś zaparkować na plecach :devil:

lądowanko idealne no może poza podłożem było naprawdę miękko a przy kółeczkach 63mm po prostu model siadł i się wlepił w podłoże może jutro będę miał czas to wyskoczę na jakiś asfalt

trener.jpg

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.