Skocz do zawartości

jak połączyć regulator z silnikiem


Kolikon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć na razie mój pierwszy model to jestem dosyć w tym ciemny...

 

Mam dylemat, bo nie wiem który kabel połączyć z którym w silniku i regulatorze... A zresztą mam tego zdjęcie. (Instrukcji nie ma po Polsku).

I jeszcze jedno, czy mogę dać regulator 10A do silnika w którym zalecany jest on 18A

post-9163-0-11847700-1348842665_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable łączysz dowolnie i sprawdzasz kierunek obrotów jeśli jest przeciwny zamieniasz dwa kable miejscami.

Na zdjęciu nie widać konektorów "żeńskich" (gniazd) do wlutowania do wyjść regulatora.

Jeśli wstawisz regulator 10A zamiast 18A ryzykujesz jego spaleniem.

 

Kojani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podaj co to za silnik, ale wątpię że tam gdzie regulator zalecany to 18A silnik brał mniej jak 10A. Jeżeli będzie więcej regiel pójdzie z dymem.

 

No wiesz, ja buduję pierwszy model, rodzice się na tym nie znają, pewnie chciał, żeby kupić ten, spali się to kupię następny, i już będzie miał ponad 140 zł (reklamacji nie da się zgłosić, bo to mój błąd, że go tam wsadziłem). Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mam paragon. Może go przyjmie i sobie go wymienię na mocniejszego, a jak nie to sprzedam przez internet i po sprawie (mam nadzieję ,że to będzie takie proste jak się wydaje...) . Używać na pewno go nie będę, bo to bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy 30A (mam nadzieję, że znowu nie za duży...)Kupiłem ten, bo nie było 18A, ale ten chłop mi powiedział, że taki jest dobry, bo będzie miał rezerwę mocy i jak silnik będzie się opierał to mu da więcej mocy i samolot dalej będzie leciał. Dobrze mi powiedział czy zaś coś źle jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator będzie dobry, a gość naściemniał. Regulator 30A oznacza, że potrafi przepuścić przez siebie max 30A. To ile prądu pójdzie zależy od silnika, który ma "potrzebę" pobierania iluś tam amperów. A odpowiedni prąd ma dostarczyć. akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.