Skocz do zawartości

Zasilanie odbiornika i serw- NiCd czy Ni MH ?


Gość kasper150

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasper150

Witam , już prawie wszystko zebrałem do zrobienia z modelu wersji rtc ( ready to crash ) i został mi jeszcze wybór pakietu , jaki wybrać Nicd czy Nimh ?? i jakie napięcie 4,8V czy 6,0V ?

( samolot to bossanova 3d 1,5 m wersja spalinowa :P ) . pozdrawiam aha i jeszcze jaka pojemność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , już prawie wszystko zebrałem do zrobienia z modelu wersji rtc ( ready to crash ) i został mi jeszcze wybór pakietu , jaki wybrać Nicd czy Nimh ?? i jakie napięcie 4,8V czy 6,0V ?

( samolot to bossanova 3d 1,5 m wersja spalinowa :P ) . pozdrawiam aha i jeszcze jaka pojemność?

 

A jakie serwa? Na 4,8 V, 6V czy 5 cel ?? - To są trzy różne napięcia i niektóre serwa tego :twisted: NIE LUBIĄ :twisted: ( tego wyższego i się ... smażą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

No właśnie 4,8 V czy 6V-oto jest pytanie. Lub jak napisał mój przedmówca 5 cel ?. Zaczynam się gubić w tym wszystkim. Bo podążając tą drogą to na serwa o zalecanym napięciu przez producenta 4.8 to nawet nie wolno byłoby podłączyć pakietu 4x1,2 który po naładowaniu daje około 6 V. Czy trzymać się raczej napięć nominalnych pakietów ?. Bec czy Ubec z tego co mi wiadomo też daje więcej niż 4,8-z reguły około 5,2V więc jak to wszystko pogodzić.

Pozdrawiam i liczę na jasną odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy serwach jest napisane 6V to mozesz użyć 5cel, I pewnie masz w modelu serwa wielkości standard? Nicd lepszy tylko pamietaj ze zeby go naładować to trzeba go najpierw do końca rozładować, z Nimh nie ma takiego problemu można doładowywać w którym momencie ci sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicd są lepsze tylko szkoda że to co można jeszcze kupić to są ciężkie pakiety albo mają mają pojemność.

Ja używam SANYO 2700 ,latam tylko spaliniakami i jak na razie nie mogę potwierdzić tego że Nimh-y ,,psują"się w takich modelach.

Moja rada to wybierz SANYO 2500 lub 2700.

Napisz jeszcze jakie serwa masz w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model a w nim pakiet 4 celowy Sanyo 2700, zlutowany w kostkę, Złego słowa nie moge powiedzieć. Ostatnio naładowałem go do pełna i latałem modelem bez przerwy przez około 4 godziny spalając 2l paliwa, ponowne ladowanie w pakiet weszło 1200 mA

Tak wieć 2700 to bardzo duzo latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicd są lepsze tylko szkoda że to co można jeszcze kupić to są ciężkie pakiety albo mają mają pojemność.

Ja używam SANYO 2700 ,latam tylko spaliniakami i jak na razie nie mogę potwierdzić tego że Nimh-y ,,psują"się w takich modelach.

Moja rada to wybierz SANYO 2500 lub 2700.

Napisz jeszcze jakie serwa masz w tym modelu.

 

Olo zapewnie tylko zapomniał dodać że chodzi o SANYO HR-3U - bo można jeszcze znależć na alledrogo inne akku SANYO ( np. eneloop - dobre ale ciut mała wydajność prądowa - ok - mniejsza - do trenerka eneloopki dobre do Bossanovy może zabraknąć mA )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem albo nie dopowiedziałem :D Chodzi mi o aku SANYO HR-3U 2700 mAh i kupowałem ogniwa w Nastiku.

Z Enelopami trudno je pomylić bo mają większą pojemność.

Ładuje je prądem 1,2 A i pod koniec ładowania mają około 40 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.