Jump to content

Cybuch

Modelarz
 • Content Count

  564
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Cybuch last won the day on May 10

Cybuch had the most liked content!

Community Reputation

120 Excellent

About Cybuch

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Zduńska Wola
 • Zainteresowania
  Modlarstwo lotnicze
 • Imię
  Irek

Contact Methods

 • Skype
  Iruchna 30

Recent Profile Visitors

1,424 profile views
 1. Wiesław , fajnie , ale jak dla mnie zbyt ciasno na taki model i za blisko publika . Nie dostosowałeś się do nowych przepisów bezpieczeństwa . Ktoś może się do tego odnieść nieprzyjaźnie.
 2. Dzisiaj wykonałem dwa loty z poprawionymi wlotami powietrza . Miało być chłodniej , ale niestety było dalej upalnie. Opłacało się , patent zdał egzamin na 5 . Po wylądowaniu temperatura silnika to 86 st. W trakcie lotu silnik nie tracił mocy. Opłacało się . To samo zrobię w nowym modelu .
 3. Może troszkę prościej. Jak to działa , jak to się fizycznie łączy. Potrzebna informacja praktyczna a nie jedynkowo zerowa. "Dopiero utrata łączności z drugim odbiornikiem świadczy o wyczerpaniu wszystkich poziomów bezpieczeństwa i to jest sygnalizowane pilotowi dźwiękiem. " W tedy ta informacja jest zbędna bo niczemu nie służy , może na zdrowaśkę wystarczy czasu .
 4. Zrobiłem te kierownice powietrza w masce. Zobaczymy czy pomogą. To jest jak powinno być.
 5. Wiesiu Sbach ma prawie taką samą maskę jak EXTRA wloty powietrza ubogie. Trzeba na pokład zamontować klimę . W przyszłych latach temperatury będą podobne albo wyższe.
 6. Ja mam większy problem z chłodzeniem. Sbach ma bardzo małe wloty chłodzenia wiec robię kierownice wymuszające większy przepływ powietrza. Zobaczymy co to da. Marku taka moja sugestia co do Twojego silnika : sprawdź kolor świecy , może warto popuścić igłę H. Wisław , nie mam zielonego pojęcia. Mam jako nowy nabytek MC 26 ale , jeszcze mało o niej wiem . Jest możliwość stosowania podwójnych odbiorników , ale jako rozszerzenie ilości kanałów. Czy można stosować odbiorniki niezależnie ? , jak to zrobić , jak je łączyć.
 7. Witaj Marku. Napisz z jakim silnikiem się borykasz i jakie są objawy . Napisz coś więcej o problemie.
 8. Wyrażny spadek mocy , problemy z ponownym rozruchem. Kiedy dobrze ostygnie pracuje poprawnie.
 9. No właśnie Wiesiu , zawsze coś do roboty . W moim sbachu gotuje się silnik . Jestem w trakcie budowy poprawionych wlotów powietrza , zobaczymy jakie będą efekty.
 10. Christien gotowy do oblotu i czeka na chłodniejsze dni. Te upały by wytrzymał , ale ja chyba nie. W modelarni mam idealne warunki do pracy bo temperatura to tylko 22 stopnie i teraz na warsztacie EXTRA. Na razie przyglądam się i próbuję sobie przypomnieć co mam dalej po kolei robić. Troszkę polatałem SBACH em 2.2m.
 11. Szpilki wkręcone na dobry klej odporny na wysoką temperaturę , podkładki gwiazdkowe i to wszystko.
 12. Oj nie bardzo wiem o jakim miejscu mowa i jakim tłumiku. To co widzisz na fotce jeszcze nigdy się nie poluzowało - przynajmniej mnie.
 13. Wiesiu , niestety odłożyłem odliczanie. Latam na Graupner MC 19. Sprzęt OK ale ale coś jest nie tak. Już cztery razy system wylogował się w zasadzie bez powodu. W sobotę myślę sobie odpalę dla sprawdzenia . OK. W niedzielę rano tuż przed spakowaniem sprawdzam jeszcze raz i co odbiornik wylogowany i dupa. Miałem wcześniej problemy z tym systemem , więc decydując się na modeł 2,7m zakupiłem nowy sprzęt tj. MC28. Właśnie dzisiaj przezbroiłem modeł na nowy typ nadajnika .
 14. Macku , nie chodzi o to by się spierać. Tylko dyskusja . Skoro temperatura powietrza jest np. 30 stopni to stężenie tlenu w powietrzu jest mniejsze. W samochodach stosuje się urządzenie do schładzania powietrza by podwoić jego gęstość. Więc skoro w wysokiej temp. powietrza jego gęstość jest mniejsza to wcześniej ustawiony skład mieszanki w stosunku do zawartości tlenu jest zbyt duży. Mieszanka zbyt bogata. Co Ty na to ?. Mam troszkę do czynienia z paralotniami i troszkę tymi igłami kręcimy.
 15. Silnik na dotarciu więc kaprysi. Będzie potrzebował zmian regulacji . To kwestia wypracowanych godzin , cierpliwości . Ważne by miał odpowiednie smarowanie , a posłuży parę lat.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.