Jump to content

jethrotull

Modelarz
 • Content Count

  667
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

jethrotull last won the day on June 8 2019

jethrotull had the most liked content!

Community Reputation

58 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Poznań
 • Zainteresowania
  Prog-rock, free-jazz, elektronika lampowa, fotografia analogowa, warzenie piwa.
 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na dwóch ostatnich zdjęciach prawie jak prawdziwy!
 2. Mnie urzekły chłodnice pod dziobami Messerschmittów - od razu było wiadomo że to HA-1112, czyli że filmowali z użyciem prawdziwych samolotów. O ile mi wiadomo nie istnieją żadne Bf-109 w stanie lotnym, więc te, które pojawiają się w filmach to cyfrowe modele.
 3. Witam, czyściłem ostatnio aerograf i została mi "prowadnica dźwigni". To ta część na dole zdjęcia. Czy ktoś wie gdzie i w jakiej pozycji się to montuje? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 4. Fajne są te współczesne budynki w tle. A na końcu filmu ten Spitfire zostaje zapalony za pomocą rakietnicy(!) jak pewne kasyno w Montreaux, i spala siędo cna jakby był zrobiony z dykty a nie ze stali i duralu Nie nadążam...
 5. A jak rozwiązujesz problem że napięcie kondensatora to tylko 2.7V?
 6. Waga na dziś: 195g. Została jeszcze bateria (48g) i odbiornik (7g), plus trochę drobiazgów. Planuję wagę do lotu ok 270g. Teraz pewnie niektórzy koledzy, wróciwszy z latania swoimi Spitfire'ami i Mustangami googlują "Amiot 143" i zastanawiają się "co ci dwaj kolesie bredzą". A mi też się Amiot bardzo podoba, mój pierwszy plan to było właśnie jego budować a nie Blocha, ale trochę mnie przerażało podwozie. No i jeszcze Savoia-Marchetti S.M.79/84. Nawet znalazłem trzeci taki sam silnik, i teraz trochę żałuję że go nie wykorzystałem.
 7. jethrotull

  COXownia

  Zalicytowałem 1200 koron, poszło za 1230, cholery można dostać.
 8. Zlutuj to: http://www.peterboroughmfc.org/technical-articles/web_site_FETtimer.pdf trzy elementy, włącza się za pomocą baterii 9V, praca z LiPo 1s
 9. Oblot jak zbuduję, ale nie wcześniej niż na wiosnę, na pewno się podzielę filmikiem, nawet gdyby mi się udało oblot, nazwijmy to, spartolić.
 10. Ja mam tylko 3 miksy w aparaturze, a metoda z filmiku wymaga czterech, ale wg. mnie to bez sensu, zamiast miksów: Gaz > 5 Gaz > 6 SK > 5 SK > 6 Sądzę że da się zrobić: Gaz > 5 SK > Gaz SK > 5 Jakby co to daj znać na PW.
 11. W zasadzie to nie wiem, bo nigdy tego nie robiłem ale wyobrażam sobie to tak, że miksuję kanał SK (lub kanał lotek, których nie używam) z każdym z silników osobno, w przeciwne strony, czyli SK w lewo dodaje gazu na prawym silniku a odejmuje na lewym, SK w prawo na odwrót. Tu jest filmik, jeśli władasz językiem:
 12. Dokładnie, jest to też mój wzrost od pasa w górę, ot taki zbieg okoliczności
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.