Jump to content

Cybuch

Modelarz
 • Content Count

  124
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-2 Poor

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Zduńska Wola
 • Zainteresowania
  Modlarstwo lotnicze
 • Imię
  Irek

Contact Methods

 • Skype
  Iruchna 30

Recent Profile Visitors

425 profile views
 1. Dokładnie taki zestaw załatwia sprawę. Pamiętaj o jednej ważnej sprawie , a mianowicie - postaraj się tym rezystorem nie przebić silikonowej fajki świecy bo cała robota na marne. Pozdrawiam , powodzenia. A co się stało ?.
 2. Masz rację , w większości moim kierunkiem w modelarstwie to były szybowce i moto , ale oczka wysiadły i wybrałem to co lata bliżej.
 3. Nie latam zawodniczo ,a to co na fotce to model powiedzmy , że rekreacyjny. Co do najlepszych modeli F5J to nie dyskutuję,latałem w F3J, odstawiłem je bo stały się już przynajmniej dla mnie zbytnio nudne , no i bolał kark od zadzierania głowy. Przeszedłem na benzyny. Pozdrawiam. Nie musisz nic tłumaczyć.
 4. Proszę, napisz coś więcej. Ja mam coś takiego. Już troszkę leciwy , ale dalej lata.
 5. Dla czego tak sądzisz?.
 6. No brawo Wojciechu , Poleciało. Było co podziwiać. Sam go zrobiłeś ?.Trzymało w napięciu zarąbiście.
 7. Troszkę z innej beczki - mala odskocznia od klejenia. W ubiegłym sezonie zakończony projekt Sbach 342 - oblatany , ale zabrakło tak zwanej kropki nad i , a mam na myśli naklejki Wreszcie się zebrałem i dokończyłem zadanie. Kilka fotek
 8. No faktycznie brzydko to wygląda. Z tego co jest mi wiadomo to całkowicie kryje Oracover Scale i zamierzam takiej użyć. Wiesiu , dzięki za ostrzeżenie.
 9. OK, jasna sprawa , ale wcześniej trzeba tak zaprojektować kadłub. W tej wycinance o tym nie pomyślano. Żeby to zrobić fachowo czyli prostopadle do wręg - ile to przebudowy , doklejek itp. Doszedłem do wniosku , że tak będzie łatwiej . W sbachu zastosowałem rurki od balonów , ale wcześniej tak zaprojektowałem kadłub. No nie , nie popadajmy w paranoję. To odpowiedz dla Trzysia. Kupujemy kable w porządnej izolacji i warto sprawdzić jak gruba jest żyła przewodząca i jaką ma strukturę. Im więcej cienkich drucików tym lepiej - jest bardziej elastyczna i mniej podatna na przełamania. Można na filmikach zaobserwować jak mają poukładane kable w dodatkowych koszulkach itp. Oczywiście to świadczy o estetyce konstruktora ,a ale sprawia wiele problemów. Rośnie waga , ale to mały pikuś. Co będzie jak jakiś kabelek przestane działać. Wyobrażasz sobie rozpinanie tego wszystkiego ? Powyżej jest filmik jak gościu w modelu Extra ma zrobioną elektrykę. Żadnych menadżerów itp. badziew. Wystarczy wpiąć między baterie diody i po sprawie. W odbiorniku wystarczy z szyny plusowej i masowej zdrapać lakier i pobielić je warstwą cyny , też działa. Oczywiście można pokusić się o coś takiego co zaproponował kolega Tomek.
 10. Masz rację .Tak zrobiłem w poprzednim modelu Sbach 342 , ale jak pomyślałem o konsekwencjach robienia rurek wybrałem zdrowszą opcje - jestem uczulony na żywicę i robienie tak długich rurek nawet z papieru wydają się zbytnio upierdliwe. Pomyślałem równie o tym przetykaniu i zrobię to przed oklejeniem.Ja k masz jakieś uwagi co poprawić lub zrobić lepiej , pisz . Uczymy się całe życie i głupi umieramy - prawda?. Cenne uwagi mile widziane. Miło , mi za dobre słowo, to buduje i dzięki za radę. Tak . Prawdziwi modelarze nie kupują. W miarę możliwości robią to sami . Morze ja czegoś nie rozumiem , ale uważam , że nie sztuka kupić , ale warto zrobić to samemu. Właśnie staram się nauczyć tego moich adeptów. Pozdrawiam. No tera dałeś popis z tą węglówką . Domyślam się ,że to twoje nowe cacko , ale ziemia Matka jest twarda i Te węgle coś pomogą?. Wątpię.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.