Skocz do zawartości

Su 29 elektro-1250mm


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Termoformowanie to jest temat -rzeka. Wydałem na to tyle pieniędzy i zmarnowałem tyle czasu że szkoda mówić. Wyleczyłem się z tego dość skutecznie i nie zamierzam do tego wracać. Pewna jest tylko jedna rzecz: głębokie tłoczenie w domu jest praktycznie awykonalne. Do tego potrzeba co najmniej maszyny ze wstępnym rozdmuchem a to znaczne koszty.

Wracając do tematu to mogę Ci jeszcze tyle podpowiedzieć ze dobrze jest pod kopyto podłożyć siatkę stalową o oczku 2x2mm (sita albo siatka do uli) Znakomicie to ułatwia dociąganie materiału do stołu.Otworki oczywiście odwierć, tak samo jak w zagłębieniach okrągłego detalu. Spokojnie możesz wywiercić takie 2-3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Również szczerze polecam. Po tym jak Sławek dorysował węglowe wstawki w stabilizatorze poziomym, model jest nie do zajechania w powietrzu.

 

Pytanko: czy maska silnika będzie do dokupienia osobno? Wciąż nie znajduję czasu na doszkolenie się w rysunku 3D i latam z taką prostą donicą, którą sobie narysowałem i wydrukowałem :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Wojtek że  model spełnił oczekiwana. Wklej Vortexy w skrzydła,  powinien lepiej latać. Co do maski to zadzwoń do Radka z Olpen, Radek teraz się tym zajmuje.  Tak na marginesie wyciął mi Acro3D-skleję bo szkoda żeby radio się kurzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swój oblatałem, lata świetnie , została tylko kosmetyka do zrobienia czyli ozdoby i wymiana podwozia na wyższe, żeby zastosować śmigło 14 cali ( tylko z ciekawości). Zastanawiam się, ile można zaoszczędzić wagi stosując rurki te co podał Radek zamiast prętów węglowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastępując pręty rurkami zyskasz parę gram ale pamiętaj że te parę gram rozciągnięte jest wzdłuż kadłuba więc całego ołowiu nie zdejmiesz. Wolałbym założyć cięższy kołpak bo jest to najdalej do przodu wysunięty element modelu. Ewentualnie jakieś lżejsze ale nie koniecznie słabsze serwa na ogonie co oznacza że droższe. W zasadzie modelu nie z czego odchudzać bez znacznego spadku wytrzymałości.  Mógłbym pręty zastąpić płaskownikami ale ich przekrój poprzeczny byłby podobny do prętów.  Rurek nie chciałem stosować bo folia mogłaby je pościągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że wykonam jeszcze jeden kadłub Su, żeby zaspokoić swoją ciekawość, a że model świetnie lata to będzie mi długo służył, więc w zapasie zawsze przyda się drugi. Zastąpię pręty rurkami węglowymi. Mam jeszcze 2 arkusze solar film lite także wykorzystam je i nie będą się kurzyły. Dopracuje, również kopyto maski, żeby wytłoczki można było łatwiej i szybciej skleić ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.