Jump to content

przemekp

Modelarz
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About przemekp

 • Birthday 04/13/1990

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Opole
 • Imię
  Przemysław

Recent Profile Visitors

331 profile views
 1. Czasem bywam w okolicy Krnova, w którym miejscu latacie?? Ostatnio przymierzam się, by się wybrać na "baranią kopę" w okolicy Bliszczyc, wg miejscowych niewielkie wzniesienie na którym podobno kiedyś odbywały się zawody.
 2. Pakiet ma 20C, przepisałem przypadkiem prąd ładowania. Zamawiam nowy pakiet, napiszę co się zmieniło. Coś konkretnego polecacie ?
 3. Witam, proszę o poradę. Podczas pierwszych lotów nowego modelu, po 4 sekundach od startu - samolot traci moc. Przez 4 sekundy idzie prawie pionowo w górę, potem nawet słychać, że silnik ma coraz mniejsze obroty. Co może być przyczyną, bateria, regulator ? W modelu mam włożone: - Pakiet LiPo Redox 1500mAh 1C 7,4V - ESC-30A - Silnik A2212/10T 1400kv
 4. Kamień Sląski lotnisko i przed lotniskiem

 5. Witam, czy w okolicach Opola (do 5 km) są jakieś miejsca do latania samolotem rc gdzie da się dojechać samochodem? Od jakiegoś czasu na łąkach przy ulicy Teligi pojawiły się kamienie zagradzajace wjazd.
 6. I jak, udało się w majówweczkę zrobić oblot? model ciekawy, godny odtworzenia
 7. Witam, oblot zrobiony, wyszło nawet nie najgorzej. Przymierzam się do odchudzenia modelu, to znaczy: - minimalnie wydłużę kadłub by za pomocą serw oraz pakietu wyważyć model - zmiana sterowania usterzeniem za pomocą cięgien ze sznurków Zobaczymy co wyjdzie https://www.youtube.com/watch?v=jaIYz4UEy-4&feature=youtu.be
 8. początkujący lub nie. Przy waszym doświadczeniu oczywiście jestem początkujący. Latam mniej więcej od dwóch lat - ze skutkiem w mojej opinie dość dobrym (jak na razie jedna kraksa, ale opanowana). Dużą przyjemność sprawia mi konstruowanie modeli (z mniej lub bardziej pozytywnym skutkiem) W swojej kolekcji posiadam: -jaskółkę - zbudowaną własnoręcznie - MiMi - wykonany własnoręcznie, tu był wykorzystany EzeKote (w tym momencie pokryty japonką i oblatany) stare zdjęcie - Alpha 1500 (ten jest już kupiony:) ) i właśnie zamarzył mi się jakiś niedrogi model startujący na kołach, przyjemny w pilotażu. Ale dość o mnie, wracamy do tematu: 1. Mówicie panowie, że rezygnujemy z lotek? czyli te co są w zestawie zaklejam taśmą 2. W przypadku rezygnacji z lotek - jaki powinien być wznios? 3. Mocowanie skrzydeł - lepszym rozwiązaniem było by mocowanie na gumę czy na śruby nylonowe?
 9. Płaskowniki gdybym wkleił, zrobił bym jak radzisz, ale jest to jak napisałem profil (dodatkowo kwadratowy) więc z naukowego punktu widzenia wszystko jedno jak jest wklejony Pytanie z innej beczki. Z innego modelu została mi tkanina szklana + EzeKote. Czy taki sposób wykończenia w tym przypadku ma rację bytu ? (Nie ukrywam, że ten sposób wykończenia bardzo mi się podoba)
 10. To zielone coś to jest styrodur 4mm, puki co wzmocniony listewką sosnową oraz dzisiaj wkleiłem słupki z profilu węglowego. Docelowo wklejone zostaną jeszcze skratowania w celu wzmocnienia sztywności konstrukcji. Kadłub od spodu został wzmocniony listewką węglową - niby nic ale znacząco zwiększyło sztywność Ogon wzmocniony profilem węglowym, ze względu na to że był wykonany tylko ze styroduru 4mm i był bardzo podatny na wygięcia w każdą możliwą stronę Po dodaniu wszystkich wzmocnień/usztywnień oraz włożeniu całej elektroniki, wg paczki jaka do mnie przyszła, samolot oklejony jest jeszcze styrodurem 4mm Z racji mrozów i krótszego czasu pracy człowiek ma czas by trochę podgonić z budową modelu
 11. Niestety lotki są nieuniknione, po rozpakowaniu skrzydeł - są już wycięte. Chyba, że zakleję je taśmą przy oklejaniu skrzydeł. Prace przebiegają baaaardzo powoli ze względu na pracę jaką wykonuję. Podczas budowy wynikł pewien problem. Do modelu nie posiadam żadnych planów. Czy jest określone położenie osi silnika (zaznaczone x na zdjęciu) od jakiegoś elementu samolotu, jakiś złoty środek w przypadku nieposiadania planów modelu?
 12. Witam, właśnie rozpoczynam budowę modelu M-400 z częściowo "prefabrykowanych" elementów zamówionych na allegro. Z racji tego, że w tygodniu dość długo pracuję, budowa jest możliwa tylko w weekendy i to nie wszystkie. Będę się starał dołączać zdjęcia na bieżąco. Puki co wkleiłem tylko wzmocnienia kadłuba. Pierwsze pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Chciałbym wprowadzić innowacje do oryginalnego projektu, a mianowicie lotki. I tu nasuwa się pytanie, czy stosując lotki potrzebny jest duży wznios skrzydeł? doczytałem na forum, że w przypadku lotek, wznios skrzydeł znacznie ogranicza ich skuteczność i lepiej stosować mały wznios w granicy 1-2 procent. Proszę o odpowiedź
 13. Witam, proszę o pomoc. Jak podłączyć regulator z silnikiem widocznym na zdjęciu? na zasadzie zewnętrzne kable z zewnętrznymi a środkowy z środkowym? w przypadku złego podłączenia zewnętrznych kabli silnik będzie się kręcił w drugą stronę? dobrze to rozumiem? W zestawie był brak jakiejkolwiek instrukcji.
 14. Jako, że to był pierwszy własnoręcznie zrobiony projekt, wiadomo nie wyszło wszystko idealnie. Największy problem to waga, a w szczególności ciężki tył, po odchudzeniu (wyciąłem dziury w usterzeniu, zmniejszyłem wymiary zawiasów) wyszło 200g z wyważeniem. Czyli chyba dużo jak na ten model. Na przyszłość zmniejszył bym przekrój rurki kadłuba, oraz nie malował bym usterzenia. Było minęło. Na przyszłość wyciągnę wnioski. Czekam teraz na lepszą pogodę by zrobić oblot. Teraz pytanie czy 200g w przypadku MiMi to nie za dużo??
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.