Skocz do zawartości

Zdjęcie

Figury 3d w pastylce

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
53 odpowiedzi w tym temacie

#41 Paweł Rzedzicki

Paweł Rzedzicki
  • Banned
  • 718 postów

Napisano 12 November 2007 - 13:31

Blender.

Figura polega na raptownym przejsciu w odwrocony plaski korek po locie pikujacym z beczkami.
Lecimy w gore im wyzej tym lepiej. Kierujemy model ryjem do matki ziemi i bez gazu rozpedzamy go trzymajac jednoczesnie lotki na maxa w lewo. W pewnym momencie oddajemy gwaltownie wysokosc i po pol sekundzie dokladamy prawy ogon odpuszczajac jednoczesnie lotki i dajac lekko gazu. Model powinien gwaltownie i efektownie zatanczyc i wejsc w piekny plaski korek.
Video

#42 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 1802 postów

Napisano 12 November 2007 - 12:14

Najprosciej byloby po kolei figury z nazwa i filmikiem tu powrzucac

byłoby super dla mniej doświadczonych akrobatów :D

#43 Paweł Rzedzicki

Paweł Rzedzicki
  • Banned
  • 718 postów

Napisano 12 November 2007 - 11:29

Najprosciej byloby po kolei figury z nazwa i filmikiem tu powrzucac. Ale czas czas czas :/

#44 DJDIT

DJDIT

DJDIT

• Modelarz
  • 574 postów

Napisano 12 November 2007 - 09:34

Jesli beda problemy z tlumaczeniem to prosze pytac.

Nie sadze aby każdemu zainteresowanemu chciało się specjalnie pisać do ciebie aby dowiedzic sie mała pierdołe, a ci którzy w ogole nie znaja jezyka nie bede przeciez pisać aby przetłumaczyc im wszystko...
Wielu z nas, zna ten link i bywało nie raz na tych stronach ale my chcemy zmontować polską wersje na tym forum. Jeżeli naprawde chcesz pomóc podejmij sie tłumaczenia, podlinkuj ew filmy i wstaw to tutaj na forum tak aby to było dostepne dla każdego.
Twoim sposobem każdy wątek, każdy problem który sie tutaj znajduje na pfmrc można by podlinkowac na zagraniczne fora które niekiedy sa rozbudowane duzo duzo bardziej niż nasze, a wątki z byle pierdoła zajmuja niekiedy po 30stron. Stwórzmy to tutaj na tym forum!

#45 Paweł Rzedzicki

Paweł Rzedzicki
  • Banned
  • 718 postów

Napisano 12 November 2007 - 09:17

Polecam ten watek z forum rcuniverse: http://www.rcunivers..._4459958/tm.htm
Wszytsko co mozna w 3d wymyslic chlopaki opisuja, pokazuja na filmikach i obgaduja. Mysle ze to dobry watek nawet jak ktos slabo z anglikanskim stoi. Jesli beda problemy z tlumaczeniem to prosze pytac, potlumacze i bedzie wszycho jasne.

#46 sbogus

sbogus
  • Modelarz
  • 23 postów

Napisano 18 August 2012 - 18:13

Może ktoś będzie wiedział co to za figura (czy to ma jakąś nazwę w ogóle ;p):
1.Wynosisz pionowo model, ale nie na zbyt dużą wysokość.
2.SK w lewo lub w prawo i przepustnica na zero.
3.Odpuszczasz SK i wprowadzasz model w opadanie pionowe.
Mogę filmik nagrać, będzie do instruktażu (model w sygnaturze)
EDIT:
PS.: Tak, odgrzałem trzyletniego kotleta :D

#47 pawel66

pawel66
  • Modelarz
  • 1466 postów

Napisano 18 August 2012 - 18:18

ranwers, przewrót przez skrzydło itp

#48 zyromskij

zyromskij
  • Modelarz
  • 183 postów

Napisano 04 October 2012 - 20:13

Czy ktoś wie jak wykonać poprawnie beczkę po okręgu nie używając wyłącznie SW? Słyszałem że jest kilka metod.

#49 pawel66

pawel66
  • Modelarz
  • 1466 postów

Napisano 04 October 2012 - 20:56

dołożyc do SW ster kierunku?..

#50 zyromskij

zyromskij
  • Modelarz
  • 183 postów

Napisano 04 October 2012 - 21:10

To wiem;) jednak słyszałem że jest jakiś sposób gdzie nie używa się SW tylko SK, lotek i przede wszystkim gazu.
Poza tym ma ktoś jakąś dobrą radę jak zgrać SW ze SK tak by robić beczkę szybko lecz zarazem precyzyjnie (może jakiś film?)

Ps. Jak ta figura nazywa się po angielsku?

#51 pawel66

pawel66
  • Modelarz
  • 1466 postów

Napisano 04 October 2012 - 21:25

#52 ZARZU

ZARZU
  • Modelarz
  • 150 postów

Napisano 05 October 2012 - 00:18

Po angielsku nazywa sie Rolling circle.

Poza tym ma ktoś jakąś dobrą radę jak zgrać SW ze SK tak by robić beczkę szybko lecz zarazem precyzyjnie (może jakiś film?)

Ps. Jak ta figura nazywa się po angielsku?

Kiedyś jak w Polsce 3D dopiero raczkowało i nie było kogo się zapytać, trzeba było samemu kombinować.
Ja uczyłem się w ten sposób, że na lotki zapinałem pstrykiem D/R ustawionego tak żeby model się za mocno nie rozpędzał z drągiem na maxa. i z wyczuciem wachlowałem SW i SK (latam w mode 2).
Jak już załapiesz o co chodzi, stopniowo zmniejszaj D/R aż do całkowitego wyłączenia. Trzeba trochę poćwiczyć i beczki po okręgu wydadzą Ci się bardzo łatwe.
Następnym krokiem jest pętla z beczek, również polecam tą metodę.

Ps. Teraz na topie jest SNAKE, to jest dopiero Hardcore :P

#53 zyromskij

zyromskij
  • Modelarz
  • 183 postów

Napisano 05 October 2012 - 07:26

Wielkie dzięki :D
Czy snake to jest to?:

#54 Marek:D

Marek:D
  • Modelarz
  • 735 postów

Napisano 05 October 2012 - 08:48

Wszystko jest możliwe, ja np używam samego SK. Przy dużej prędkości nie ma żadnego problemu, SK podpierasz aż model będzie w pozycji poziomej, wtedy dopiero szybkim ruchem dajesz w drugą stronę. Beczka autorotacyjna też w taki sposób mi wychodzi. Na mniejszych prędkościach SK wywalasz podobnie jak wyżej na maxa i tak jak pisałeś, trzeba pulsować delikatnie gazem, żeby model nie miał tendencji do windowania ogonkiem(dajesz delikatnie gaz jak model jest na boczku). Kręci wtedy beczki po dość ciasnym okręgu. Wystarczy ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Aha i wychylenia SK muszą być max jakie się da, u kolegi na 30 stopniach modelem 1,2m moją metodą mi nie wychodziło(ja mam u siebie w benzynie wychylenie 45 stopni).