Jump to content

jethrotull

Modelarz
 • Content Count

  719
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

jethrotull last won the day on May 10

jethrotull had the most liked content!

Community Reputation

70 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Poznań
 • Zainteresowania
  Prog-rock, free-jazz, elektronika lampowa, fotografia analogowa, warzenie piwa.
 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Łopata śmigła działa jak skrzydło, większość siły nośnej/ciągu powstaje na wierzchu/przedzie profilu. W Northropie mam średnicę osłony silnika 14cm a średnicę smigła 25cm.
 2. 70cm rozpiętości? Co to za mikromodel?! Do działu "Giganty" z tym
 3. Oczywiście. O ile samo podwozie jest pancerne i jestem z niego bardzo zadowolony, o tyle kartonowe owiewki są do niczego i będę musiał zrobić inne - z celuloidu lub z laminatu.
 4. Silnik elektryczny (1250 kV typu outrunner) 25A regulator obrotów silnika Pakiet zasilający (ok. 2100 mAh 11,1V, 20C) 3 x Serwomechanizm typu micro Śmigło: 10x6 Od siebie dodam, że ciąg silnika powinien być zbliżony do końcowej masy modelu, np. taki: http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SILNIKI-ELEKTRYCZNE/Silniki-Redox/REDOX-BL-12001100.html chociaż akurat w tym sklepie większość silników jest niedostępna z powodu braków magazynowych.
 5. Nigdy nie zapłaciłem cła kupując w coxengines.ca, VATu chyba też nie bo ceny zawsze takie jak podane na stronie.
 6. Tak czy owak, model bardzo ładnie koledze Lucjanowi idzie.
 7. Flite test robił też z białej. Sam jej używałem więc wiem że działa. Nota bene, jak obkleisz depron papierem to też parametry tego materiału będą inne niż "brązowej z FliteTest".
 8. W Poznaniu taka pianka jest w każdym sklepie dla artystów, ostatnio kupiłem po 7 zl za arkusz 70x50cm. Nie rozumiem o co chodzi z tym "mozna kupic tylko w stanach lub chinach", a cena moze i wyzsza niz depronu, ale i tak niewielka w kontekście ceny wyposazenia
 9. To co na zdjęciach z pełnym wyposażeniem waży 780g
 10. Próbowałem owijać drucikiem, próbowałem palnikiem gazowym - nie potrafię. W końcu się poddałem, owinąłem nicią do szycia żagli i zalałem żywicą. Mam nadzieję że wytrzyma.
 11. Macie może jakiś dobry tutorial o lutowaniu podwozi? Moja 100-watowa lutownica nie daje rady - gruby drut rozprasza za wiele ciepła.
 12. jethrotull

  COXownia

  Super! Czekam na wątki z budowy modeli i filmiki z oblotów.
 13. Dzięki, wyginarka super, ale moje podwozie wymaga wyginania w trzech wymiarach. Chciałem uniknąć technik typowo kowalskich, ale ostatecznie się poddałem, wyjąłem imadło i młotek i jakoś poszło.
 14. Koledzy, próbuję zrobić podwozie: goleń główna z drutu 3mm, zastrzał z tyłu 2mm. Niestety, wygląda na to że nie dam rady wygiąć tego grubszego drutu. Jest sens robić podwozie w całości z drutu 2mm czy się od razu wygnie? Jakie macie patenty na gięcie grubego drutu?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.