Skocz do zawartości

Pompa próżniowa z buforem i elektrozaworem - pomoc


RafModel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc.

 

Mam pompę próżniową, która będzie połączona z buforem w formie zbiornika ze starej butli na gaz. Na butli chciałbym mieć zamontowany system zaworów odcinających, zawór zwrotny, vacuometr oraz urządzenie które będzie mi wyłączać pompę w momencie uzyskania odpowiedniego podciśnienia. Analogiczne urządzenie jakie mamy na sprężarkach (ustawiamy docelowe ciśnienie kiedy ma się sprężarka wyłączyć). Proszę mi powiedzieć  jak się takie urządzenie fachowo nazywa, gdzie można takie urządzenie dostać i inne części za rozsądne pieniądze.

 

Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja dosłownie kilka dni temu uruchomiłem swój zestaw z pompą próżniową :) pompa membranowa, cichutka, kompletnie bezobsługowa, max -0,78bar. Do tego czujnik prozni: SMC PSE541A-R06 (używka z allegro za 80zl) i elektrozawór. Przy doborze pomagała mi firma pneumat - doradzili elektrozawór max do -0,85 bar, membranowy. Do tego arduino z wyswietlaczem :) jako bufor mam małą turystyczną butlę. Zwróć uwagę, że tam jest stożkowy gwint i ciężko coś dopasować. Na oryginalnym zaworze za to jest lewy gwint - też problem. Ja zamówiłem sobie u tokarza przejściówkę ze stożkowego na calowy, na który nakręciłem przejściówkę, do ktorej wkrecilem trójnik jak do zwykłych złączek pneumatycznych :). Polecam je, tanio, szybko i co najważniejsze - bardzo szczelnie. Cala elektronika leci na 12v, pompka akurat na 115v, ale mam w domu akurat taki transformator bezpieczenstwa, takze to nie był problem. Przewody też zwykłe tanie, pneumatyczne u mnie fi6. Generalnie zestaw sprawdzony - juz kilka razy używany. Pompa załącza się co 15min na dosłownie 15s.

 

U mnie zawór jest tuż przed pompą, zwykły 2/2. No i do tego wszystkiego dwa przekazniki do pompki i elektrozaworu :)

 

Warto tez przemyslec sprawę filtrowania powietrza, albo chociaż odrzucania tych najwiekszych zassanych smieci. Ja to zrobilem w zwykłym, bardzo małym słoiczku. Kupilem dwie złaczki na M5, dwa male otwory w pokrywce i z taśmy butylowej mam podkładki pod złączki i uszczelkę dookoła gwintu słoika :) mozna przemyśleć co tam włożyć do środka, ja póki co nie mam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat :)

 

 Ze swojej strony chcialbym dodac ze istnieje duzo prostsze alternatywne rozwiazanie ktore ja stosuje od zawsze i to ono jest dla mnie akurat normalne :)

 

Moja pompa dziala non-stop, nie mam zadnego zbiornika w rodzaju bufora. Mam presostat ktory jest zainstalowany pomiedzy pompa i workiem prozniowym i na nim ustawiam zadane podcisnienie. Nie ma on zadnego zasilania. Pomimo ze na nim ustawie np -0.2atm to pompa wciaz  dzialana na full.

http://www.easycomposites.co.uk/#!/vacuum-equipment-and-supplies/vacuum-accessories/vacuum-regulator-for-vacuum-bagging.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako bufora używam obudowy filtra do wody 10 cali. Pojemność mniej więcej półtora litra. Można wrzucić wkład filtrujący 5 mikronów, nawet bez niego zassie pół litra żywicy bez szkody dla pompy bo działa jak dostojnik. Ciśnienie pracy do 8 bar. Mój pochodzi z demontażu.

post-14497-0-34928900-1493463088_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.