Skocz do zawartości

Jak wyposażyć model klasy 30%


filip

Rekomendowane odpowiedzi

W modelach tej wielkości można zastosować delikatny odbiornik bez Power box-a ,jednak trzeba pamiętać, że ścieżki odbiornika są dosyć delikatne.Dla bezpieczeństwa stosuje się rozgałęzienie 3 wtyki w wolne kanały.Z jednego kabla pakietu wyprowadzam 3 wtyczki i wpinam tam gdzie tylko jest miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Do spaliny Ulrimata używam ten:

http://www.modelmotor.pl/odbiornik-assan-2-4-ghz-x8r.html

7 serw analogowych i 1 cyfrowe + 2 kable zasilające po bokach i nie mam najmniejszego problemu.

 

W twoim z tego co jest z opisu , to masz krótszy zasięg ,ale to chyba nie problem, bo i tak pewnie na 1km nie odlatujesz :wink:

Ale ścieżki od zasilania to bym sprawdził czy nie są przypadkiem cieniutkie jak węglowy popychacz w modelach halowych. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do spaliny Ulrimata używam ten:

http://www.modelmotor.pl/...-4-ghz-x8r.html

7 serw analogowych i 1 cyfrowe + 2 kable zasilające po bokach i nie mam najmniejszego problemu.

aha :shock:

od razu nasuwa mi się myśl jaką moc ma moduł Assana skoro odbiornik jest do 6000m :lol:

chyba cos im się pomyliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, posiadam model Yak-54 firmy League pod silnik 50, kupiłem go od kolegi, ale muszę go wyposażyć w serwa kompletnie nie wiem jakie on miał jakieś JR, mówił że muszą być co najmniej 8kg ale takie serwa są dość drogie bo około 200 zł za szt np HITEC, znalazłem natomiast też coś w okolicy 60 zł mianowicie TowerPro MG995, czy ktoś z was używał tych serw, warto oszczędzać przy takim modelu nie chcę by coś mi wysiadło przy pierwszym locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeglądałem ceny i zakupy zrobie chyba w hobbyking, jest sporo taniej w związku z czym zainwestowałbym w lepsze serwo niż towerpro, aczkolwiek nie wiem wcale czy to jest lepsze, może macie doświadczenia z tym serwem i czy warto czy zostać przy towerpro, kiedyś coś czytałem o tym corelees czy to chodzi o silnik? jest lepszy?:

http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=12450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200zł 8kg to chyba źle szukałeś zobaczHS 5645 to jest bardzo dobra cena na te serwa a sam używam kilku sztuk w Yaku 54 2,2m

 

Radzę nie oszędzać na serwach chyba, że chcesz narobić bałaganu tym modelem. 8kg samolot może dołożyć kilka krzyżyków na cmentarzu.Przemyśl sobie jaką bierzesz odpowiedzialność na siebie latając tym. To nie jest zabawka depronowa, a spaść może wszędzie.Jak zrobisz kilka szybkich przelotów blisko siebie to zobaczysz, że to jest śmierć w oczach.Dla świętego spokoju daj te 40zł więcej za sztukę.Serwa z Hobby city są różne trafiliśmy z serwami HD na taką serie, że w dużych modelach zmieniało się neutrum w powietrzu.Z serwami Turnigy też widziałem cuda na długich orczykach nie mogły stanąc w miejscu tylko drgały, a w powietrzu robił się flater.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po lekturach o wielu serwach i moim skromnym portfelu zmuszony jestem postawić na serwa TP MG 946r http://www.nastik.pl/towerpro-mg946r-p-2906.html , czy to dobry wybór? nie mam pojęcia ale mam nadzieję że te 11-13 kg starczy na mojego Yaka, co myślicie? Na hiteca mnie nie stać więc muszę wybrać coś z TowerPro czy to dobry wybór? A to mój Jaczek :)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.