Skocz do zawartości

Silnik poj. 26 cm3, benzynowy


Miałczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja mam smiglo APC 16x14 w tymsamym silniku tj 26 cm od podkaszarki i jest troche zamocne i gasnie na wolnych obrotach ale na wysokich chodzi jak ta lala.

 

niedlugo zaleje tam benzynke 98 moze to pomoze... bo nie chce grzebac ustawieniem srub od niskich i wysokich obrotow .... bo moge juz ich nie ustawic dobrze spowrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna 98 da tylko tyle - albo az tyle, że wzrosną obroty. Jednak to nie rozwiąże problemu gasnięcia na małych obrotach. Moim zdaniem masz za duży skok śmigła dlatego wystepują kłopoty. W silniku lotniczym 26cm np XYZ z HK dedykowane śmigło to od 16 do 18" ale skok - 8-10". Oczywiście ten lotniczy jest mocniejszy niż z podkaszarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@irek

niewiem czy 98 nie niszczy silnika przypadkiem...

 

wiem ze za duzy skok ale coz... potrzebowalem duzej mocy,, chociaz poki nie mam obrotomierza to nie zobacze czy wchodzi na max obroty :/

 

 

@mialczek

ja uzywam 2 % oleju do dwusuwow zgonie z instrukcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna 98 nie niszczy silnika, już pisaliśmy o tym. 300ml to ok 30 min latania - bez szaleństw. Na 350 ml mój DLE30 chodził godzinę. Ale tu przedewszystkim były małe obroty. 10 min latania dużym modelem to już dużo; tu przecież nie ma szybowania. Wystarczy Ci na baaardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.