Jump to content

Szczepen02

Modelarz
 • Content Count

  240
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Szczepen02

 1. Myślę właśnie, że może być to możliwe. Kieszeń bagnetu i kieszeń na kable była klejona na uhu. Wzmocnienia węglowe były klejone na żywicę. Gorzej, że cała kieszeń została jeszcze zalaminowana węglem.i będzie trzeba pruć, żeby się dostać.
 2. Prostowałem na zimno poprzez gięcie z obciążeniem i zostawiłem tak na 3 tygodnie. Niestety nic to nie dało. Jeśli chodzi o grzanie, wygrzewałem w temperaturze ok 80 stopni przez dlugi czas.
 3. Witam, problem jest następujący. Prawdopodobnie wskutek wilgoci, różnicy temperatur i naprężeń w trakcie transportu zwichrowało mi się jedno skrzydło (zwichrowanie geometryczne, plus pojawił się wznios). Próbowałem je naprostować na gorąco (z racji wielkości skrzydła jedynie gorącym powietrzem), także na mokro. Nie przyniosło to żadnych rezultatów. Chwilowo, kiedy jeszcze jest rozgrzane rzeczywiście wraca brak wzniosu, ale po wystygnięciu jest dalej to samo. Przede mną prawdopodobnie jeszcze wrzątek, ale szczerze powiedziawszy nie daje temu dużych szans. Macie jakieś inne pomysły, pomijając nacinanie i klejenie na nowo? Skrzydło od Skywalkera X8, prostowanie odbywało się z i bez dźwigarów, z i bez przegięcia et cetera...
 4. Kiedyś studenci na PW szukali sposobu na doświadczalne wyznaczenie zmiany Cz i Cx dla jednego z szybowców (chyba PW-5) z i bez wingletów. Jak to studenci- wzięli jedno uwinglecone skrzydło i jedno stare i poszli wio w góre. Podobno całkiem fajnie latało!
 5. Witajcie, w czasie walki o poprawny SC wpadłem na pewną koncepcję mocowania pakietu w dość wąskim (no ale nie F3J!) kadłubie. Owy sposób polega na montażu pakietu między serwami przymocowanymi do boków kadłuba. Obawiam się jedynie o grzanie się pakietu i wpływ tego na obudowy i funkcjonowanie serw (także na żywicę). Wprawdzie będzie mała przerwa między serwami, a pakietem (1-2mm), jednak lepiej uczyć się na kraksach innych, nie swoich. Pytanie brzmi, stosował już ktoś taki sposób mocowania serw i pakietu, nie było z tym żadnych problemów? pozdrawiam
 6. Taa haha, już widzę, że przy takim napędzie wieża trynitarska jest teraz zagrożona tak przy okazji, daj mi znać jak będziesz latał funkiem
 7. Tam były magnesy, ale nieraz odlatywała, więc Paweł mocował ją dodatkowo jeszcze na taśmę
 8. Nie powiem, trochę ciężki wyszedł. Koniecznie wstaw jakiś filmik z oblotu, może czyde? 8)
 9. No to ja mialem jakiegos innego blasta, potrafi wykręcić praktycznie wszystko (chyba, że pilot :ass: ) Ważne jest to, ażeby nie zrobić go za ciężkiego i dobrze wyregulować. A co do materiału, to przeżył niejednego kreta, chociażby pionowo w dół z 20m. EPP jak każde inne, w dodatku niecienkie ;p.
 10. No, fajnie, że na coś się przydał ten kadłub. Wpadaj niedługo na Rusałkę ;p
 11. Mogę jedynie powiedzieć, że musiałem się trochę namęczyć z ustawianiem go, zanim zaczął latać jak chcę. Np. SC poszedł dużo do tyłu w stosunku do instrukcji, itp.
 12. Ja mogę tylko potwierdzić słowa Boogiego, Blast lata naprawdę dobrze, potrafi dużo wykręcić. A i kraksy mu niestraszne :mrgreen:
 13. A może nie tego ptaszka naśladowali :devil:
 14. Weź betę, do FPV o niebo lepsza. A co do większej rozpiętości ASW, sprawdź jeszcze pow. skrzydeł obu motoszybowców
 15. Także chętnie podejmę się testowania modelu. Będzie oczywiście szczegółowa fotorelacja ze składania i oblotu. Jest też możliwość porównania tego modelu z modelem Beta 1400, oraz test pod kątem przydatności do FPV, gdyż takowy sprzęt posiadam. Mam już za sobą kilka lotów FPV, ale wciąż jestem nowicjuszem, tak więc mógłbym sprawdzić, czy nadaje się pod "pierwsze" FPV. Relację umieściłbym także na forum rc-fpv, pfmrc, rc-cam i rcclub. Co do testowania pod kątem osób zaczynających z tym hobby, model po wstępnym oblocie zostałby wypróbowany przez mojego tatę, który zawsze chciał spróbować modelarstwa.
 16. Z tych wyżej to tylko Mugol. Zobacz jeszcze Shogo.
 17. Taak... tylko czasem na wstępie masz już +100-150g do wagi
 18. Szczepen02

  Jantar 4

  To dziwne :?: Na tym silniku i śmigle powinien lecieć pionowo w górę, chyba że pakiet nie wyrabia. A skrzydła były robione w tej technice VB?PS. Fajny model, tylko kadłub... no taki ''specyficzny'' :mrgreen:
 19. Nie ma czegoś takiego jak za duży regulator, spokojnie bierz 30A, mój kolega ma taki i też się grzeje, bo w Becie nie ma żadnego wietrzenia. Lipola będziesz mógł ładować tą ładowarką, ale nie wiem, czy sam lipol zmieści się do nadajnika.
 20. Misiekk, to ile tej rozpiętości i długości? Btw. fajnie umieć tak projektować w Cadzie :wink:
 21. instruktor, chodziło mi na początku (chociaż do Nebeba to się chyba już nie odnosi). Jak się opanowało dobrze model, to co to za problem? W końcu po co organizuje się pikniki? :mrgreen:
 22. madrian, to że pod publiczkę nie lata to normalne, ale taki tata (szczególnie na początku latania) często podpuszcza ''młodego'', żeby sprawdził się czy po prostu przełamał strach. Sądzę, że tata w takim wypadku i tak zasponsoruje naprawę :mrgreen:
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.