Jump to content

jethrotull

Modelarz
 • Content Count

  721
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by jethrotull

 1. Ja robiłem kilka razy metodą Mike'a (na szpilki) i spokojnie daje radę. Nagrzewałem opalarką. Pewnie dużo zależy od rodzaju i grubości plastiku.
 2. Najprosciej zaimportować sobie rysunek profilu do programu graficznego (może być od biedy nawet paint, ale lepiej coś co wspiera grafikę wektorową) i przeskalować rozmiar tyle razy ile jest żeber. To działa dla płatów o stałym profilu. Ja zwykle po prostu rysuję na papierze widok skrzydła "od wewnątrz" od nasady w kierunku końcówki. Rysuję profil przy nasadzie skrzydła i wrysowuję w niego profil końcówki, pozostałe profile interpoluję na charakterystycznych punktach (nosek, strzałka, największa grubość) i łączę krzywikiem. To działa dla dowolnych profili.
 3. Łopata śmigła działa jak skrzydło, większość siły nośnej/ciągu powstaje na wierzchu/przedzie profilu. W Northropie mam średnicę osłony silnika 14cm a średnicę smigła 25cm.
 4. 70cm rozpiętości? Co to za mikromodel?! Do działu "Giganty" z tym
 5. Oczywiście. O ile samo podwozie jest pancerne i jestem z niego bardzo zadowolony, o tyle kartonowe owiewki są do niczego i będę musiał zrobić inne - z celuloidu lub z laminatu.
 6. Silnik elektryczny (1250 kV typu outrunner) 25A regulator obrotów silnika Pakiet zasilający (ok. 2100 mAh 11,1V, 20C) 3 x Serwomechanizm typu micro Śmigło: 10x6 Od siebie dodam, że ciąg silnika powinien być zbliżony do końcowej masy modelu, np. taki: http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SILNIKI-ELEKTRYCZNE/Silniki-Redox/REDOX-BL-12001100.html chociaż akurat w tym sklepie większość silników jest niedostępna z powodu braków magazynowych.
 7. Nigdy nie zapłaciłem cła kupując w coxengines.ca, VATu chyba też nie bo ceny zawsze takie jak podane na stronie.
 8. Tak czy owak, model bardzo ładnie koledze Lucjanowi idzie.
 9. Flite test robił też z białej. Sam jej używałem więc wiem że działa. Nota bene, jak obkleisz depron papierem to też parametry tego materiału będą inne niż "brązowej z FliteTest".
 10. W Poznaniu taka pianka jest w każdym sklepie dla artystów, ostatnio kupiłem po 7 zl za arkusz 70x50cm. Nie rozumiem o co chodzi z tym "mozna kupic tylko w stanach lub chinach", a cena moze i wyzsza niz depronu, ale i tak niewielka w kontekście ceny wyposazenia
 11. To co na zdjęciach z pełnym wyposażeniem waży 780g
 12. Próbowałem owijać drucikiem, próbowałem palnikiem gazowym - nie potrafię. W końcu się poddałem, owinąłem nicią do szycia żagli i zalałem żywicą. Mam nadzieję że wytrzyma.
 13. Macie może jakiś dobry tutorial o lutowaniu podwozi? Moja 100-watowa lutownica nie daje rady - gruby drut rozprasza za wiele ciepła.
 14. jethrotull

  COXownia

  Super! Czekam na wątki z budowy modeli i filmiki z oblotów.
 15. Dzięki, wyginarka super, ale moje podwozie wymaga wyginania w trzech wymiarach. Chciałem uniknąć technik typowo kowalskich, ale ostatecznie się poddałem, wyjąłem imadło i młotek i jakoś poszło.
 16. Koledzy, próbuję zrobić podwozie: goleń główna z drutu 3mm, zastrzał z tyłu 2mm. Niestety, wygląda na to że nie dam rady wygiąć tego grubszego drutu. Jest sens robić podwozie w całości z drutu 2mm czy się od razu wygnie? Jakie macie patenty na gięcie grubego drutu?
 17. Bardzo fajny. Jaka technologia wykonania płata?
 18. hawk mial wersje ze stalym podwoziem, na eksport do chin i Argentyny (edit: takze do Tajlandii)
 19. staram się codziennie trochę podłubać. to co na zdjeciu waży 450g, brakuje podwozia, baterii (168g), dwóch serw, regulatora, no i poszycia.
 20. Brawa dla pilota że się zmieścił między tymi wszystkimi budynkami i drzewami!
 21. Cześć, zacząłem jakis czas temu robić model tego samolotu: Kilka informacji: 1. rozpiętość 120cm 2. silnik 1100kV, 1200g ciągu 3. serwa 2x 9g 2.5kgcm na lotki, 9g 1.7kgcm na ster kierunku, 12g 2.2kgcm z metalowymi trybami na ster wysokości. 4. bateria 3S 2200mAh Mam kilka pytań w związku z tym: - przewidywana waga to będzie ok 900-1000g, w związku z czym obciążenie płata wyniesie ok. 40g/dm^2. Taka masa i obciążenie będzie ok? - przewiduję zrobienie podwozia z drutu 3mm, goleń główna i zastrzał z tyłu. Jak byście polecili przymocować podwozie: nitka to szycia dywanów + CA; uchwyty przykręcane na wkręty; wklejenie drutu na żywicę w półżeberka skrzydeł?
 22. W sensie na podstawie nagrania? Czy w czasie rzeczywistym?
 23. Dobrze wiedzieć, właśnie sam walczę z podobnym podwoziem, może spróbuję tego sposobu
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.