Skocz do zawartości

Przygotowanie zestawu do cięcia laserem.


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i tu dochodzimy do sedna sprawy w kwestii wycinania z jpeg czy tiff. Jest jeszcze jedna przewaga CAD-a nad innymi programami. W CAD-zie rysuje się liniami "zerówkami" czyli nie ważne jak powiększymy rysunek to linia zawsze jest cienka. Ten numer nie przejdzie w innych programach grfaficznych ( nie wiem jak jest w Ilustratorze"

Splajny w TurboCAD zamienia się na Poliinię funkcją Explode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. najcieńsza linią w Illustratorze jest 0,1 mm, ale jak na poprzednim obrazku widać - po zaznaczeniu widać środek linii (niezależnie od jej grubości i powiększenia).

I opcje "snap to line", "snap to point" działają tak, że "przyklejają" obiekty do środka linii czy do punktu.

Przynajmniej teoretycznie,  bo gdy mamy trochę bardziej skomplikowany rysunek z n+1 obiektów i linii pomocniczych to różnie to działa.

Ale wtedy można przełączyć na widok "szkieletowy" (outline), gdzie widoczne są tylko te środki linii o zerowej grubości i na nim nanieść poprawki.

 

Wiem, mało "inżynierskie" podejście, ale Illustatora mam całkiem nieźle obcykanego, a gdy usiłuje pracować na jakimś programie CADowskim, czuje się jakby mi ktoś ręce poucinał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snap to przydatna funkcja , w TC jest z 10 opcji przyciągania. Bez niej takie zestawienie jak na screenie było by bardzo trudne.W autoCad nie umiem narysować nawet kwadratu o zadanych parametrach. Poniżej pasek Snap w TC

post-20633-0-55006200-1506274815_thumb.jpg

post-20633-0-95637800-1506317777.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.