Skocz do zawartości

Kompresor do aerografu


ertman_176

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam mały dylemat co do kompresora do aerografu. Mam 3 pomysły i nie wiem który jest najrozsądniejszy:

 

1. Kupić mały kompresor na allegro za 300zł i zapomnieć o problemie, mały szybko schowam i dużo miejsca mi nie zajmie

 

2. Kupić kompresor olejowy [10L] na allegro za też 300zł i mieć duży już do np. nakładania farby na ściany, klucza pneumatycznego itd ... Problem w tym ze zapewne trzeba by filtr dokupić i złączka bedzie za duza do aerografu

 

3. Zaadoptować kompresor od lodówki [posiadam], dołożyć butle, reduktor, manometr, szybko-złączkę itd. problem w tym że jak podliczę te wszystkie akcesoria to wychodzi sporawa suma a i co do jakości nie mam pewności ani tez gwarancji nie posiadam

 

No i kwestia aerografu. Posiadam gdzies w zasobach aerograf [ w sumie pistolet natryskowy] humbrola. Chciałbym zakupić pseudo iwate za ~ 140zł ale boje się 2 rzeczy:

 

Ilości rozkręcania po użyciu - ilość elementów jest spora a po każdym malowaniu trzeba by to myć, uważać aby nie zgubić. Do tego problem 2 kolorów - mycie pomiedzy każdym to sporo roboty ...

 

Znowu nie chce wydawać 500zł na aerograf bo nie mam takiej potrzeby jak na razie. Ale znowu na upartego z pompką do kół tez podkład założe na modele ale przecież nie o to chodzi... A wydać 140zł i nie używać bo sie nie dostało tego co się chciało to nie sztuka ...

 

Gdybyście mi mogli napisać jakich aerografów używacie byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł jeśli masz gdzie postawić to kup sobie normalny kompresor z butlą 50 L . jeśli nie malujesz w domu to będzie tez na przyszłość do innych prac . małego kompresora nie bierz bo butla 10 L to ledwie zbiornik wyrównawczy o ile do aerografu będzie ok to do innych narzędzi się nie sprawdzi - będzie pracował non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kompresora (oczywiscie moim zdaniem) jesli bedziesz uzywał głównie do aerografu, to lepszy jest lodówkowiec. Jest bardzo cichy a jego wydajnośc wystarczająca. Szczególnie ze zawsze cos tam gdzies można do niego zdobyc nie trzeba wszystkiego kupować. mój kosztował mnie dwa Heńki, 0,5 wody ognistej, dużą kośc dla psa, filtr na allegro FESTO 45 zł no i troche czasu. Ale z efektu jestem bardzo zadowolony :D:D

ertman_176, Mam reduktor bardzo dobrej firmy, i jakis manometr, jak masz agregacik, to potrzeba ci wyłacznika ciśnieniowego (u mnie jest z hydroforu)i pustej gaśnicy która bedzie magazynować sprężone powietrze, ale (przynajmniej tak mi sie wydaje) może słuzyć jako filtr oleju i wody (wpadłem na to dzieki obejrzeniu konsrukcji filtra Specyfika)

Jak sie zdecydujesz na lodówkowaca to chetnie pomoge....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak będziesz tylko używał do aerografów to będzie OK. zamontowałem na wylocie szybko-złączke podobnie na przewodach do aerografów i dzięki temu mój służy mi do czyszczenia komputerów wpinam taki pistolet butle nabijam do 8 barów i jazda ;).

 

 

Na mojej stronie jest dokładnie opisane jak takie ustrojsto zbudować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat aerografów: wydaje mi sie ze to też zalezy do czego bedziesz go używał.

Ja mam całkiem dobry (tak mi sie przynajmniej wydaje, prezent gwiazdkowy od żony :D ) tu masz fajny, mam bardzo podobny http://www.allegro.pl/item578238357_aerograf_profesjonalny_m_186_0_3mm_gwar_f_vat.html

Mam dwie dysze 0.2 i 0,3 ale ja zamierzam sie pobawić w malowanie dośc dokładne i mi sie takie cacko na pewno przyda. Jeśli używał bedziesz do malowania jakichś pasków czy cos w tym rodzaju używając do tego masek to mozesz kupic najtańszy i też pewnie bedziesz zadowolony.

 

Co do reduktora i manometru. Dogadac sie jakos mozemy ale to na PW, raczej wolałbym iść na jakąs wymianke nie kase. Moze nawet jakies przedwody by sie znalazły, ale moze :wink:

Filtr nie musiałbys kupować tak można skonstruować gaśnice ze bedzie równocześnie filtrem. nie musisz też miec wyłacznika ciśnieniowego ale to wielka wygoda.

 

Ważna sprawa, musiszmiec kogoś kto Ci to wszystko pospawa.

 

EDIT: A to moj http://www.allegro.pl/item578300256_aerograf_tg180_0_2_0_3mm_z_regulacja_cisnienia_fv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie Jurek zaskoczył - dlaczego sam na to nie wpadłem ??

 

Krupp - poszlo PW

 

Wosiekpl - gama to jeden z mniej ciekawych sklepów w sieci - osobiscie wole mojehobby.pl gdyz maja szerszy wybór wszystkiego. Pistolet natryskowy mam - caly czas kombinuje jak by ten temat ugryźć ...

 

Najbardziej boli mnie to ze te aerografy nie mają zbiornika obracanego co wymusza prace w określonej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa aerografy jeden z dysza 0.3 (humbrol'a) do malowania dużych powierzchni ma spory szklany zbiorniczek przykręcany od spodu. podobny można kupic w castoramie !

Drugi mam z dyszą 0,2 bardzo podobny do tego co pokazał KRUUP jest to aerograf drufunkcyjny. Do tego kompresorek z lodówkowca i tak pracuje już 5 czy 6 rok z rzędu !

 

nie bardzo rozumiem co masz na myśli z tą pozycją malowania. z tego co ja wiem to manewrować trzeba elementem nalowanym a nie pistoletem. On raczej zawsze powinien być w pozycji poziomej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej boli mnie to ze te aerografy nie mają zbiornika obracanego co wymusza prace w określonej pozycji.

 

I znowu nie przeczytałeś moich postów - oczywiście te pseudo-iwaty mają obrotowy zbiornik i możesz malować od pozycji pion do góry np. sufit - do pozycji pion na dół np. podłogę - a zbiornik zawsze może być wieczkiem do góry. Obrót zbiorniczka oczywiście ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Kupić kompresor olejowy [10L] na allegro za też 300zł i mieć duży już do np. nakładania farby na ściany, klucza pneumatycznego itd ... Problem w tym ze zapewne trzeba by filtr dokupić i złączka bedzie za duza do aerografu

 

Klucz udarowy 3/8" potrzebuje ok 3,5l/s przy cisnieniu 6 bar.

Na alledrogo nie podaja wydajnosci tego kompresora.

1,5 konny silniczek dociagajacy do 8 bar, to zwykle nie wiecej niz 120l/m, wiec ten kompresor moze wystarczy na zluzowanie srub od kol i to tez nie szybko jedna po drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile bedzie kosztowac manometr, reduktor, filtr i złaczka ?

 

A co nt. samych aerografów ? Nikt nie używa ?

zapomniałeś o jednym elemencie zawór bezpieczeństwa na butli, jak dla mnie najważniejszy :D a on nie jest taki tani jeśli bierzesz elektryczny wyłącznik ciśnieniowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja dokonuje drobnych zakupow w gammahobby bo sklep znajduje sie przed moim blokiem , pozniej brat mi to wysyla. Wracajac do kompresora to sie troche usmiejecie jak malowalem RWD 5 , moze nie wyszlo za ladnie ale przynajmniej nie zzarlo mi depronu. Otoz najpierw kupilem farby akrylowe w sprayu, kiedy zaczolem malowac depron zrobil sie troche porowaty , dlatego tez pozniej kupilem farbe takze akrylowa ale w puszce do rozmajenia z woda. Jako kompresora uzylem chnskiego ustrojstwa ktore robi wiece huku jak cisnienia ktore wytwaza. Na obudowie pisalo ze daje ok 200 Psi , jako zbiornik powietrza uzylem butelki po cocacoli 2 litrowej. Do tego regulator cisnienia , manometr chyba do smiechu bo wskazywal w najlepszym przypadku cisnienie 1 bar. Takim to oto wynalazkiem jako tako pomalowalem samolot.

 

 

Pozdrawiam

 

ps tak z ciekawosci zajze na mojehobby , moze tez cos kupie ale w tym wypadku nalezy doliczyc podwojne koszty przesylki , ba potrojne . Pierwszy to ze sklepu do domu , drugi z domu do Hiszpani i trzeci z mojego domu do Madrytu. Jak policzyc to troche dogo to wychodzi , dlatego tez wiekszosc zakupow robie w UH zas reszte przy okazji jakiejs przesylki z Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w moim nie mam dodatkowego zaworu nadcicnieniowego gdyż reduktor (wyglada że to 2 w 1) który posiadam np. ustawaim na np. 2,5 bara, w całym kompresorku mam dwa manometry jeden na butli drugi na wylocie (reduktor). I teraz tak ja ciśnienie przekroczy ustawione 2,5 bara to reduktor zaczyna "popuszczać" słychać tylko ciągły lekki syk powietrza i w ten sposób mam stałe ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to reduktor jest do redukowania ciśnienia czyli np. masz w butli ciśnienie 7bar a reduktor ma za zadanie puszczać stale zadana wcześniej wartość. czyli przykładowo 2 bary ani mniej ani wiecej.

A twój utrzymuje w butli ciśnienie. meloow, Masz jakis link do tego reduktora??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.