Skocz do zawartości

Pare pytań świerzaka o silnik


_prezes_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Silnika z przypalonego oleju łatwo się nie myje więc ktoś musiał się napracować nad tym ;) . Gdyby nawet silnik okazał się trafiony za 210pln masz ASP 25 więc dramatu nie ma ;) .

Hehe i tu sie mylisz ... W ogole sie nie myje ino wsadza sie do magicznego plynu i wyciaga czysty, nowka funkiel nie smigany... Hint: uzytkownicy kominkow i piekarnikow wiedza o czym mowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To paliwo ma tylko 12% oleju, zajeździsz ten silnik zanim go dotrzesz. Tak jak napisał alyan to bardzo dobry silnik, nie tak mocny jak OS Max 25 FX, ale prawidłowo dotarty i eksploatowany będzie latał dekadami! Potrzebujesz paliwo z odrobiną rycyny np. MT Contest 10 (to z linku, który podał Ci Kacper). Gdybyś zdobył nieco większy tłumik do niego zyskałbyś dodatkowe kilka setek rpm, ale to nie jest konieczne.

poważnie taki silnik wytrzyma kilka dekad ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Myślę że to na tyle interesujący silnik że warto go dać w ręce doświadczonego kolegi ,który pomoże zrobić oględziny stanu technicznego , odpali  i ewentualnie zadba o prawidłowe dotarcie , jeśli takie będzie potrzebne . To że silnik jest starszy i na panewkach nie na łożyskach nie koniecznie musi oznaczać że nie będzie sprawdzał się w roli napędu do trenerka . Tak jak napisali koledzy silnik nie jest demonem osiągów ale trwałością z pewnością zdeklasuje wiele nowoczesnych silników wysokoobrotowych ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ależ tu wszyscy są drobiazgowi i łapią odrazu za słówka pisząc eter i spaliny to  była przenośnia nawiązująca do paliw lotniczych, których tak wiem nie stosuje się w tych modelach. Poprawniej było by gdybym napisał "nitra i spalin" - mój błąd postaram się na przyszłość odpowiedniej dobierać słowa  ;)

 

A korzystając z prawa głosu, panowie jak najlepiej rozwiązać kwestie zasilania odbiornika i serv ? Tymczasowo wymyśliłem sobie coś takiego http://abc-rc.pl/Koszyczek-na-baterie-R6  ale na dłuższa mete chyba słaby pomysł, czy nie ? Myślałem kupić jakiegoś li-pola ale coś mi się obiło o oczy (gdzieś w wątku którymś wyczytałem) że musiałbym mieć do niego jeszcze jakiś balanser ? Ktoś mógłby mi rzucić na te sprawę bardziej doświadczonego światła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to offtop ale nie chce juz zakladac nowego tematu. Dzis dostalem w lapki model, uszkodzil sie w transporcie zawias steru kierunku i teraz pytanko czy wustarczy jak go podkleje na CA czy najlepiej jednka wymienic? I jak najmniej inwazyjnie ew to zrobic ?

post-15647-142159215767_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić !! :) on się urwał po samej d...ie i jak zakleisz CA to zakleisz i ruchomą część, pomijając fakt, że i tak by wkrótce puściło. Delikatnie wciskaj i przesuwaj skalpelek jak najbardziej po płaszczyźnie zawiasu. Co jakiś czas nim ruszaj (zawiaskiem), ale z wyczuciem aż w końcu puści nie wyrywając mięsa. Nowy wklej na żywicę a nie na CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A korzystając z prawa głosu, panowie jak najlepiej rozwiązać kwestie zasilania odbiornika i serv ? Tymczasowo wymyśliłem sobie coś takiego http://abc-rc.pl/Koszyczek-na-baterie-R6  ale na dłuższa mete chyba słaby pomysł, czy nie ? Myślałem kupić jakiegoś li-pola ale coś mi się obiło o oczy (gdzieś w wątku którymś wyczytałem) że musiałbym mieć do niego jeszcze jakiś balanser ? Ktoś mógłby mi rzucić na te sprawę bardziej doświadczonego światła ?

LiFe  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Co do zasilania, to ostatnio słyszałem, że najlepiej zastosować lipola+bec.

 

Moim zdaniem (z doświadczenia a nie z internetu) na dziś najkorzystniej wychodzi 2SLiFe, Lipol+Bec jest u mnie na drugiej pozycji dodatkowy układ elektroniczny który może się popsuć.

2S-LiFe można bezpośrednio podpiąć do każdego odbiornika i serwa 4-6V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.