Jump to content

Cybuch

Modelarz
 • Content Count

  669
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by Cybuch

 1. Mam pytanie .Jak prowadzicie linki od kierunku . Jak korzystniej prowadzić , równolegle czy po przekątnej.
 2. Rozumię Rafał. Trudno pozbyć się pewnego , kochanego i sprawdzonego radyjka.
 3. Jasna sprawa Wiesław . Karzdy wybiera to co dla niego odpowiednie.
 4. Rafał , zmień radio . Ja to zrobiłem. Łatwo komuś polecać drogi sprzęt , ale samemu wybulić sporą kasę to boli. Jednak dalej uważam , że można osiągnąć ten sam cel mniejszym kosztem nie tracąc na pewności działania.
 5. Zgadzam się , ale wychylenia skrajne korygowane z poziomu nadajnika . Wiesław , jak kabinka , poklejona ?.
 6. Zobaczymy jak mi pójdzie . Będę to robił pierwszy raz.
 7. Jasne , trala mala . Ja też mam taką opcję i jest dobrze , ale innym zawsze coś nie tak.
 8. Wiesław ,moim zdaniem podsumowanie tematu trafione w Punkt .
 9. Rafał , kabel Y to tylko był sprawdzian . Docelowo każde serwo będzie na oddzielnym kanale . Nie neguję Twoich uwag , ale nie uśmiecha mi się wydawać sporej kasy. Moi kumple latają na podwójnych serwach i jest OK. Nie jestem super akrobata i nie latam 3D, raczej F3A . Jak wyjdzie jak piszesz to pomyślę o zmianach. Z flatterem lotki da się spokojnie wylądować , sprawdzone. Ale dzięki. No to jak oni to robią ?. 30 min.
 10. Dzisiaj zwerifikowałem naprężenia , a raczej ich brak w dobrze dobranych przełożeń dźwigni serw, mam na myśli płaty. Nie ma potrzeby stosowania elektroniki jak można to zrobić w prosty sposób. Dwa serwa na Y działają doskonale. Tylko kłania się dział geometri.
 11. Ja nie jestem w temacie zawodów i nie znam przepisów , ale ciekawi mnie czemu obcinane są punkty za ciemne kabinki. To nie zawody makiet. Jak znasz , a pewnie znasz odpowiedz , proszę o olśnienie. Na dzień dzisiejszy prowadzę walkę z butami bo ich brak to troszkę taki niesmak wizualny , muszą być.
 12. Rafał , masz słuszność jest problem , ale zawsze można wyprowadzić anteny na zewnątrz. Jednak cobyś nie robił to przy tej powierzchni węgla zawsze jakaś antenka będzie w cieniu kabinki. Wiesiu , tylko sugerujemy , ale wcale nie musimy i nie chcemy mieć wpływu na twoje poczynania. Sam decydujesz.
 13. No " voila " . Zarąbista i nie widać jaki jest pod nią bałagan. Ile trzeba wydać na coś takiego ?. Przynajmniej masz problem rozwiązany jakiego użyć kleju. Nie przesadzaj. By pofalował to musiał by sporo wody naciągnąć.Tak może się zdarzyć kiedy kleisz na klej mało wododporny.
 14. Na mokro kleiłem garbik i natarcia płatów i nic nie popękało. Z tą woda to trzeba delikatnie , nie nasaczamy balsy czy forniru jak gąbkę. Wiesiu , takie identyko peknięcia miałem w kilku nowych deskach .
 15. Z tą mocą chyba nie będę miał problemu bo mam 110 tkę . Morze by zmienić olej . Pomyślałeś o tym ?. My w paralotniach stosujemy w dotartym silniku proporcje 1-50. Gdyby mi tak silnik chlapał to wyobraź sobie jak by wyglądało skrzydło i jest tak wysoko nad silnikiem.
 16. Wiesiu , wspominałem wcześniej , dotrze się przestanie brudzić , to pierwszy objaw dotartego silnika - kadłub jest czysty możesz zmienić procentowość ojeju.
 17. Nie ma takich silników . Darek dobrze napisał , że zawsze trafi się jakiś bubel. Jak chcesz dobry to musisz kasy wywalić i to nie daje gwarancji jego bezawaryjności - [bezproblemowości ] Co do cichej pracy to coś za coś . Zawsze stracisz na mocy. Pewnie czegoś nie dopatrzyłem . Jaki to model ?.
 18. O tym nie pomyślałem , że można modelem latającym kręcić dryfty. Nie , to kawałek sprężystej stalowej blachy wyjęty ze starej kanapy.
 19. Wiesław , jak to jest możliwe , że odpadły koła a owiewki zostały. W moim zestawie raczej było by odwrotnie. Jak nie ma w zestawie to dorobimy . 😀
 20. Można jaśniej , bo nie rozumiem. Coś łapię , ale nie jestem pewien, czy chodzi o owiewki przykadłubowe ?. Ale w jakim zestawie?.
 21. Jak wyszło do góry to skropl górę i skręć w przeciwnym kierunku. Zmocz cały płat. Oczywiście skręcenie z naddatkiem to znaczy więcej niż potrzeba.
 22. No właśnie , gdzie zwilżyć. Tu potrzebna jest wyobraźnia. Nie jest to trudne. Jak coś tam jest wygięty ku górze to skrapiamy wodą tą górną część i obciążamy w kierunku przeciwnym. Inaczej wygląda sytuacja z zezkręceniem płata. To troszkę finezyjna robota.
 23. Jedno tylko rozwiązanie. Skręcić skrzydło czy płat w przeciwną stronę i zmoczyć wodą . Ile skręcić ? , Metoda prób i błędów.
 24. Tak tak ,już się rozlecą, Wiesiu , zmieniłem kąt natarcia owiewki . Ja preferuje lotniska trawiaste bo beton to jest masakra . Jest jeszcze kwestia konstrukcji mocowanie owiewki . Jak jest solidna to wiele zniesie. Jak tobie rozleciała się na dwie połowy to zmień sprzedającego. Owiewki robię sam , maski silnika też owszem , kabinki i wiele innych , ale to zabiera wiele czasu . Te na fotkach to kupione i są solidne - perfekt. Jak chcesz kontakt to daj znać.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.