Skocz do zawartości

Precision Aerobatics Katana Mini ARF


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny mały kroczek, to przyklejenie lotek + montaż popychaczy do dźwigienek oraz przymocowanie skrzydeł do kadłuba:

 

4b0da0a2e5f92a52med.jpg

 

Kombinuję już zawczasu, gdzie zamontować pakiet li-po 2200mAh, który jest troche duży i mam kłopot gdzie go później umiejscowić wewnątrz modelu ?

 

7d04ab2c48564c23.jpg

 

Może ktoś ma dobry pomysł na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

masz tam mnostwo miejsca!!!!!!!!!! Kumpel ma go w poprzek modelu tuz przy przedniej wredze i wydaje mi sie ze to dobre (no moze poza chlodzeniem) rozwiazanie-ze wzgledu na wywarzenie :wink: jesli jeszcze bedzie za malo to miesci sie w pozycji pionowej w domku pod silnik-tuz przed przednia wrega. Nie jestem tylko pewny czy wtedy da sie zalozyc owiewke :? a jak u Ciebie z napedami sterow? bywa ze sa tam spore luzy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca wre, a więc wzmocniłem wszystkie łączenia w "domku" silnika CA, jak to wygląda - poniżej :

 

599561cfd8219da1med.jpg

 

Wstępne rozmieszczenie elektroniki wewnątrz kadłuba:

 

cd6dfdeabe0c313fmed.jpg

 

Po zamontowaniu kół całość zaczyna przypominać wkońcu samolot ;-)

 

 

 

 

577485c9f2f5a9a4med.jpg

 

6de6c29a35f9f4e3med.jpg

 

Następnie przyszedł czas na statecznik pionowy i poziomy.

 

Tu miałem troche zabawy z zawiasami, raz musiałem je poprzycinać, bo zanim zdążyłem je wsunąć w listewke balsową klej CA łapał niemiłosiernie........

Trzeba było troszke przy ogonie użyć nożyka, serwa jak zwykle wchodziły bardzo ciasno i trzeba było troszke powiększyć otwory.

 

de9bff5e2e07de50med.jpg

 

NO i już końcówka, przyszła kolej na kołpaczek i śmigło:

 

9fa7a948472ef3a8med.jpg

 

Rzut na całość z góry:

 

1c9e8545ae52543dmed.jpg

 

Na końcu pozostało tylko wkleić plexi z kabinki i gotowe !

 

Model prezentuje się wyśmienicie !!!.

Jedyne co mi pozostało do ukończenia to mocowanie kabinki do kadłuba i poprowadzenie na zewnątrz kabla antenowego.

 

b9f395ceed1f98cbmed.jpg

 

c32836b329fe3e47med.jpg

 

No i to tyle, a miało być tak szczegółowo, a wyszło jak wyszło ;-)

 

Teraz tylko wyczekuje fajnej bezdeszczowej pogody za oknem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dociąłem i zamontowałem na oryginalnej piaście ;-) Na początku troszke przycierał, ale dociągnąłem owiewke mocniej do kadłuba i gra ! Owiewke przykleiłem CA.

Jak tylko uruchomie wage to jutro podam ile waży gotowy do lotu ! Sam jestem ciekaw jak to wszystko wyszło , ale rewelacji nie oczekuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wyszła 806 gram, myśle, że to głównie poprzez pakiet 2200mAh.

 

Jestem już po próbnym oblocie, lata fajnie, ale jest bardzo czuły na wiatr, przy drugim starcie powiało mi z lewej strony, model pofikał i urwałem lewą stronę podwozia ;-)

 

Modela na szczęście bez szwanku.

 

Zauważyłem też, że jakoś mam wrażenie, że silnik daje za małą moc !!! Lecąc pionowo do góry, lot słabnie i model zawraca do lotu ku dołowi. Musze to sprawdzić, bo coś tu nie tak chyba z tym silnikiem (śmigło 10x6).

Dodatkowo ściągnę owiewki na koła utrudniają start z trawy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12x6 ledwo pociagnie, mialem ten silnik i robilem rozne proby. W katanie latalem na smigle 11x5,5 APC e, to chyba smiglo dajace najwiekszy ciag przy tej konfiguracji napedu. Ogolnie ten silniczek do ostrego 3d w Katanie Mini nadaje sie srednio, najlepiej radzi sobie z modelami 600-650 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.