Skocz do zawartości

SORTA KORDA by Bill Baker


Maciej.j
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalnie ładny! Maciej, trzaskasz te gumóweczki jak Maxim "pestki"!  ;)  Ciekawe i pouczające jest obserwowanie w locie tych leciuchnych modelików - widać co się dzieje z powietrzem, a jak model wpadnie w lokalny miniprąd wstępujący (co można dostrzec na niektórych filmikach, wklejonych przez ciebie), to dosłownie dostaje "kopa w bebechy" i gwałtownie nabiera wysokości w pozycji prawie poziomej, tylko z nieznacznie zadartym dziobem.

 

Tak sobie pomyślałem, że ciekawie mógłby wyglądać eksperyment ze zdalnie sterowaną gumówką RC (robił Ktoś coś takiego na świecie?). B)  Mógłbyś śmiało nakręcać gumę na maxa, no i mieć wpływ na kierunek lotu modelu, a więc w końcu bez zaliczania drzew! No może nie w małych orzeszkach, ale w tych ciut większych modelach, bo doszłoby dodatkowo ok. 3-5 gram łącznie na odbiornik, maluśki Li-Po 1S i µ-siłownk magnetyczny, wklejony bezpośrednio w ster kierunku. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie ładny! Maciej, trzaskasz te gumóweczki jak Maxim "pestki"!  ;)  Ciekawe i pouczające jest obserwowanie w locie tych leciuchnych modelików - widać co się dzieje z powietrzem, a jak model wpadnie w lokalny miniprąd wstępujący (co można dostrzec na niektórych filmikach, wklejonych przez ciebie), to dosłownie dostaje "kopa w bebechy" i gwałtownie nabiera wysokości w pozycji prawie poziomej, tylko z nieznacznie zadartym dziobem.

 

Tak sobie pomyślałem, że ciekawie mógłby wyglądać eksperyment ze zdalnie sterowaną gumówką RC (robił Ktoś coś takiego na świecie?). B)  Mógłbyś śmiało nakręcać gumę na maxa, no i mieć wpływ na kierunek lotu modelu, a więc w końcu bez zaliczania drzew! No może nie w małych orzeszkach, ale w tych ciut większych modelach, bo doszłoby dodatkowo ok. 3-5 gram łącznie na odbiornik, maluśki Li-Po 1S i µ-siłownk magnetyczny, wklejony bezpośrednio w ster kierunku. :)

 

 

 To sezon na takie modele.Nie mam możliwości /znajomości/ by polatać w hali lub sali gimnastycznej.Dlatego zimą warsztat-klejenie modeli a teraz.loty,loty.i klejenie prostych modeli W zimie dużo czasu i można usiąść do makietylub bardziej modelu ,, wyglądającego jak samolot'' ;)

A lokalne mini prądy to najlepsze ,nie przewidywalne i dlatego ten rodzaj modelarstwa preferuje.

A drugie Twoje przemyślenia już są stosowane od dawna .Ten Pan Domoremath robi to.....najlepiej

https://www.youtube.com/watch?v=aBtZIjvpcp4

P.S.W szufladzie głęboko leży u mnie całe sterowanie Minium 2,4GHz po modelu Kyosho.Może w gumówce zaadoptuję choć wolał bym w mikro-takie do 10 gram razem z modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.