Skocz do zawartości

Riva Aquarama Special


Rekomendowane odpowiedzi

Każdy epoksydowy klej jest dobry. Zależy czy chcesz szybko czy powoli.  Jak szybko, to np bezbarwny POXIPOL a jak wolniej to zwykła żywica epoksydowa . Żeby nie ściekała można dodać trochę aerosilu. Jak nie masz to troszkę talku kosmetycznego, ale TYLKO troszkę.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, co jak co, ale moja kompletna  nieznajomość tematu klejenia stateczków wszelakich jest wprost porażająca :), a poxipol zareklamowałem dlatego ,że jest ładniej opakowany. i na półce w sklepie lepiej wygląda...  I zawsze się znajdzie "expert", który wie lepiej.

A tak na poważnie: Jeżeli  ten model pięknej motorówki miałby się ścigać w zawodach, w warunkach ekstremalnych, to oczywiście trzeba by zastosować technologie z najwyższej półki. porządne laminaty, żywice, i kleje także. Oraz odpowiednio mocne części. Ale, że to jest stateczek, który przede wszystkim ma wyglądać, więc dobry popularny klej w zupełności wystarczy. Może być i "super" distal i "byle co" poxipol. Obydwa spełnią swoje zadanie.

Ja do swoich łódek osobiście używam klejów z wyższej półki, ale do tego modelu w/w kleje w zupełności wystarczą.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie chodzi mi o to, żeby się moja łódka nie rozkleiła w wodzie, a że model nie będzie wyczynowy, więc na razie zostanę przy Distalu, którego mam jeszcze kilka opakowań.

 

Tymczasem zacząłem oklejać szkielet kadłuba:

 

 

post-19343-0-50837000-1474366023.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach odpoczynku od sklejki i sosny podłubałem "w temacie mahoniu". Wyszło mi, że prawdziwy amerykański mahoń jest nie do zdobycia nad Wisłą, a rzucał się przez morze po drzewo nie będę. Pozostają eksperymenta z pseudomahoniem afrykańskim.
Na pierwszy ogień pójdą gretingi w liczbie dwóch. Nie posiadam frezarki, więc spróbuję gretingi wyfrezować na pilarce z drobnozębatą tarczą grubości 0,5 mm.

 

 

post-19343-0-88665500-1474721612.jpg

Zmodyfikowałem pilarkę dorabiając ze sklejki dodatkowy stolik na prowadnicach.

Podziałka z czarnych kwadracików posłuży do ustawiania szerokości rowków i odstępów między nimi.

 

 

post-19343-0-30412600-1474721709.jpg

Rowki mają szerokość 2,5 mm, więc trzeba przejechać po pile kilka razy.

Idzie całkiem szybko, a przy okazji unosi się delikatny, cynamonowo-goździkowy aromat afrykańskiego drewna.

 

 

post-19343-0-42818700-1474721778.jpg

Jeszcze pociąć na plasterki…

 

 

post-19343-0-81274800-1474721822_thumb.jpg

poskładać do kupy, skleić…

 

 

post-19343-0-78218500-1474721896.jpg

po przycięciu na wymiar dokleić ramkę…

 

 

post-19343-0-46455300-1474721944_thumb.jpg

i gotowe.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.