Skocz do zawartości

Jaki heli na początek?


Ramzex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jakiś czas temu, przymierzałem się do zakupu kolejnego"dorosłego" śmigłowca ze prawdziwym żyroskopem, i podzespołami. Pomyślałem nad 250-tką, popytałem kolegów na naszym forum i jakie było moje zdziwienie jak prawie wszyscy zgodnym głosem mi tego śmigłowca odradzili, przynajmniej jako jednego z pierwszych.

Jest mały, agresywny, ciężki do okiełzania, nawet dla doświadczonych pilotów, mało tego, że odradzali to sami co niektórzy zaczęli się ich pozbywać, z racji małego komfortu w pilotażu, nerwy i presja, nie pokrywa się z ceną i skalą tego przedsięwzięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250-tka wbrew pozorom jest bardzo wymagającym modelem. Nie bardzo nadaje się na pierwszy model, nie można nią latać w domu, na zewnątrz źle znosi mocniejszy wiatr (taki, przy którym 450 radzi sobie całkiem dobrze), a przy tym jest niewiele tańsza w eksploatacji od 450-tek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal i D.a.r.o wiedzą o czym mówię, wystarczy by, nie wchodzić w koszty polatać na porządnym symulatorze, latałem na rożnych, ale proponuje Phoenixa, jak mi doradził kolega Robertus i chwała mu za to, ten symulator jest ideałem, wirtualnego odzwierciedlenia lotu, przynajmniej dla mnie.

ustaw sobie Align-T-rex 250 i powodzenia. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diter, widzę żeś dopiero zobaczył heli RC :D Na początek nie kombinuj z FPV i dalekim zasięgiem. Poczytaj, pooglądaj. Na zupełny początek możesz pobawić się Lamą z E-Sky. Heli 1 rotorowe, czyli popularne 450 na zupełny początek nie są najlepszym pomysłem (wiem że teraz inni heli-modelarze mnie zjadą za tą opinię)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz też właśnie czekam na przesyłkę z HK z helikiem HK 450 i częściami do niego. Helikiem nigdy nie latałem, oprócz symulatora. Zobaczymy jak to będzie, tyle że mam już jako takie zapoznanie z lotami samolotem, więc i już jakieś tam wyrobione odruchy, orientacja w powietrzu, może uda mi się nauczyć wisieć bez kretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wiem że teraz inni heli-modelarze mnie zjadą za tą opinię)

Dlaczego mają Ciebie objechać, jak napisałeś prawdę. :mrgreen:

 

450-tka to nie RTF z boxa, gdzie, do lotu wystarczy naładować pakiet i ewentualnie, delikatnie pobawić się trymerami.

Całość zabawy z K.I.T, a w szczególności HK jest to, że uzupełniony jest częściami-podzespołami z rożnych fabryk i od rożnych producentów, których jakość nie zawsze współdziała z kolejnym elementem całej układanki. Do tego dochodzi przypięcie serw do odpowiednich kanałów w odbiorniku, programowanie ESC, lutowanie UBEC w 80% przypadków, złączy lipo, pinów, co dla niektórych już jest poważnym wyzwaniem, bo posmarkać cyną, a dokładnie i bezpiecznie polutować-połączyć dwa elementy, to inna historia, wprowadzenie krzywych na gazie i na skoku, regulacja długości popychaczy, kąty łopat i torowanie wirnika, wiele- wiele innych, a 100% dochodzi przeróbka ładowarki z HK, do pakietów Lipol. To wszystko wpływa na to że 450 także nie jest dobra na początek dla pierwszego z brzegu początkującego modelarza.

A do tego dochodzi zakup kluczyków imbusowych dobrej jakości, bo takie za 10 zł z biedronki, to się raczej nie nadają, klej do gwintów, wazelina techniczna, długie szczypce, oraz peseta i dobrej jakości śrubokręty. czyli cała tzw okrasa która trzeba dodać do ceny całego modelu. około 110zł-160zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chriss napisał/a:

(wiem że teraz inni heli-modelarze mnie zjadą za tą opinię)

 

Dlaczego mają Ciebie objechać, jak napisałeś prawdę. :mrgreen:

Chodziło mi oto, że w początkach tego tematu, jedna osoba (już nie pamiętam kto) też myślała najpierw o lamie, potem 450. Pisałem wtedy że lama będzie dobra na początek, ale niektórzy wypowiedzieli się że "Lama" nie nauczy podobnego sterowania jak 450 i lepiej kupić 450 i na niej się uczyć. Nie mam nic do nikogo, lecz poprostu jak ktoś zaczyna od naprawdę początku, to lama lepsza.

 

A po 2 do takiej 450 potrzeba już aparatury z komputerem (najlepiej) no i wiedzy technicznej. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diter, nie czytałeś regulaminu, nie wolno zamieszczać innych awatarów niż ze swoją podobizną. W skrócie albo bez, albo podobizna. Żadnych kotków, piesków, czaszek, samolotów, helikopterów, stricte jako główny motyw awataru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.