Skocz do zawartości

Ubezpieczenie "modelarskie" OC - 2009-2010


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako że nadeszła pora wykupić OC tak, więc udałem się do znajomego, który zajmuje się ubezpieczeniami i znalazł mi takie, które będzie miało zapis ze dotyczy modeli RC. Niestety, w OWU nadal jest problem z osobami bliskimi i temat nie jest do przeskoczenia w przypadku jednej osoby umowy. Mam do wybrania trzy warianty cenowe

 

45 PLN ubezpieczenia na kwotę 50.000PLN

60 PLN ubezpieczenia na kwotę 100.000PLN

80 PLN ubezpieczenia na kwotę 200.000PLN

 

po trzech latach bezwypadkowego 20% zniżki.

 

Prawdopodobnie w środę będę podpisywał umowę to zrobię ksero i tu wstawię. Aby większość mogła poczytać i ewentualnie wykupić takie lub podobne.

 

Gdybyśmy się zrzeszyli to była by szansa za rozmowy z ubezpieczycielem o zmianie OWU i wpis, że osoby bliskie podlegają ubezpieczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam,

 

Więc tak dziś podpisałem papier wybrałem opcje za 85PLN, której suma ubezpieczenia wynosi 200.000PLN.

 

Dla tych, którzy wyjeżdżają polatać za granice wystarczy dopłacić, 20PLN aby i tam obejmowało ubezpieczenie.

 

W postanowieniach dodatkowych mam taki zapis:

 

"ZAKRES UBEZPIECZENIA OBEJMUJE SZKODY OSOBOWE I RZECZOWE WYRZĄDZONE PRZEZ MODELE SAMOLOTÓW ZADALNIE STEROWANYCH W RAMACH AMATORSKIEGO UPRAWIANIA SPORTU".

 

Oczywiście poza tym jak w wjadę na rowerze w jakiś samochód to także to obejmuje itp.

jest to zwykłe "ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osoby fizycznej w życiu prywatnym " z tym konkretnym zapisem.

 

 

Gdyby ktoś był zainteresowany mogę podać numer kontaktowy do osoby z którą podpisywałem polise.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyśmy się zrzeszyli to była by szansa za rozmowy z ubezpieczycielem o zmianie OWU i wpis, że osoby bliskie podlegają ubezpieczeniu.

 

tego zapisu nie zmienisz .........

to jest bezpiezcnik dla firmy żeby nie była zmuszona bulić za wszelkie złamania , rozciecia , skaleczenia "niby spowodowane " przez model u brata ,siostry , ojca ,matki ,zony czy kochanki itd.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Dzisiaj rozmawiałem z agentem Allianz. Poniżej opisuję, co udało mi się na szybko dowiedzieć:

OWU Wariant Minimum § 5 - 5b.

5)Posiadanie i użytkowanie zgodne z przeznaczeniem:

B) modeli zabawek(także zdalnie sterowanych), które nie nadają się do jazdy oraz wsiadania.

Co z modelami latającymi? - jeszcze do sprawdzenia

 

 

Są trzy warianty cenowe :

 

60 PLN ubezpieczenia na kwotę 100.000PLN

90 PLN ubezpieczenia na kwotę 200.000PLN

110 PLN ubezpieczenia na kwotę 300.000PLN

 

Ubezpieczenie obejmuje trzy osoby z rodziny. Za każdą dodatkową osobę 10zł

(do końca tego nie rozwinął a ja nie zapytałem - jeszcze do sprawdzenia)

 

Przy wpłacie z góry 10% zniżki(jeszcze do sprawdzenia)

Dopłata dla wyjeżdżających za granicę 25zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC wykupione jest w Warcie !

 

W ubiegłym tygodniu byłem w Warcie i przy okazji ubezpieczania samochodu wspomniałem o ubezpieczeniu modelarstwa. Pani zadzwoniła do kogoś (jakiś zwierzchnik) i odpowiedziała, że ich ubezpieczenie OC w życiu prywatnym tego nie obejmuje.

 

Dzisiaj znalazłem w ich broszurze o tym ubezpieczeniu, że nie dotyczy ono urządzeń latających.

Chociaż ubezpieczenie obejmuje sporty uprawiane amatorsko.

Niestety po przeczytanie tego wyrzuciłem tą broszur, więc nie mogę dokładnie tego zacytować.

 

Czy ten wpis o modelach RC w Twojej polisie był tam standardowo czy jakoś go wynegocjowałeś?

 

Możesz podać mi kontakt do swojego agenta ubezpieczeniowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprasza, za ot. Wie ktoś może jak ma się ubezpieczenie OC do latania podczas pikniku na Żarze np. ? Rok temu nie było czegoś takiego i nie wiem jak to się ma do tegorocznego pikniku... Może ktoś wie ? Jeszcze raz przepraszam za ot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to Hyde Park to napisze coś od siebie.

W regulaminie zlotu na Żarze wyraźnie pisze:

"na Pikniku obowiązuje stosowanie wyłącznie częstotliwości

dopuszczonych prawnie w Polsce"

a trzy punkty niżej

"nadajniki w paśmie 2,4 GHz muszą być przed lataniem zgłoszone w

kontroli częstotliwości i zostaną oznakowane specjalną naklejką.

Nadajniki te nie muszą być potem zdawane." co według mnie jest bez sensu bo jeden punkt wyklucza drugi i do tego wymaga się ubezpieczenia OC które przy paśmie 2,4G można sobie o kant :ass: roztłuc.

 

to tylko mój punkt widzenia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.