Skocz do zawartości

Kara za latanie?


miros18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie, latając modelem praktycznie w środku lasu w którym większa przestrzec to pola a dokoła rozciągają sie drzewa jest zabronione?, dzisiaj spotkałem na młodego człowieka w tym miejscu mówiąc że latał tam po czym podjechało leśnictwo i niby dostał 5 tyś. kary?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To gdzie to właściwie było.

Na lesnej polanie czy na polach uprawnych??

Czy był to teren rezerwatu przyrody??

Był zakaz wchodzenia do lasu czy poruszania się samochodem po drodze leśnej??

Może te zakazy złamam a nie samo latanie??

5 tyś - to chyba może dopieto sąd grodzki "dać" - ale nie jestem pewien jakie uprawnienia ma straż leśna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie jest to rezerwat przyrody, strefa ciszy, teren szkółki leśnej - tak czy nie??

I nie był to okres kiedy jest zakaz wstępu do lasu - okres suszy i zagrożenia pożarem??

 

Nie dostaniesz kary zwłaszcza tak wysokiej bez podstawy prawnej.

Obawiam sie, ze nie znasz wszystkich okoliczności i bedzie trudno coś wiecej powiedzieć.

 

A może powiedział tak bo chciał byc jedynym "lataczem" na tej łące???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie zmyslił.

Nie znamy wszystkich okoliczności.

Może po prostu mu zagrozili karą a dopowiedział sobie, że został ukarany??

Trudno coś tak naprawdę powiedzieć.

 

Obowiązuję Cie przepisy Ustawy o Prawie Lotniczym i Rozporzadzenia Ministra Infrastruktury. Ale też przepisy porządkowe na danym terenie, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu pognałem myśliwych ze skraju lotniska i choć bardzo protestowali wylądowałem im przed lufami ,oczywiście na lotnisku i poszedłem po model .Polowanie zostało przerwane i choć się odgrażali poprostu smiałem im się w twarze.

Twój kolega chyba lekko przesadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.