Skocz do zawartości

Guppy


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Wiem że pytanie było-bez "moto" ale mój wraz z moto i 3celami 1050mAh waży 350g i śmiga aż miło, tajemnicą tej wagi jest depron :wink:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=3637&highlight=guppy

 

No właśnie, ten natrętny depron ;-) Podejrzewam, że gdyby mojemu balast zamienić na silnik to pewnie masy by mu to wiele nie dodało i zmieściłbym się w 480g przewidzianych przez projektanta dla balsowej wersji z napędem. Ale nie będę tego na razie sprawdzał. W każdym razie te moje 95 gram więcej niż potrzeba nie wydaje się być problemem w locie. Zobaczymy, jak będę miał okazję odwiedzić jakieś przyzwoite zbocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Guppy dostał zaczep do holu:

 

Imgp0768mm.jpg

 

i nawet z tego holu potrafi wystartować:

 

gupik_hol.jpg

 

Do FILMU Z OBLOTU dodałem kilka ujęć ze startu z holu. Może wiele nie widać :roll: ale zawsze to coś :-)

 

Zacząłem robić małą stronkę o Guppim i innych moich modelach. TU JEST O GUPPY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
fischer8,

 

proszę mi powiedzieć jak to wydrukować?? / ile procent:)

 

obok jest ikonka acrobat ale to nie są te same plany

 

Proponuję plany ściągnąć z:

 

http://www.profili2.com/eng/plans.asp

 

Drugi model (co do popularności). Masz tam rysunki wektorowe i opis budowy. Nie trzeba nic skalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A wiec w wydaniu jak przeprowadziliśmy projekt grupowy, wykonawca nie pobierając opłaty za opracowanie planu i biorąc pieniądze za wycięcie nie "uraził" konstruktora.

 

Nowa wersja guppyego a dokładniej jego planów i notatek konstrukcyjnych bedzie dostępna niedługo - oblot prototypu ma się odbyć w połowie lutego, jednak plan bedzie już płatny jednak niedużo, plany gotowe w dxf bedą także dostępne oczywiście troche droższe, nie znam sumy.

 

Konstruktor cieszy się że może zobaczyć tyle kolorowych modeli jego konstrukcji i ma nadzieje że model fajnie się wam składa/ło i dobrze lata/będzie latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja przymierzam się do budowu Guppy , ale w wersji 2m. Jest nawet w necie gdzieś to opisane jako Guppy MK II, ale wersja rysunku kompletnie nieczytelna. Wydrukowałem sobie plany i wyszło mi ok 2,2m . Dokładnie nie wiem, bo jeszcze nie posklejałem kartek A4. Mam tylko problem i nie wiem jak go rozwiązać, bo Guppy ma skrzydła w całości, a przy wymiarze 2,2m chciałbym , żeby były łączone na środku. Nie iem jak rozwiązac problem dzwigara (łączenie dwóch połówek skrzydeł ). Wydaje mi się że ten dzwigar balsowy ( dwuteowy ) jest trochę słaby. Wolał bym skrzynkowy i w środek bagnet. Czy ktos ma dobry pomysł, na połączenie skrzydeł ? Przymierzam się do modelu jako motoszybowiec, Lotki hs 125MG (bo inne nie wejdą) ster wys i kier 2x HS 422 ( bo takie mam ), no i może klapy, też HS 125MG. Skrzydło z pojedyńczym wzniosem. Proszę kolegów o uwagi i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cy-kada Guppy Mk II to jest model który twórca trzyma na powyższym zdjęciu. Jeżeli chodzi o 2m Gupika to polecam przejrzeć ten temat http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?t=24837&postdays=0&postorder=asc&start=0 co prawda po słoweńsku, ale dużo zdjęć i w końcu słowiańskie języki są do siebie podobne :lol: Model ma też potrójny wznios , z odejmowanymi uszami, a nie pojedynczy jak chcesz ale zawsze coś można podpatrzeć.

Mam też pdf-y z planami 2m ale po policzeniu rozpiętości z tych planów wychodzi ok 2079mm więc pewnie masz te same, ale jak coś to mogę podesłać.

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki ma profil, (Guppy stsndard ), bo ja zauważyłem , ze to nie jest SD7037, ale zupełnie inny, podobny do profilu Wicherka . Ma prawie prosty spód i zupełnie inny nos. Na innym planie zauważyłem znowu inny profil . Wydrukowałem w takiej samej skali i nałozyłem je na siebie. Różnica ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard ma profil aquila a hotliner ma RG14 lekko modyfikowany przez autora projektu. W linku który podałem powyżej do 2m Gupika autor zastosował profil SB96 MU 8.5/1.73(taki sam miał zresztą w swoim 1,5m modelu), a ja w swoim mam SD7037 i jak na razie jestem zadowolony (wcześniej miałem też skrzydło bez lotek na profilu aquila i ,,lekki" wiaterek był dla modelu problemem, lubił powisieć w miejscu albo latać do tyłu :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.