Skocz do zawartości

formowanie pakietu


ali1983

Rekomendowane odpowiedzi

aż takim dużym prądem mam je ładować??? myślałem, żeby to było 0,5A - 1A, a nie 4,6A??? na stronie sklepu ten pakiet jest jako sub-c, a gdy wchodzę na stronę pakietu to za każdym razem pojawia się to samo czyli żadnej specyfikacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż takim dużym prądem mam je ładować???

 

To zależy od tego czy akumulatorki przyjmą taki prąd ładowania. Ja swoja akumulatory NiMh, które miałem czy mam do zasilania napędu (samolotu czy samochodu) ładuję prądem 1C, ale mam sprawdzone, że to wytrzymują. Po prostu kontroluj temperaturę pakietu - czyli trzymaj rękę na pulsie ;-) Jak się będzie grzał zbyt mocno to zmniejsz prąd. A niezależnie od prądu ładowania akumulatory NiMh pod koniec cyklu ładowania zawsze się nagrzewają - wtedy ładowarka powinna też sama po chwili przerwać ładowanie na podstawie pomiaru zmian napięcia.

 

A niektóre akumulatorki NiMh można ładować nawet większym niż 1C prądem. KAN 1050 ładowałem prądem 4C czyli w ich przypadku 4A, co dawało mi naładowany pakiet po 15 minutach. Ale trzeba z tym uważać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji jest napisane, że pakietów sub-c nie należy ładować prądem większym niż 2C (9,6A),a po paru linijkach, że do ładownia ni-mh nie należy stosować prądu większego niż 1C. a że ładowarka daje max. 5A to więcej jak 4,6A dawać nie będę.

 

 

p.s.: a czy taki czujnik temperatury będzie pasował do accucell6?

http://allegro.pl/item606582386_czujnik_temperatury_imax_b6_b8_turnigy_i_innych.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik działa poprawnie z ładowarkami IMax (wszystkie "klony"np. "Mystery"), E-station, a także z pojawiającymi się ostatnio Turnigy Accucel 6 i 8, Imax B6, Imax B8, Bantam (E-station), Mega Power Infinity-960SR (Robe Infinity III) i im podobnymi.
Tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.