Jump to content

Cybuch

Modelarz
 • Content Count

  250
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Cybuch last won the day on July 26

Cybuch had the most liked content!

Community Reputation

22 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Zduńska Wola
 • Zainteresowania
  Modlarstwo lotnicze
 • Imię
  Irek

Contact Methods

 • Skype
  Iruchna 30

Recent Profile Visitors

805 profile views
 1. Głupio wyszło , moim zamysłem była prowokacja dla własnych poszukiwań rozwiązań . Będzie jeszcze wiele niewiadomych i nie dostaniemy gotowej odpowiedzi.
 2. Erwin, masz racje , przesadziłem nie tak miało to brzmieć - przepraszam.
 3. Chętnie podpowiem , ale nie za darmo .Szanuję ludzi dociekliwych i myślących.Pomyśl jak to zrobić ?. To jest zadanie z podstawówki. Troszkę pomyśleć a jeszcze lepiej poczytać. Jest sporo literatury na ten temat , ale kto by to czytał. NIE. Książka w łapy parzy. Szanowny Panie Cyrax może jakieś mądre wskazówki.
 4. Do tego by nauczyć się latać i nauczyć się odruchów proponuję symulator . Bez symulatora nie było by szans latanie śmigłowcem. Zanim przyszły loty w realu kilka godzin spędziłem w symulatorze.
 5. Masakra , Piotrek miał rację . Dla czego odpalasz silnik bez asekuracji ?. Wyobraź sobie , że masz dzwignę ustawioną np. pół gazu - co się dzieje . Śmigło masz w jajach , chyba chcesz mieć potomstwo ?. Nas też rajcuje ten warkot silnika , ale pamiętaj o ryzyku utraty zdrowia. Bezpieczeństwo to podstawa. Z mojej strony życzenia udanych lotów. Powodzenia. Całkiem dobra waga.
 6. Najlepszym rozwiązaniem jest prosty popychacz ze sztywnego drutu stalowego 2,5 mm. - nie odkształca się przy mocnych drganiach. Trzeba jeszcze pamiętać o zasadzie prawidłowego ustawienia- przepustnica serwo. To ustawienie ma kluczowe znaczenie w liniowości działania gazu Wiesiu , czy ten tragiczny filmik ciął się ?.
 7. Coś te Twoje wyliczenia jakieś ?. Za model 2,2 m trzeba zapłacić min. 2,500 zł. Ja zaoszczędziłem te 500 zł. bo wszystko robiłem sam , włącznie z podwoziem. Model mocniejszy , a wagowo cięższy o 0,5 kg. , ale pracy dużo. Jak wcześniej pisaliśmy - lubimy to. Na zdrowy rozsądek warto kupić gotowca , latać nim a w między czasie budować swoje. Chrysten będzie odbudowany i będzie lżejszy i ładniejszy.W takim malowaniu. Pozdrawiam. 20200921_175837[2].mp4
 8. Każdy robi jak uważa , skoro takie jest Twoje zdanie , proszę bardzo . Jesteś ambitny i to się chwali . Tak trzymaj , twórz swoje konstrukcje . Na tym prawdziwe modelarstwo polega. Powodzenia. Musisz być przygotowany na najgorsze . Wystarczyło 15 min.
 9. Na przykładzie mojego modelu Sbach 342 , 2,2m. Zbudowany według swojego projekty , 2 sezony. Lata ładnie , ale koszty materiałowe to bardzo mała różnica od gotowca, ale satysfakcja jest. Zaoszczędziłem 500 zł.Ale dwa lata budowy. Doszedłem do wniosku , że to nie jest opłacalne. Fakt model zrobiony z porządnych materiałów nie to co te gotowce. Jak walnie to i tak wszystko się kruszy. Polecam gotowca , no chyba , że masz większe ambicje. Pozdrawiam.
 10. Pięknie się prowadzi. Pierwszy dwupłat , nie sądziłem , że rak morze latać.W locie tego nie widać , ale waga do lotu to 11 kg. Dzięki Piotruś.
 11. Poprawiony link do filmu z oblotu modelu Christen. https://photos.app.goo.gl/ieHfo6Rk7w3yNFLP6
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.