Skocz do zawartości

Graupner Mc-22 czy się opłaca ??


Kamilos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszytko zalezy za ile.

Jak dla mnie to jest jedno z ostanich ladnych nadajnikow od GR ale to ocena subiektywna :)

W przeciwienstwie do Slawka nie slyszalem takich opinni i nie zdarzylo mi sie to nigdy w locie.

Ale za te pieniadze (600euro) bym tego radia nie kupowal, domniemam ze masz jakas tansza alternatywe. Jezeli pulpit i GR to wszedl bym w MC-20. Ze wzgledu na sentyment powaznie zastnawialem sie nad MC22 ale doszedlem do wniosku ze to nie jest przyszlosciowe rozwiazanie i wybralem MC-20 ( w podobnej cenie masz w pelni rozwiniete radio). Hott jest na tyle rozpowszechniony ze nie ma problemu z zebraniem informacji, jak na razie nie slychac zeby cos sie dzialo wiec o to sie nie martw. A ceny osprzetu sa rozsadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez to radio (Mc-22) sie podoba :)

Co moge tobie doradzic to wez sciagnij i porownaj sobie instrukcje do tych nadajnikow. Bedziesz mogl porownac mozliwosci programowe, wez zobacz ile kosztuje rozwiniecie MC-22 (przelaczniki etc) i podejmij decyzje co dalej z tym fantem.

MC-20 nie ma co prawda wygladu i jakosci MC-22 ale od poczatku jest przystosowana do nowego systemu etc.

Decyzje musisz podjac sam i nie kieruj sie decyzjami innych, bierz ich zdanie tylko pod uwage - taka moje sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinię o HOTT od kolegi i nie polecam,podobno potrafi się rozbindować podczas lotu.

noo. pewnie i widziałeś ;)

Jak cos mądrego piszesz to proponuje dać trochę więcej szczegółów. Bo akuratnie w tym przypadku powinieneś.

Mi się od dwóch lat nie rozbindował. A co gorsze nawet zasięgu nie stracił ;( I innym kolegom również.

Radyjko fajne adaptowane pod Hott. Ale chyba juz nie jest w bieżącej produkcji. Jak chcesz pulpit to raczej skłaniał bym sie do MC20 np tu: http://www.modellhobby.de/Electronic/Radios-module/Graupner-JR/Graupner-RC-radiosets.htm?shop=k_staufenb_e&SessionId=&a=catalog&t=9&c=8530&p=8530

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

odgrzewam ten stary temat ponieważ nie chcę zakładać takiego samego drugiego. Nadarzyła mi się okazja do nabycia graupner mc-22s z modułem frsky. Mam kilka pytań: czy w tym nadajniku można zmieniać mode poprzez prosty zabieg odkręcenia tylnej obudowy i zmiany sprężynki na gimbalach? Jak jest z systemami w takiej starej aparaturze? Czytałem że gubią pamięć tzn. ustawia się model a po resecie nadajnika (wyłączeniu i włączeniu) ustawienia znikają. Jak to z tym jest ?

 

EDIT.: Na pytanie o zmianę mode już znam odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.