Jump to content

Tomtomek1

Modelarz
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Tomtomek1

 • Birthday 03/02/1961

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  GDANSK
 • Imię
  Tomasz
 1. Bardzo ładny. A jak wyszedł Ci środek ciężkości (bez podwozia) ? Czy jego położenie zgodziło się z wynikami obliczeń?
 2. Mareczku, ciekawi mnie jak sobie poradziłeś ze wzniosem belek ogonowych ku tyłowi. Na szkicach bocznych samolotu widać, że linia ciągu silnika wypada poniżej powierzchni statecznika poziomego. Strumień silnika odrzutowego jest węższy niż strumień zaśmigłowy, co oznacza, że w napędzie odrzutowym strumień nie opływa w sposób bezpośredni statecznika poziomego i steru wysokości tak jak to będzie miało miejsce przy użyciu napędu śmigłowego, pchającego. Nie wiem czy to dobrze czy źle i jak to wpłynie na właściwości modelu w locie. No i jeszcze dochodzi kwestia kąta względnego między statecznikiem poziomym i skrzydłem. Dorzuć zdjęcie boczne jeśli możesz. Tak poza tym to ciekawe wyzwanie. Podzielam pogląd kolegów, że lepiej byłoby umieścić serwo steru wysokości na środku. Już nie mogę doczekać się malowania. Twoje samoloty są piękne Mistrzu.
 3. Bardzo fajny pomysł z tym samolocikiem. Jak się postarasz ma szansę latać lepiej niż oryginał. Do walk ESA raczej się nie będzie nadawał. Byłoby ciekawie gdyby miał napęd z podwójnym śmigłem przeciwbieżnym, ale i tak pewnie będzie kłopot z położeniem środka ciężkości. Jeśli będzie wyglądał tak ładnie jak Twoje dotychczasowe modele i do tego będzie latał, to możesz ogłosić sukces....
 4. Trzeba przyznać, że model prezentuje się znakomicie. Przy lądowaniu na "brzuszku" stateczniki pionowe są bezpieczne i zdają egzamin. Podoba mi się stabilność poprzeczna modelu. Gratulacje. Aż szkoda go do walki ...
 5. W locie stateczniki są w miarę bezpieczne. Myślę, że wzmocnienie miałoby bardziej chronić je podczas przenoszenia, przechowywania modelu i podczas niezbyt udanych lądowań. Ja bym wzmocnił - lekko a le tak, że gdy zawadzisz ręką - nie urwiesz.
 6. Witam Wszystkich Modelarzy i pozdrawiam. Mam na imię Tomek i od 3 lat bawię sie modelami. Do forum przystepuję tak za namową kolegów jak i z potrzeby wewnętrznej. Jak dotąd latałem sporo depronowcami, które sam kleciłem. Próbuję również oswoić CopterX-a i parę innych modeli piankowych w tyk Sky-Surfera. Wszystkim i sobie życzę rozwoju i frajdy modelarskiej.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.