Skocz do zawartości

Jaki heli na początek?


Ramzex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz zakupiłem 6 kanalowca, honey bee cp3

tym się lata trudniej niż 450'tką bo jest mniejszy

widzialem jak kumpel rozbija swoje swiezo zakupione hk 450..

ja też swój pierwszy 6ch rozbiłem po 20s lotu, wszystko zależy od ustawień

I postanowilem polatać czyms lagodniejszym.

450 idzie ustawić żeby była łagodna jak baranek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Adrian z tego co wiem to lama się nie nadaje na zewnątrz podobno big lama można polatać na zewnątrz nawet malutkiego podmuchu nie może być lamy też przerabiają tuningują wymieniają części by można było polatać na zewnątrz z tego co wyczytałem :D:) ja osobiście nie znam się na heli jaki by był dobry heli do nauki ale wiem że jak kupię to odrazu 6 kanałowy ale nie wiem jakiej firmy a synowi co pisałem w innym temacie kupuje solo pro v by mógł sobie polatać i nauczyć się 4kanałowym latać bo te dwu kanałówki ma opanowane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do Waszych wypowiedzi powiem tak.

 

W modelarstwie mam trochę doświadczenie z samolotami więc wiem co i jak się kręci.

 

Jak bym miał kupować np HK-450 to oczywiście pierwszy lot z podwoziem treningowym i trenowanie zawisów.

 

Tylko ile to będzie kosztować?

 

Kolega mi mówił że jak chce mieć już dobre wyposarzenie to 1500 musze min wydac.

 

Ale nie wiem jak wy to zinpretujecie więc czekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nitrotek.pl/modele/helikoptery-rc/profesjonalne-6-kan.html

 

Jakiś heli z tej oferty jest warty uwagi?Nie cche mi sie zbytnio składac wyposarzenia i isę bawić w pasowanie itp.

 

Ten sklep jest dobry bo już zamawiałem tam dużo rzeczy więc sprzęt jest dobry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego cx450pro kupiłem za ~900pln (w tym było kilka pakietów, spuchniętych, ale na 7min lotu ok :) )

apkę już miałem swoją.

oczywiście przy pierwszej promocji, kupiłem cały kit cx450pro za ~36$ z hirobo na części zapasowe :)

(a sama głowica w hirobo kosztuje ~36$ :) )

 

podwozie treningowe niby ma pomóc, ale ja wolałem bez, niestety z nim helik sie dziwnie zachowuje, pręty podwozia wpadają w lekki rezonans i spowalniają/pogłębiają reakcje heli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel ja odniosłem wrażenie że ty chcesz kupić helika wartego 1500zł za 400zł .Koledzy ci dobrze doradzają a ty dalej swoje,chcesz to kup tę cztero kanałówkię ale to i tak będzie model tylko do polatania sobie w między czasie a jeśli chcesz naprawdę bawić się w heli to zrób tak jak radzi Rafał.Napisał że ci pomoże w ustawieniach i w doborze całej elektroniki,a ty dalej się upierasz przy swoim i szukasz jakiś badziewnych modeli.Nie żałuj odłóż trochę grosza i kup porządny model na lata a nie na pięć minut. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śpie na pieniądzach.

 

Jednak chyba ten model mi się szybko nie znudzi i nie zepsuje jak będe rozważny z drążkami i nie tylko?

 

HK:450 czy Trex będzie lepszy?

 

Jako kity cena wychodzi ta sama więc nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze możesz pomyśleć o CopterX, jak ja szukałem heli dla siebie. to opinia była mniej więcej taka że HK ma sporo luzów itp., potem jest CopterX (lepszy), a potem już niewiele lepszy TRex.

 

http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=334_174&products_id=5578

http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=334_174&products_id=5579

 

niestety nie wiem czym się różnią te wersje, musiałbyś poszukać, albo z np. www.epheli.pl skorzystać

 

jak będziesz kupował, od razu kup części zapasowe

wał (kilka sztuk), szpindle (też kilka), łopaty - najlepiej drewniane - wtedy oszczędzasz inne części.

 

przy krecie (a na pewno zaliczysz kilka), na ogół właśnie wykrzywia się szpindel, czasem wał, no i jeśli drewniane łopaty to one (ale za to oszczędzą głowicę wał i inne części).

ja miałem na początku łopaty węglowe, skosiły mi carbonową tylną rurę, zniszczyły łożyska, skrzywiły wał, flybar itp. gdyby to było miękkie drewno, pewno byłoby taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK ma sporo luzów itp., potem jest CopterX (lepszy), a potem już niewiele lepszy TRex.

 

...potem już niewiele lepszy TRex :rotfl:

Moim zdaniem w klasie 450 to najlepszy z tych co wymieniłeś to jest właśnie Rex.

Miałem HK-450 ze 3 sztuki, jednego copterX ( badziew podobny do hk)i 3 T-rexy( w tym jednego pro).

Na sam początek uważam, że HK jest ok. Ale trzeba pamiętać o jednym. Sercem helikoptera jest żyroskop z dobrym serwem.

Weź HK i poszukaj używanego gyro ( futaba 401 lub align gp 750,780). Tylko nie daj się namówić na "klony futaby", ponieważ z tego żyrka to sklonowali chyba tylko obudowę :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.