Skocz do zawartości

nowy projekt ULTIMATE


Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie temat jest skończony i dalej będę kontynuował swój wątek, ale dalej nie otrzymałem odpowiedzi co z tym statecznikiem??? mam go wyrzucić, przerobić ?????, jeśli się ktoś podejmuje pomocy w budowie modelu to niech to zakończy jak powinien, bo nie wiem czy mam dalej kończyć model????. Takie porady to ja mam ...... nie powiem gdzie bo nie będę nikomu ubliżał, a jeżeli na tym forum mają być takowe przypadki dalej, to szkoda czasu bo i tak się niczego nie dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz konkretnej odpowiedzi - zostaw tak jak teraz, szkoda psuc tego co jest zrobione, bo w powietrzu pewnie nawet nie poczulbys roznicy. Napisalem ze powierzchnia poziomego jest ok, poniewaz przy takim ukladzie skrzydel i profilu moze byc tak mala, jak znalbym dokladne parametry geometryczne i profilu moglbym to przeliczyc, ale mysle ze wyjdzie podobnie. Pionowy jak dla mnie jest za wysoki, ale to moje subiektywne zdanie, po prostu troche smiesznie wyglada :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekf3a

Ale sie chłopaki rozkłociliscie... Ja jestem stanowczo za Piotrem, bo wiem, ze ma racje i robi dobrze. Natomiast Tikicaca, nie mysl, ze chce Ci ublizyc albo obrazic Cie, zadaj sobie pytanie, czy wiesz kim jest Gordon Chip Hyde :) Jak sie dowiesz to wtedy zacznij komentowac Ultimate'a :) Dam sobie obie rece uciac, ze ten fact bez komputeraz zaprojektuje lepszy model niz Ty z komputerami. Tak na ten przykład Ostatnie wypusty Hyde'a to:

Scandalous- http://www.camodel.com.ar/modelos/scandalous/scandalousingles.htm

Genesis- http://www.camodel.com.ar/modelos/genesisWC/genesiswc_ing.htm

 

I tak chciałbym tylko wtracic, ze ten facet jest wielokrotnym Mistrzem Świata w F3A i latal na modelach przez siebie projektowanych. Pewnie zaraz beda pytanie "to czemu teraz nie wygrał?". Juz mowie. Obecnie Hyde siedzi w Iraku z wojskiem amerykanskim i lata bezzalogowcami obserwacyjnymi (nawiasem tez jego projektow) :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model ULTIMATE tak został zaprojektowany i to przez jednego z najlepszych więc dla niektórych może się nie podobać, a dla niektórych się podoba, i myślę że to indywidualna rzecz gustu każdego z nas, a jak wiadomo o gustach się nie rozmawia, także dzięki za odpowiedź i mam nadzieję że następnym razem nie będzie takich nieporozumień

 

 

POZDRÓWKA PIOTR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirekf3a przeczytaj dokladnie, ale nigdzie wczesniej na napisalem ze ultimate jest zle zaprojektowany, ale ze ten ze zdjecia piotra ma inne proporcje usterzenia niz wszytkie inne ulitmate jakie widzialem i jakich zdjecia mozna znalezc w internecie. Nie wiem z jakich planow piotr buduje model, bo moze sie zdarzyc ze ultimate jest z nazwy, a plany sa tylko jakims klonem przez kogos narysowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Łukasz, dla wszystkiego przeskalowałem trzy plany ULTIMATE dostępne w internecie i co się okazało??? a no to że przy tej rozpiętości czyli 160 cm, tak jak ma być w moim modelu mam te same rozpiętości stateczników poziomych i wysokość statecznika pionowego, jedynie w planach modeli z depronu są deko większe, więc nie ma potrzeby żebym cokolwiek zmieniał, a tym bardziej że tak jak wspomniałem wczesniej, przerabiałem już przeróbki ULTIMATE z większym usterzeniem i wcale to nie pomaga, a tym bardziej że rozpiętość skrzydeł jest mniejsza niż długość kadłuba, przez co rekompensuje się statecznoćś podłużna modelu i dla tego te stery mogą być mniejsze, a skoro ty znasz się na projektowaniu napewno lepiej niż ja, więc powinieneś wiedzieć że im dłuższy kadłub tym SW może być mniejszy i na odwrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz zobacz jeszcze ten link: http://www.bleyer.de/Modellbau/Ultimate/Aufbau/Bau_17.htm

 

mam takowe plany i też je przeskalowałem i wychodzą kropka w kropkę te same rozmiary, a mam plany modelu o rozpiętości 160cm, także myślę że z lotami nie będzie jakiegoś szczególnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ultimate stery są BARDZO BARDZO czułe na drążek, mieliśmy(już pogrzebany) na lotnisku w Pile ultimate na DA 50 cos kolo 170cm

ultek1.JPG

 

i nawet gdybys pomniejszył kierunek o 30% to ravers zrobiłbys w ułamek sekundy, skutecznośc wręcz nie do opisania! wysokośc juz nieco mniej ale i tak gdybym miał to porównać do mojej extry c-arf 2,6m to mam ułamek tego na sterach w ultimate, wiem bo miałem okazję ujeżdżać ultimate w tej wielkości. Sprawy stateczności itd odkładam na bok, tutaj juz niewiele się zmieni.

 

Podsumowując, zrobiłbym jak na planach, zapewnie będą sie nieco różnic od siebie w zależnosci od autora ale wątpię zeby okazało się coś niewypałem.

Plany w skali parkflayerów odłóż na bok, to zupełnie inna bajka i takie modele rządzą sie innymi prawami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to coś rozjaśni. Mój Ultimate (jeszcze z MVVS 26) od dwóch lat z ZDZ50. Trochę go waloryzowałem : odkryta kabina i macha od Extry ale ma rozpietrość 1,60m i zrobiny został na podstawie planów p.Davida Browna ( o ile się nie mylę bo było to już dawno)

k013bf9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.