Skocz do zawartości

Pare pytań świerzaka o silnik


_prezes_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie z góry przepraszam jeśli temat nie tu gdzie powinien być.

Przybliżę troszkę temat. Do tej pory latałem sobie elektrykiem a trafiła mi się okazja nabycia pierwszej spalinki w trenerku wiec sadze że jest to dobry pomysł jak dla mnie. Niestety sprzedający nie orientuje się jaki to silnik i na jakim paliwie do tej pory latał i tu moja prośba\pytanie:

Czy byłby ktoś w stanie na podstawie fotek określić jaki to silnik ( pojemność, a przede wszystkim JAKIE paliwo do niego kupić) bo chciałbym zamówić już paliwo zanim model do mnie przyjdzie. Dodam tylko że model ma 1,5m rozpiętości i ok 1m dł 

 

bb81c1437c4804eemed.jpg

 

7ab71246d6968974med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jasne ściągnę i sprawdzę ale to najszybciej za tydzień mogę, myślałem że może uda się coś z samych foto ustalić i mógłbym już odrazu zamówić sobie paliwko ( nie ma u mnie w mieście sklepu modelarskiego i zmawiam wszystko z neta ) a chciałem mieć jedno i drugie mniej wiecej w jednym czasie.

 

okruszek a jesli to faktycznie OS max 25 to jakie paliwo było by do niego najlepsze ?   


A ok  alyan  dzięki - oczywiście tylko i wyłącznie paliwo przeznaczone do modeli latających ?

Kurcze jestem pod mega wrażeniem jak szybko można otrzymać tu pomoc  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alyan  jeszcze nie wiem, bo model będę miał w rękach dopiero w sobotę, stad pytania tutaj już o paliwo bym mógł go odrazu sprawdzić ew coś polatać. Sprzedający zapewniał mnie, że model w pełni sprawny, silnik zapala i chodzi normalnie - zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle cały ten model jest podejrzanie "świerzy" , nie mniej jednak pieniądze za model nie były wielkie, będę miał go już w łapkach to będę mógł go lepiej ocenić. Ostatecznie mam całkiem nówke silnik os (nie pamiętam modelu) 3,5ccm który miał iść do rapatora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części do Enya nie są drogie. Czasami warto zainwestować bo to naprawdę dobry wyrób. Wszystko zależy od silnika.

Tłok z cylindrem dla tego modelu razem z transportem od producenta to koszt ok 3500 JPY = ok 100PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki idfx tylko, że na tej stronie co mi podałeś nie mają w mniejszych opakowaniach, a ja nie wiem czy do końca wkręca mnie te spalinki :) myślę żeby narazie kupić dokładnie to paliwo
http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/PALIWA-I-DODATKI/Paliwa-lotnicze/MECCAMO-EXCEL-FUEL-10-2L.html
a potem się zobaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe domyślam się że nigdy za wiele :)  a co do samego silnika to podejrzewam raczej ze poprostu tak wyczyszczony do aukcji, zresztą śmiem twierdzić iż cały model został odnowiny do aukcji (poszycie) ale jak juz wyżej wspominałem  - dopiero w sobotę będę mógł oorganoleptyczne to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Silnika z przypalonego oleju łatwo się nie myje więc ktoś musiał się napracować nad tym ;) . Gdyby nawet silnik okazał się trafiony za 210pln masz  ASP 25 więc dramatu nie ma ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) myślę żeby narazie kupić dokładnie to paliwo

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/PALIWA-I-DODATKI/Paliwa-lotnicze/MECCAMO-EXCEL-FUEL-10-2L.html

a potem się zobaczy :)

 

To paliwo ma tylko 12% oleju, zajeździsz ten silnik zanim go dotrzesz. Tak jak napisał alyan to bardzo dobry silnik, nie tak mocny jak OS Max 25 FX, ale prawidłowo dotarty i eksploatowany będzie latał dekadami! Potrzebujesz paliwo z odrobiną rycyny np. MT Contest 10 (to z linku, który podał Ci Kacper). Gdybyś zdobył nieco większy tłumik do niego zyskałbyś dodatkowe kilka setek rpm, ale to nie jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.