Skocz do zawartości

Jaki heli na początek?


Ramzex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A róbcie kurde co chcecie. 450 tylko i wyłącznie na dwór lub halę. Po mieszkaniu raczej nie polecam i się nie zmieścisz. Tylko potem nie piszcie z płaczem, to nie umie latać, lub zrobiłem sobię kuku. Tylko często zmieniane części wychodzą dość drogo. Pozwodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W całym modelarstwie ja siedzę ok 3 lata ;)

 

Zaczynając od lotnictwa samolotami więc napewno coś do heli wniesie.

 

Sprzętu trochę mam,symulator też właśnie ćwicze.

 

Napewno bym to jakoś ogarną.Jesli ktos moze opdpowiedzcie mi na poprzednie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika do HK wyjdzie trochę

Serwa okolo 300zl bo muszą być mocne i szybkie

Silnik i regler okolo 150 zł

Żyro zależy jakie, ale okolo 100-150

Pakiet 11.1 V 2200mAh 35C to 120 zł

W polsce tyle ci wyjdzie. Serwa mogą wyjść taniej ale poniżej 200 nie zejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyjdzie cena z pozostałymi częściami?

o ile kit możesz kupić w najróżniejszych cenach od $25 do $70

to na elektronice nie powinieneś oszczędzać

jeżeli kupisz raz a dobrze to z czasem dotrze do Ciebie że dobrze zrobiłeś wydając 1200-1500 zł na elektronikę do 450'tki

można też zmieścić się w 300-400zł...

po jakimś czasie i tak kupisz drugi raz drożej czyli wydasz o 1/3 więcej

szczerze jak chcesz się cieszyć modelem długo a właściwie jego wyposażeniem (bo kity można zmieniać jak rękawiczki) to wydaj dużo, raz a dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:Pakiet,regulator mam więc mniej obciąży.

 

Jeśli mówicie że jak dobra elektronike na dlugi czas wydam troszke wiecej to jestem w stanie dac 800-1000 (mam tez swoje wydatki)

 

Dlatego oglądam się za kitami.

 

Jescze pooglądam jakieś aukcje na allegro napewno coś ciekawego taniej znajde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że masz regulator to nie znaczy że każdy silnik podepniesz pod niego. U mnie w HK regulator z silnikiem są na stałe połączone, i w helikopterach z reguły tak jest. Musisz tez wziąć pod uwagę, ze tam nie siedzi zwykły silnik samolotowy, tylko specjalny do helikopterów.

Z drugiej strony ja Was ludzie podziwiam. Dostajecie dość dobre rady na początek, by wziąć helikopter może nie tak zajedwabisty jak HK lub Align, ale wolicie wydać na niego astronomiczne kwoty nie mając nigdy styczności z takim modelem. Symulator? tak fakt pomaga trochę zapoznać się z tym jak to działa ale nawet w 60% nie odda prawdziwego modelu, bo symulator jest idealny. brak wiatru (tak wiem można ustawić), wszystkie dane modelu perfekcyjne itp. Dobrze, powiedzmy tak wystartujesz nim, polatasz trochę, ale na przykład coś jest nie tak i musisz awaryjnie lądować. W lamie do wymiany co najwyżej wał, a tak po zatem to może śmigła i buda trochę ucierpi. W HK? W Hk/Alignie to inna sprawa. Złamane łopaty, złamane belki, wykrzywione pręty, zniszczone podwozie i mógł bym tak wymieniać z godzinę. Cena naprawy? W lamie max.70zł, w Hk, cena nowego prawie. opłaca się? Wg. mnie nie, ale wy wiecie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam Ci dobre wyposażenie ale poszukaj sobie sam...

znajdziesz dużo sklepów,

opatrzysz się co i jak

poczytasz sobie co i jak

robię to specjalnie bo Ci się to po prostu przyda

podaje nazwy do b. dobrego osprzętu czyli drogiego ale uwierz warto dołożyć kilka stówek i mieć dobry sprzęt na lata

 

serwa na tarczę: HiTec HS-65MG- praktycznie nie do zniszczenia- potwierdzone doświadczeniem :wink:

 

żyro na ogon z serwem- Futaba GY-401 i serwo Futaba s9257- po dobrym ustawieniu zapomnisz o pływającym ogonie

 

regulator- Align 35A Brushless ESC RCE-BL35X- ma piękny miękki start i jest niezawodny

 

silnik- Align 430XL (lub) L (obojętne i tak ich nie wykorzystasz na maxa) Brushless Motor(3700KV)

 

nie ma za co :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żyro na ogon z serwem- Futaba GY-401 i serwo Futaba s9257- po dobrym ustawieniu zapomnisz o pływającym ogonie

Za taką kwotę to zapomni o pływaniu w pieniądzach ;P

 

RAMZEX, przeczytaj sobie mój post jeden wyżej i zastanów się jeszcze, czy na pewno jesteś gotowy i chcesz się tego podjąć. Ja zaczynałem od lamy, mam HK i powiem Ci że łatwo nie jest.

 

Nie znam aparatury Turningy9, ale sprawdź czy masz tryb heli, ustawienia tarczy ccpm, i ustawienia serw na tarczy bo jak nie to nie polatasz, i nie mamy o czym gadać nawet. Lamą polatasz na trybie samolotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Pytanie odnośnie lam.

 

Która lepsza?

 

lama v4 czy big lama?

 

Chciałem się dowiedzieć która byłaby lepsza do latania na hali,w domu (dosyć sporym) jednorodzinny,lub na spokojnej pogodzie na dworku?

 

Big jest większa i cięzsza a v4 tak ładnie wygląda.Jednak interesuje mnie która jest bardziej praktyczniejsza (przydatna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką w breloku wazy niecałe 20 g więc chyba da rade.

 

Robi dobrej jakości filmy więc sąsiadke w łazience można sprawdzić:D

 

A na model na początek na da się Big Lama?

 

EDIT:Tylko to oryginalne radio troche głupio.Tgy 9 da się zaaplikować?

 

Mam na zapasie jescze kilka odbiorników :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom nada nada, przynajmniej mniej $ wydasz na naprawę

 

EDIT. Odbiornik spokojnie zamienisz. Bo odbiornik jest podłączony do regulatora itp. Tylko musisz mniej więcej pamiętać gdzie było co podpięte. Sprawdź na monitorze w dwojej aparaturze, jaki drążek jest na którym kanale.

Drążek LEWY PIONOWY -> Gaz

Drążek LEWY POZIOMY -> Obrót helikoptera wokół własnej osi

Drążek PRAWY PIONOWY -> Pochylenie helikoptera przód/tył

Drążek PRAWY POZIOMY -> Przechylenie helikoptera prawo/lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żyro na ogon z serwem- Futaba GY-401 i serwo Futaba s9257- po dobrym ustawieniu zapomnisz o pływającym ogonie

Za taką kwotę to zapomni o pływaniu w pieniądzach ;P

 

RAMZEX, przeczytaj sobie mój post jeden wyżej i zastanów się jeszcze, czy na pewno jesteś gotowy i chcesz się tego podjąć. Ja zaczynałem od lamy, mam HK i powiem Ci że łatwo nie jest.

 

.

i sam sobie jesteś winien że "uczyłeś" się na czymś co nieczego nie wnosi.

Wiele osób dodatkowo robi ten błąd, że chce coś małego by poćwiczyć w domu. to tak jakby kupić małucha by poćwiczyć sobie jazde na miejscu parkingowym. Normalny heli (powiedzmy 450) i przestrzeń- jest przestrzeń jest czas na reakcje i tak można zaczynać bezkretowo i nie siadać przed symkiem. Ważne by nie ustawiać helika jak żylety tylko tak jak pisze Rafał- mniej gazu-więcej kątów i helik jest spokojny jak baranek. NIe szaleć, nie palić etapów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak winien winien, moja wina, moja bardzo wielka wina. Przepraszam że to zrobiłem, teraz nie będę mógł zasnąć :oops: . Ok, ale żeby ustawić te kąty potrzebna jest jakaś znajomość. Albo w formie wiedzy albo znajomy co się na tym zna. Nie wiem czy kolega ma takie więc uzasadniam swoje racje. A z tym że łatwo nie jest chodziło mi oto że nie jest to zabawka i trzeba cierpliwości i precyzji. Lama niczego nie wnosi... bzdura !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak winien winien, moja wina, moja bardzo wielka wina

obrażasz się jak dziecko... po trupach trzymasz się tego że masz rację, ale nie do końca

lama jest dobra dla kogoś kto nigdy niczym nie latał

Ok, ale żeby ustawić te kąty potrzebna jest jakaś znajomość. Albo w formie wiedzy albo znajomy co się na tym zna

mnie już zna może walić jak w ogień

A z tym że łatwo nie jest chodziło mi oto że nie jest to zabawka i trzeba cierpliwości i precyzji

kolega już zajmuje się modelarstwem to ma pojęcie, cierpliwość itp. itd..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.