Skocz do zawartości

Ziggy

Modelarz
  • Postów

    282
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    57

Ostatnia wygrana Ziggy w dniu 15 Czerwca

Użytkownicy przyznają Ziggy punkty reputacji!

Reputacja

959 Excellent

1 obserwujący

O Ziggy

  • Urodziny 13.03.1956

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Australia
  • Imię
    Ziggy

Ostatnie wizyty

2 375 wyświetleń profilu
  1. Witam, Zefir 4 skończony, czekam na baterie i oblot. Wrocilem to mojej Jedenastki. Musze skończyć do końca września, chce zaprezentować model na Australijskim weekend modeli makiet w stanie Victoria. Pokryłem statecznik papierem imitującym blachę falista. Zastrzały zrobiłem używając K&S aluminium.
  2. Ziggy

    Zefir 4

    Witam, Przygotowuje model do oblotu. CG ( srodek ciezkosci jest 108 mm od natarcia. Kupiłem baterie 6s 4500 do silnika Hacker 50 - waga 670 g. Pomimo dołożenia ciężaru to ogona nie jestem w stanie do wyważenia modelu. Jest to pierwszy mój model z tym problemem. Można umieścić servo to steru kierunku w ogonie i to będzie najlepsze rozwiazanie w przyszwolsci. Czekam teraz na baterie 6s 2200 waga 346 i wtedy SC będzie OK.
  3. Witam, Kadłub pokryty.Folia przeszlifowana. Teraz pracuje na statecznikach.
  4. Witam, Używam Flight-Metal foil. Pare wolnych dni i prawie cały kadłub pokryty.
  5. Witam, Polowa kadłuba pokryta folia.
  6. Witam, Zefir 4 skończony wiec wracam do budowy mojej Jedenastki. Kadłub zalaminowany wiec pokrywam go folia aluminiowa.Otwarcie w dole kadłuba jest bardzo przydatne - mam dostęp do całej elektroniki silnika.
  7. Ziggy

    Zefir 4

    Witam, Dzisiaj sprawdziłem SC i wyszło ze mam 68 mm od natarcia skrzydła a musi być 108 mm. Pierwszy raz mam model ze musze dołożyć wagę do tylu kadłuba.Okolo 120 g. Srodek ciężkości został policzony przy pomocy wagi pod kołem i ogonie tak jak w prawdziwych szybowcach. Całkowita waga wyszła 6390g + 120 co musze dołożyć = 6510g. Dla rozpetosci 4.6 m myślę ze jest to nieźle.
  8. Ziggy

    Zefir 4

    Witam, Kończę wszystkie kable w kadłubie i używam takie kleszcze co kiedyś używałem w mojej pracy. Bardzo pomocne. Dzisiaj dostałem paczkę od Callie Graphics ze wszystkimi naklejkami. Moja zone zaserwowała G&T żeby uspokojic nasze ręce. Zadziałało i efekty widać na zdjęciach.
  9. Ziggy

    Zefir 4

    Witam, Servo do podwozia zamontowane - wyregulowałem na 2 sec opóźnienia tak jak w szybowcu. Aluminiowe części wycięte i stateczniki poziome skończone. Waga wyszła Lewy - 123 i Prawy - 124 g Teraz czas no serwa szkrzydla.
  10. Ziggy

    Zefir 4

    Witam, Wracam to budowy hamulców. Tak jak pisałem sklejka 0.4 mm sklejone z balsa na żywicy. Do hamulca przykleiłem taśmę przylepna - bardzo cienka. Pozwala to sprawdzić czy hamulec nie ma oporów. Wtedy wszystko było gotowe to sklejenia. Używam takiej epoxy, dwa składniki z USA. Jest bardzo gęsta i nie kapie. Pare kropli na zamkniętym hamulcu i wynik bardzo dobry. Zbudowałem takze kobyłkę do kadłuba.
  11. Ziggy

    Zefir 4

    Witam, Musze pracować w domu.Jest za gorąco w moje budzie. Nie mogę używasz epoxy. Zamontowałem prawy hamulec. Pokrywa zrobiona ze sklejki 0.4 mm i sklejona z balsa 1 mm. Dało me to extra grubość do szlifowania . Teraz powierzchnia zgadza się z profilem skrzydla. Hamulec jest z HV motorem i działa bardzo dobrze. Teraz kolej na drugie skrzydło.
  12. Ziggy

    Zefir 4

    Witam, Elektryka w kadłubie zakończona. Mialem dużo szczęścia bo prezydent mojego klubu SSL zrobil wszystko za mnie. W 2023 roku zdobył 3 miejsce na świecie w F5J. Programowanie radia zakończone,bardzo mi pomógł YouTube - pan Harry Curzon wykłady jak używać Radio Jeti. Musze teraz zainstalować hamulce w skrzydłach.
  13. Ziggy

    Zefir 4

    Witam, W Polsce jest zima ze śniegiem a nu nas bardzo gorąco. W mojej budzie temperatura doszła do 44 stopni wiec klejenie jest niemożliwe. Przeniosłem to do domu ponieważ kończę prawe skrzydło i wklejam lotkę i klapy.
  14. Ziggy

    Zefir 4

    Witam, Kadłub pomalowany. Ster kierunku i statecznik poziomy skończony.Podwozie zamontowane z klapkami. Teraz czekam na odbiornik - potrzebuje 14 kanałów i wtedy będę kończył malowanie skrzydeł.
  15. Ziggy

    Zefir 4

    Witam, Zamocowałem serwa w skrzydle i teraz mocuje zawiasy do klap. Trochę jest zabawy z tym bo musze je kolejno spasować aby zrównać do powierzchni. Musi zostać tylko 1 mm przerwy po wklejeniu do szkrzydla. Nareszcie pomalowałem kadłub podkładem i jutro pierwsze szlifowanie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.