Jump to content

jethrotull

Modelarz
 • Content Count

  658
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

jethrotull last won the day on June 8 2019

jethrotull had the most liked content!

Community Reputation

58 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Poznań
 • Zainteresowania
  Prog-rock, free-jazz, elektronika lampowa, fotografia analogowa, warzenie piwa.
 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Oblot jak zbuduję, ale nie wcześniej niż na wiosnę, na pewno się podzielę filmikiem, nawet gdyby mi się udało oblot, nazwijmy to, spartolić.
 2. Ja mam tylko 3 miksy w aparaturze, a metoda z filmiku wymaga czterech, ale wg. mnie to bez sensu, zamiast miksów: Gaz > 5 Gaz > 6 SK > 5 SK > 6 Sądzę że da się zrobić: Gaz > 5 SK > Gaz SK > 5 Jakby co to daj znać na PW.
 3. W zasadzie to nie wiem, bo nigdy tego nie robiłem ale wyobrażam sobie to tak, że miksuję kanał SK (lub kanał lotek, których nie używam) z każdym z silników osobno, w przeciwne strony, czyli SK w lewo dodaje gazu na prawym silniku a odejmuje na lewym, SK w prawo na odwrót. Tu jest filmik, jeśli władasz językiem:
 4. Dokładnie, jest to też mój wzrost od pasa w górę, ot taki zbieg okoliczności
 5. To jest największy model jaki kiedykolwiek wykonałem. Robię takie na jakie mam warunki sprzętowe i lokalowe.
 6. Kolejny cud francuskiej techniki, prawda że ładny? Rozpiętość 80cm napęd: dwa silniki Turnigy po 180g ciągu sterowanie: SK, SW, gaz + może ciąg różnicowy. pakiet: 2S 950mAh Waga: mam nadzieję że do 250g. Rozważałem wciągane podwozie, ale w końcu wymiękłem.
 7. Skończony model - oblot w kwietniu
 8. moje typowe 5 na stronę, chociaż bywało że robiłem i 4.
 9. Cześć, właśnie kończę taki oto model: rozpiętość 80cm, waga około 220g. Napęd: COX 0.82cc. Do zrobienia zostało trochę rzeczy kosmetycznych, m. in. atrapa silnika i pomalowanie skrzydeł.
 10. super, bardzo mi się podobają takie niesztampowe modele.
 11. Czy takie balsiane śmigło jest wystarczająco mocne? Jak na nie patrzę to wydaje mi się że żadne włókno drewna nie biegnie przez całą średnicę śmigła bo nasady łopat są bardzo cienkie a piasta jest przecięta otworem na oś.
 12. OK, ale na czym ta regulacja konkretnie polega? Modele RC generalnie się wyważają same, bo wyposażenie jest ciężkie i zazwyczaj wystarczy je zamontować z przodu modelu i jest ok. Ty właśnie zaoszczędziłęś 1.5g na wadze śmigła i zastanawiam się czy to znaczy że będziesz musiał dodawać balast żeby model nie leciał na ogon?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.