Skocz do zawartości

FPV Remzibi OSD System APM + GPS + TTL for Multicopter Airplane Helicopter


Pitstrel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na "ebay" powyższy system dostępny jest za 100 zł z przesyłką. I tu mam pytanie do szanownych kolegów, czy warto go kupić i czy są problemy ze zmianą języka (na fot. jest chiński).

Chcę go zastosować do modelu latającego skrzydła, moje pierwsze FPV. Będę wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis z ebay jest mocno mylący remzibi osd + gps to tylko moduł wyswietlający dane dotyczące lotu w tym: predkość, wysokość, odległośc od miejsca startu i kierunek do niego, absolutnie nie jest to system do sterowania modelem. Remzibi osd można połączyć z systemem elers który w niewielkich pieniążkach zapewnia funkcjonalność autopilota z wieloma funkcjami ale więcej na ten temat można przeczytać TU.

Używałem takiego systemu w latającym skrzydle i sprawował się bezproblemowo teraz przełożyłem go do sky surfera i po drobnym przeprogramowaniu działa dalej.

Pytanie brzmi czy potrzebujesz autopilota z stabilizacją i funkcją powrotu do domu po zerwaniu linku rc lub obrazu fpv czy wystarczy Ci zwykłe OSD  tylko do zorientowania się w parametrach lotu, oczywiście tego typu systemów jest kilka więc trzeba się dobrze zastanowić zanim się zainwestuje.

Przy FPV kluczem jest system lączności  wszyscy piloci latajacy na większe odległości używają systemów lrs pracujących na częstotliwości 433-435 mhz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz eleres nie jest chyba taki tani i są od niego lepsze i tańsze systemy. Plusem jest szybka odpowiedź misia w razie problemów z ustawieniami.

Krzysiek po co ci palec jak możesz mieć prawie ful wypas za 2 x więcej czyli w twoim przypadku za 200zł. kup sobie F4 z osd lub apema z minimosd.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem już "Remzibi OSD System APM + GPS + TTL" za 97 zł. Posiadam Aurore 9X i z tego co się orientuję zasięgu starczy mi na 2 km ("kocham moje radyjko i nigdy go nie zamienię na inne"). Może w przyszłości będę rozbudowywał system FPV na razie środki finansowe mnie ograniczają.

Pozdrawiam i dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opis z ebay jest mocno mylący remzibi osd + gps to tylko moduł wyswietlający dane dotyczące lotu w tym: predkość, wysokość, odległośc od miejsca startu i kierunek do niego, absolutnie nie jest to system do sterowania modelem. Remzibi osd można połączyć z systemem elers który w niewielkich pieniążkach zapewnia funkcjonalność autopilota z wieloma funkcjami ale więcej na ten temat można przeczytać TU.

Używałem takiego systemu w latającym skrzydle i sprawował się bezproblemowo teraz przełożyłem go do sky surfera i po drobnym przeprogramowaniu działa dalej.

Pytanie brzmi czy potrzebujesz autopilota z stabilizacją i funkcją powrotu do domu po zerwaniu linku rc lub obrazu fpv czy wystarczy Ci zwykłe OSD  tylko do zorientowania się w parametrach lotu, oczywiście tego typu systemów jest kilka więc trzeba się dobrze zastanowić zanim się zainwestuje.

Przy FPV kluczem jest system lączności  wszyscy piloci latajacy na większe odległości używają systemów lrs pracujących na częstotliwości 433-435 mhz.

Witam. Wiem że moje radyjko ma ograniczony zasięg i jeśli mnie poniesie to stracę zasięg i model. Itu moje pytanko. Jak najtaniej rozwiązać automatyczny powrót do domu (na bazie tego co posiadam plus coś jeszcze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie posiadasz nic.

A za wyjątkiem osd do apema za 97zł:) który w tej chwili nie jest ci do niczego przydatny.

Kupiłeś osd które w innej wersji kosztuje 5$

https://www.aliexpress.com/item/MICRO-MINIMOSD-Minim-OSD-Mini-OSD-For-APM-PIXHAWK-Naze32-for-180-210-QAV180-QAV210-Quadcopter/32734578338.html

 

Potrzebujesz jeszcze autopilota i GPS-a. Bez GPS-a nie ma autopowrotu.

 

OSD takie jak kupiłeś to mikser wizyjny i ma dodawać parametry lotu wypracowane przez autopilota do linku video. Tego też nie masz.

Potrzebny ci jeszcze nadajnik video, kamera, odbiornik video i monitor lub google.

Cały zestaw to ok 1000zł.

 

Ale na początek potrzebujesz tylko autopilota i GPs-a, a to koszt tylko  trochę wiekszy niż twoje OSD.

 

Może trochę ostro napisałem ale poprzednio dostałeś informacje co jest ci potrzebne ale ty zlał...... się na to.

 

Teraz może będzie lepiej:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.