Skocz do zawartości

formowanie pakietu


ali1983

Rekomendowane odpowiedzi

Należy rozładować pakiet i następnie go naładować, przy czym powinny być to minimum 3 cykle. Ponieważ ta ładowarka nie posiada funkcji rozładowywania musisz "ręcznie" rozładować pakiet, czyli umieścić go w urządzeniu, do którego jest przeznaczony. Pierwsze 3 rozładowania powinny przebiegać stosunkowo "powoli/delikatnie", by nie nadwyrężać świerzego jeszcze pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na stronie jest opis prostej półautomatycznej rozładowywarki pakietów ze schematu poniżej. (projekt TEOS'a)

 

http://www.model.sck.pl/index.php?akcja=porady&ramka=1&ID=8

 

tu jest schemat

3_d.jpg

 

 

Pamietaj tylko że nie wolno rozładować ognia piniżej 0.8-0.9V czyli przy pakiecie 8cell możesz go rozładwoać do 8x0.9V=7,2V max początkowy prąd rozładowywania do 500mA na póżniej może maleć np. do 100mA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki. napewno wykorzystam wasze porady.

 

delikatne rozładowanie czyli np. jazda na "pół gazu" może być??? i kiedy taką jazdę zakończyć??? czy gdy model nie ma siły "iść dalej" czy np. podnieść go do góry i jeszcze w powietrzu kręcić kołami aż "do upadłego"?

 

a co do rozładowywarki to nie umiałbym czegoś takiego zmontować!!! chyba, że znajdzie się ktoś chętny kto umiałby takie urządzenie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie:

przy pomocy miernika cyfrowego na używanym teraz pakiecie 7,2 V 1500 mAh świeżo po ładowaniu na skali pomiaru 20V miernik pokazuje mi 8,4, a ładowarka co ma na wyjściu 9V ma na skali 13... jak to rozumieć??? mierzone oczywiście DCV (napięcie prądu stałego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Napięcie pakietu jak najbardziej normalne, pod obciążeniem spadnie do 7,2-7,5V. Co do ładowarki to mierzone podczas ładowania czy na luzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ładowaniu wskazywało 9,4.

 

pakiet rozładował się do poziomu 6,8V a pod obciążeniem (kręcąc silnikiem) do 2,8V.

 

nie wiem czy to ok, ale zauważyłem znaczne skrócenie czasu jazdy na tym pakiecie po tym jak podpiąłem go do samego silnika i kręciłem aż całkowicie silnik stanął. (wtedy nie dysponowałem miernikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś jeździłem na rc hobby po pierwszym ładowaniu i czas jazdy to około 20 minut (od momentu jak zacząłem liczyć 15min, ale jeździłem już trochę). pakiet naładował się do poziomu 7,3V a startował do jazdy z 6,8V, skończył na 5,4V (wedle wskazań miernika). dalej nie jeździłam, bo wedle wcześniejszych wypowiedzi V może spaść max do 0,8-0,9V na celę czyli 4,8-5,4V

 

możliwe, żeby nowy pakiet leżąc przez 3 dni stracił 0,5V???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rozładowanie NiMH poniżej 0,9V na ogniwo jest bardzo niezdrowe. Do tego jeśli odbywa się ono dużym prądem to może nawet dojść odwrócenia polaryzacji ogniw. Możliwe, że w twoim pakiecie padło któreś ogniwo. Jeśli to pakiet typu "stickpack" czyli === to aby pomierzyć napięcia poszczególnych ogniw można użyć szpilek czyli powbijać się w łączenia między ogniwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba musiało się coś popsuć, bo wedle wyliczeń (4600 x 1,4) : 900 = 7 godzin. pakiet ładuje od 13 (jest 22.30) i złapał tylko 0,3V. z 5,2 do 5,5V. nie chcę w nim grzebać, bo to nówka więc w poniedziałek zadzwonię do lrp i niech kombinują.

 

pakiet jest polutowany tak ===

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A zmieniałeś wtyczkę? Jeśli tak to zapomnij o gwarancji. A nawet jak nie zmieniałeś to też zapomnij :( Dystrybutor LRP czyli HPI Polska to ... szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dla pakietu 7.2V NI-MH SC-UP4600mAh prąd 1C = 4,6A??? czy jak to się liczy???

 

Tak, dla pakietu 4600mAh prąd 1C to 4,6A.

 

jak taki pakiet dobrze uformować ładowarką Turnigy Accucell 6

 

Naładuj je prądem 1C, jeżeli te akumulatory mogą być takim ładowane (sprawdź w specyfikacji na stronie producenta), a potem rozładuj do napięcia 0,8V na celę (czyli 4,8V dla pakietu sześciocelowego), a potem naładuj jeszcze raz i jeszcze raz rozładuj i ponownie naładuj. Rozładowuj prądem 1A - na taki maksymalnie pozwala Twoja ładowarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.