Skocz do zawartości

MiMi


Lord Rzeźnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , niedługo zamawiam materiały i chciałbym się upewnić,czy to się nada?

tkanina szklana- rozumiem ,ze t33 oznacza 33g/m2. To na skrzydła i stateczniki kupie 1 m2

rowing węglowy 10m/16g na dźwigary i wzmocnienie kadłuba

żywica l-285.Nie wiem tylko, czy 100g wystarczy.Raczej tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam!

Dla tych, którzy nie dodaji tego tematu do ignorowanych :P

Dzisiaj wziąłem się za kadłub, bo yulko to mogłem (mylar na skrzydła i stateczniki jest w drodze do mnie). Laminat to pasek rowingu 8g/10m + kawałeg tego samego od wewnątrz i tkanina, taja jak w linki powyżej.Żywica też z linku ; L285, nawet nie wiedziałem, że utwardzacz 285 jest żrący :mrgreen: ciekawe, co się stanie ,jak wyleje sobie go na skórę ? Nie wiem, więc używałem rękawiczek dla pewności :D.Całość przykryłem folią do pakowania prezentów.

 

dsc06124pu5.th.jpg

dsc06125fj0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacza :P dla pewności jeszcze troche odess, odessi, jeszcze raz ?odessię? :mrgreen:

 

Edit: ustawiłem odkurzacz na max i jeszcze raz go przylozylem.Teraz już widać wypukłości w kształcie stateczników i nie ma zmarszczek.Mam nadzieje, że 2 godziny, to nie za późno na tego typu poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak obiecałem, zdjęcia dodaje.Jeszcze krótki komentarz ;].Jak na pieresze tego typu stateczniki chyba nie najgorzej mi wyszły ,o kilka gramów za mało żywicy zmieszałem, więc są miejsca, gdzie została chropowata tkanina ;/ Ale myśle, że na 3+ zasłużyłem ;].Oceńcie sami

 

góra poziomego i lewa strona pionowego

dsc00634zo2.th.jpg

 

a poniżej dół poziomego i prawa strona pionowego

 

dsc00635wf1.th.jpg

 

Edit: Masa- 16g :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skrzydło poszło w ruch :D.Dałem troszkę grubszą warstwę żywicy, niż na statecznikach.Około 30-35 g na całą połówkę.2 paski rowingu na dole i 2 na górze (rowing 8g/10m).Jutro rano rozpakuje i po 15.00 dam fotki ;D

 

Rafał, wielkie dzięki za pomoc! dostajesz ode mię plusa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma za co.

 

Ale odnośnie twojego laminowania.

Dajesz troszku dużo żywicy. Ja laminując swoje skrzydła do 1,5 metrowego modelu zużywam około 30 gram żywicy (rdzenie przed laminowaniem ważą 60 gram a po laminowaniu w okolicy 120 czyli przybywa 60 gram masy z czego połowę stanowi masa tkaniny szklanej). Do rozprowadzania żywicy używam wałka malarskiego (taki piankowy) pozwala on na dobre rozprowadzenie żywicy po tkaninie.

 

Podaj masy elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja uzywam kawalka styroduru/balsy do rozprowadzania :P

 

Heh...

 

Nie wiem jak Ty to robisz, ale tego sobie nie wyobrażam...

Spróbuj użyć wałka to już do styroduru nie wrócisz :P

 

Z tym, że ja preferuje welurowe wałki, zamiast gąbkowych. Ale to tylko kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.