Jump to content

Cybuch

Modelarz
 • Content Count

  310
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Cybuch last won the day on July 26

Cybuch had the most liked content!

Community Reputation

34 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Zduńska Wola
 • Zainteresowania
  Modlarstwo lotnicze
 • Imię
  Irek

Contact Methods

 • Skype
  Iruchna 30

Recent Profile Visitors

887 profile views
 1. Święte słowa. Zobaczysz , cierpliwość popłaca.Tutaj dałem wzmocnienie ze sklejki lotniczej 0,8mm. Jest jeden słaby punkt , który odkryłem zbyt późno , ale Ty możesz to jeszcze poprawić . Jutro podeślę fotki co mi się nie podobało. Po za tym wszystko wygląda superowo. Pamiętaj o dokładnym sklejeniu obu burt. Muszą być idealnie równe. Powodzenia.Czy ten element jest już wklejony?.
 2. A , jak jest laminat to już sklejki nie potrzeba. Masz wersje poprawioną . U mnie laminatu nie było.
 3. Wiesiu , jasna sprawa , ale pośpiech zły doradca. Zanim coś zrobisz pomyśl dwa razy. Problemów większych nie miałem , ale myślałem do przodu np. jak zrobić by kabinka dobrze pasowała do kadłuba itp. . Sam pisałeś że masz czas , wykorzystaj go przemyślanie.Ta konstrukcja w samej sobie jest tak zarąbista , że nie wymaga pospiechu . Kleisz ją krok po kroku. Twierdzisz , że konstrukcja nie jest trudna , zgadza się , więc nie powinno być problemów?. Postykać nie sztuka , ale popsuc coś takiego to byłoby szkoda.
 4. Troszkę nie przemyślane działania. Mogą być problemy. Każda budowla wymaga fundamentów a tu są nimi burty , które wyznaczają podstawę konstrukcji. Pamiętaj , podstawa to wyobraźnia i myślenie do przodu . Jak nie masz pewności , zapytaj , albo pomyśl dwa razy zanim zaaplikujesz klej. Będzie dobrze. Uchwyty maski proponuję wzmocnić sklejką - szybko się wyklepią.
 5. A propos alergii. Swojego czasu sporo pracowałem żywicą i doczekałem się paskudnego uczulenia na , które nie ma lekarstwa. Wiesiu , wszystko do czasu. Unikaj proszę tego cholerstwa jak tylko jest to możliwe , albo stosuj dobre maski.
 6. OK .faktycznie tu masz rację. Nie chcę narzucać się czym kto ma pracować .Dla tego zadałem pytanie Wiesiowi - czemu żywica. Żywica ma inne przeznaczenie.Jet krucha i ciężka. Do klejenia drewna są kleje do drewna. No wreszcie nie jestem sam. Ja też używam Rakoll u i mogę po godzinie działać dalej.Tak jest klejona Extra. Dobra dobra , tym klejem możesz sobie kleić papierzoki. Rafał , święte słowa i dodam od siebie , bez alergicznych powikłań. Rafał , właśnie tą ostatnią fotkę edytowałem pod temat i wyskoczyła gdzie indziej.Sam byłem zaskoczony.
 7. Wiesiu , czy nie było by dobrym zadbać troszkę o tę estetykę klejenia ?.
 8. Wszystko wyjdzie dalej. Co do podwozia to do wyboru , albo przy delikatnie 'twardym' lądowaniu wyskoczy tylko podwozie , a morze przy tym rozwiązaniu by wytrzymało . Jak dupniesz porządnie to i tak sypie się wszystko. Patent sprawdzony , kompromisowy. Polecam. Mam kumpla , kury maił problemy z lądowaniami i notorycznie je wyłamywał z częścią kadłuba. Postanowił zrobić delikatniejsze jego mocowanie . Efekt zadziwiający , podwozie odpadało po starcie , to nie fantazje To , że półka i inne pasowały wcale nie oznacza , że przednia część kadłuba nie jest skręcona . Krzysiu Tobie o tym napisał - Słuchaj Fachowca. Przednia część kadłuba skręcona 1mm. w części ogonowej wyniesie ok. 0,5cm. .Jak poradzisz sobie z poziomowaniem stateczników ?.
 9. Dobry niemiecki patent , ale przeznaczenie jej jest inne , dla czego właśnie żywica?. Jak jeszcze nie wyszlifowałeś wszystkich elementów to mam fajne narzędzie do tego celu , które doskonale szlifuje powierzchnie jednocześnie z włoskami po frezie . Dwie operacje za jednym zamachem. Wiesiu,popełniłeś mały błąd. Ta podstawa mocowania podwozia do obrysu kadłuba powinna być zeszlifowana przed wklejeniem - teraz będziesz się barował. Zanim pokleisz , pomyśl o czymś takim.
 10. W kadłubie jest wręga mocująca kanistry. Radzę wzmocnić ją lotnicza sklejką 1mm. Te wycięcia na rurki silikonowe potrafią się szybko wyłamać. To sklejka topolowa bardzo krucha. Warto o tym pamiętać .
 11. To są kotwy do mocowania zbiorników wklejone w podłogę z przodu kadłuba.
 12. Jest na to lekarstwo. Cztery otwory 2 mm. i kołkowane wykałaczkami , ja tak robię.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.