Skocz do zawartości

Szybowiec ASW 28 okiem niedoświadczonego pilota


dlmtb

Rekomendowane odpowiedzi

miałem ES, a teraz (do nauczenia latania przyszłych orłów) chcę kupić EG (nigdy go nie miałem) i dlatego pytam bardzo poważnie, czy wg Ciebie EG lata się trudniej niż ES ? JA byłem przekonany, że z powodu chyba jednak mniejszego obciążenia pow. nośnej w EG na początek lata się nim łatwiej niż ES, czyżbym się mylił ???

Wielką zaletą ES-a dla początkujących jest napęd pchający - przy krecie nie ma problemów ze śmigłem, silnikiem, zmiąną skłonu i wykłonu itd. Lata świetnie.

Jest mało wrażliwy na niedokładne wyważenie, bądź dodanie balastu w postci np. apratu foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 294
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Na pewno regulator. już to przerobiłem 3 razy. Zawsze po wymianie regulatora był spokój. Dlatego warto kupić raz a lepiej niż kilka razy a niby "taniej". W tanich regulatorach układy BEC maja tendencję niestety do siadania. Ewentualnie w silniczkach szczotkowych lubi się też palić układ antyzakłóceniowy na silniku czyli takie małe 3 przylutowane ustrojstwa ;) (kondensatorki) w przypadku jak ktoś lubi dawać po garach i to jeszcze za dużym napięciem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no ja miałem ciężki dzień i postanowiłem to opisać w nowym poście...

zapraszam więc do zapoznania się z moimi "doświadczeniami" :)

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=25436

 

 

NO i jedno pytanie do wyjadaczy:

- chcę zmienić w tym modelu baterię i regulator...

- z racji na obciążenie modelu chciałbym wszystko pod 3s zrobić...

 

Dajcie namiary na coś co mi będzie długo służyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Złożyliśmy ASW 28 (RTF) z Synem, pierwsze loty jeszcze przed nami,

zastosowałem opisywane na forum wzmocnienia z taśmy na skrzydłąch oraz przedłużyłem lotki o około 1cm.

 

irytowała mnie aparatura MODE-1 chwila namysłu i po rozebraniu (nawet bez lutownicy) udało się przerobić na MODE-2 , tzn zamieniłem miejscami funkcje drążków,

teraz po lewej mam manetkę gazu i lotki a na prawej rece ster wysokości i kierunku.

 

Wystarczyło przełożyć:

- wtyczki od potencjometrów (lewa z prawą)

- blaszkę hamującą manetkę gazu

- beleczkę z sprężynką (stabilizujaca manetkę steru wysokości)

 

jeszcze nie lataliśmy, czekamy na pogodę

:)

 

takie pytanie:

czy sterowanie lotkami i sterem wysokości nie powinno być na jednym drążku ?

czy lepiej miec ster kierunku razem z gazem ?

tak jak na komputerze i joy'stick

 

jestem poczatkujący w rc - latającym więc wybaczcie może "śmieszne" pytania,

 

pozdrawiam

Piotr

 

PS: juz znalazłem odpowiedzi na pytania :)http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=23825

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze sposob ustawienia mode jest bez znaczenia dla Ciebie , jesli to Twoj pierwszy model , ale staraj sie uzywac mode takiego jak inni w okolicy , by :

ktos inny Ci mogl oblatac model

pomogl w pierwszych lotach

bys mogl oddac nadajnik w rece kolegi jak bedziesz sie musial szybko odlac po pifku -i tak sie zdarza :wink:

czy jak bedziesz krazyl w termice wysoko i dlugo zapalic papiroska

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pierwsze loty mamy za sobą (3 kontrolowane).

Wzmocnienia z taśmy okazały się niezbędne, dzięki nim skrzydło nie zostało odcięte przez linię telefoniczną :)

 

wiał zbyt silny wiatr a w zasadzie podmuchy, dzieki wiekszym lotkom jakoś panowaliśmy nad modelem, niestety to nie wystarczyło.

 

koniec końców mamy do wymiany kadłub oraz jedno ze skrzydeł....

tak się zastanawiam czy warto inwestować w części zamienne czy przełożyć serwa i aparaturę do innego kadłuba :)

 

przy odrobinie włukna szklanego oraz rurek węglowych ten model mógłby być prawie niezniszczalnym, a tak gdy puścimy golca bez przygotowania rozleci sie na 100%

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko przez brak cierpliwości, gdybyśmy zaczekali kolejny tydzien na lepsza pogodę,

:) ale nie jest źle

 

kupie klej do styropianu i poskładamy go do kupy ASW28 jeszcze poleci,

 

zastanawiam się czy nie przenieść osprzętu na któryś z poniższych modeli

ELEKTRO JUNIOR S - http://www.cyber-fly.pl/produkt-758.html

EASY GLIDER-PRO - http://www.cyber-fly.pl/produkt-841.html

 

z wiekszą powierzchnią skrzydeł powinien być stabilniejszy przy małej prędkości...

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie przesadzaj pirzol z takimi zakupami, Easy Glidera w cale się tak nie prosto składa a dochodzi jeszcze kupno wyposażenia....

Kup Easy Stara, praktycznie wszystkie części z ASW się do niego nadadzą.....pakiet 2s idealny do zasilania 400 PERMAX z zestawu więc jesteś już ustawiony, jedynie co musisz kupic to klej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To co zostało z AWS 28 pozbieraj na kupkę i ewentualnie wykorzystaj jako materioał do testów.

Co do nowego zakupu, tak jak wspomnieli poprzednicy, będziesz oprócz modelu potrzebował trochę wyposażenia.

Co mogę polecić :roll:

Może takie coś lub takie coś albo takie coś ewentualnie takie coś

Wybór należy do Ciebie.

Pamiętaj, że do tych modeli będą potrzebne serwa, regulator, silnik, łopatki śmigła, kołpak, akumulator, przedłużacze kabli do serw, ładowarka do akumulatora, nadajnik i odbiornik RC.

Oczywiście nie to wszystko do każdego z zaproponowanych przeze mnie modeli, zależnie od tego co dostajesz w komplecie z modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.