Jump to content

leszek-bart

Modelarz
 • Content Count

  943
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

leszek-bart last won the day on March 6 2018

leszek-bart had the most liked content!

Community Reputation

30 Excellent

About leszek-bart

 • Birthday 06/03/1963

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Białystok
 • Zainteresowania
  Modele RC tak do 1,5 metra .
 • Imię
  Leszek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kiedyś też kleiłem butaprenem . Ale obecne kleje to nie to samo co te stare . Wypróbowałem różnych firm z mizernym efektem .
 2. To modele firmy Angraw. Kleiłem je i budaprenem w spraju - duze powierzchnie a potem klejem UHU Contact Liquid - zmywa się acetonem , łapie natychmiast oraz gętestym cyjanoakrylem z przyśpieszaczem . Nie polecam klejów typu budapren - porażka , chyba że duże powierzchnie . No i lakierowanie pokładu i nadbudówek prowadzić oszczędnie bo nadmiar rozpuszcza drobne kartonowe elementy .
 3. To był o zdjęcie z pierwszego wodowania . Obecnie model ma dodany ołów . postaram się go zważyć .
 4. Jako , że z powodów zdrowotnych nie mogę już latać to zabrałem się za modele pływające. Miałem z ubiegłego wieku 2 silniki szczotkowe to dokupiłem regulator i do roboty . tak powstały 2 modele . Budowa pancernika Musashi trwała 6 miesięcy , lotniskowca CV-10 Yorktown 3 miesiące . Modele pływają tylko do przodu i tyłu oraz w lewo i prawo ale mi to wystarcza . W tej chwili kadłuby są dodatkowo pokryte 3 warstwami bezbarwnego lakieru chemoutwardzalnego bo pokrycie nawet 5 warstwami zwykłego lakieru nie chroniło kadłuba przed palcami . teraz nie sposób przebić kadłuba . Do wiosny trysnę lakierem matowym i dorobię relingi i takie tam inne wyposażenie . Jeden samolot z pancernika mi odleciał podczas pływania niestety . Modele mają ponad 130 cm . 132 cm
 5. w tego typu hamowniach chodzi raczej o porównawczy pomiar natężenia prądu jaki pobiera zespół silnik-śmigło w zestawieniu z wartością ciągu . Hamownia nie służy do badań naukowych tylko do oceny przydatności danego zespołu napędowego to jest śmigła , silnika , pakietu i regulatora , olbrzymia dokładność nie jest najważniejsza . Często podczas pomiarów wychodzi , że mamy za słabe pakiety , za duży regulator lub silnik , za duże lub nieodpowiednie śmigło itd . Niestety producenci osprzętu najzwyczajniej kłamią i do demaskowania tego jest taka hamownia niezastąpiona . Czasem wychodzi , że silnik jednego producenta ma taki sam ciąg jak innego producenta przy natężeniu prądu o kilkanaście Amper mniejszym . Porównałem kilkadziesiąt silników swoich i kolegów więc wiem co mówię . Moja hamownia wygląda tak ( a raczej wyglądała bo została sprzedana ) , największy silnik jaki udało się zmierzyć to 4260 i zmierzony ciąg to 4500 g , też jest zbudowana w oparciu o prowadnice szuflad i o wagę elektroniczną . :
 6. Akurat te lipole 25 C w odróżnieniu od 20C są całkiem znośne . Do trenerka ci wystarczą .
 7. Witam . Używałem tej samej wielkości silnika w modelu motoszybowca o wadze 3,6 kg i nie dało się tym normalnie startować . Stanowczo za słaby . Ten Xpower jest o dwa rozmiary większy , dlatego na nim model lata . .
 8. Witam . Czy śmigła APC oraz składane są jeszcze do kupienia ? Jaki koszt dostawy . Chętnie kupię ?

 9. Jak chcesz latać 3D to kup silnik wielkości Turnigy SK 4250 650 Obrotów /Volt , daj śmigło 15/8 i pakiet 4S LiPo 3200 mAh oraz reegulator 60 Amper z Becem 5 A .
 10. Witam , Jeśli to aktualne to chętnie bym kupił oba pakiety .

  Pozdrawiam .

  Leszek bartoszewicz

 11. ]Model na razie stoi z braku regulatora , bo te co mam używam w elektroszybowcach . Ostatnie pł roku budowałem coś takiego , bo na moim lotnisku wybudowano staw . Jak prawie skończyłem i poszedłem popływać to okazało się , że staw ogrodzono płotem z siatki a bramę zamknięto . ma to być zbiornik retencyjny .
 12. Generalnie nie da się zastosować pakietu 3S LiPo przy śmigle 10-11 do modelu o wadze 2,5 kg żeby latał . 5 S LiPo to tak .Może silnik Turnigy 3548/1100 by dał radę ale na śmigle 12 .
 13. Jest lepszy tylko 2 razy droższy . Sprzedano Ci zepsuty regulator plush jest dobrym regulatorem ..
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.