Jump to content

Miguel

Modelarz
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Bytom
 • Imię
  Michał
 1. Witam. Mam trochę części modelarskich, łącznie z płytami depronowymi i postanowiłem że coś z nich zbuduje. Samolot napędzany będzie EMAXem 2812 1200 kV. Może macie jakieś ciekawe propozycje czegoś w miarę szybkiego do zbudowania z depronu?
 2. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące śmigła, a konkretnie jego mocowania. Na rysunku technicznym Emaxa 2812/09 jest narysowana piasta z gwintem 8 mm. Zastanawia mnie to, bo mam śmigło APC 11x5,5, a w nim średnia otworu to 6 mm. Trzeba rozwiercać te śmigła? Czy są jakieś wersje pod większe średnice piast?
 3. Zważyłem swój model, wyszło mi że waga wynosi 1070 g, i zastanawiam się skąd ta różnica 130 g. Czy mógłbyś jeszcze wykonać takie obliczenia dla wspomnianego przeze mnie wyżej 2812/09?
 4. Latałem dotychczas na tym 216 W i przyznam że przyjemnie się latało, może dlatego że latam dość spokojnie. Znalazłem teraz jeszcze coś ciekawego, co może być lepszym rozwiązaniem. Silnik EMAX 2812/09 (1060 kV, 408 W, 600 - 1300 g waga modelu). Większa moc, troszkę niższe kV, może warto? Co sądzisz o takim rozwiązaniu? Jeśli byś mógł, wykonaj również dla tego silnika obliczenia. Zalecane dla niego śmigło to 11x5, 11x3,8 lub 12x6. Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc
 5. Dzięki za odpowiedź i porady Zgadza się, aktualny silnik ze śmigłem 10x5,5 bardzo dobrze się spisywał i byłem z niego zadowolony. Aktualny silnik to EMAX 2218/11 (930 kV, 216 W, zalecana waga modelu 600 - 1000 g) a wymiana będzie na EMAX 2218/09 (1100 kV, 312W, zalecana waga modelu 600 - 1200 g). Chciałbym się dowiedzieć jakie śmigło spowoduje jaki efekt. Wiem że wyżej zostało już opisane co powoduje zmiana średnicy i skoku, ale mam na myśli konkretny przypadek z tym silnikiem i tymi śmigłami które zaleca producent. Wagę modelu możesz podać swojego, zakładam że to bez różnicy. Co masz na myśli przez ? Rozumiem że masz na myśli gdybym zastosował niekatalogowe śmigło albo w modelu o np. znacznie większej wadze?
 6. Dzięki za odpowiedź i porady Aktualnie mam silnik 930 kV, śmigło 11x5,5. Latam na pakiecie 3s i na takim będę nadal latał. Zmieniam ponieważ aktualny silnik jest uszkodzony. Najchętniej uzyskałbym takie same osiągi, a więc całość opiera się o zmianę śmigła. Producent do silnika 1100 kV zaleca śmigło 11x3,8 lub 10x4,7. I tu właśnie się zastanawiam co będzie bardziej zbliżone do zestawu który mam teraz. Z drugiej strony, zastanawiam się czy nie przeciążę silnika w jakiś sposób np. zbyt dużym śmigłem. Jakie śmigło będzie najlepsze dla tego silnika?
 7. Witam. Aktualnie posiadam w swoim FunCubie silnik który ma 930kV. Moje pytanie jest następujące, czy silnik 1100kV też będzie odpowiedni do tego modelu? Oczywiście wiem że należy zmienić śmigło. Jakie mogą być skutki takiej zmiany silnika? Dziękuje za odpowiedzi.
 8. Dzięki za pomoc Pomysł z półeczką i trytytkami wyjątkowo mi się spodobał odnośnie mocowania ESC, chyba spróbuje go
 9. Witam Szukam pomysłów na przymocowanie akumulatora i ESC. Aktualnie próbuje coś z tym zrobić w moim FunCubie. Jakie są Wasze metody na to? Rzepy mnie trochę zniechęciły - często odklejały się. Może jakieś rzepy które są opaskami? Największy problem przy ESC to moim zdaniem zachowanie chłodzenia, nie chcę go owijać, ale przyklejać również nie, bo coś czuje że może mu się zrobić za gorąco, gdy przykleję go płaską częścią (z radiatorem) do dołu. Zaś druga część jest tak "pofalowana" przez elementy elektroniczne, że niezbyt będzie chciał się trzymać. Dzięki za pomoc
 10. Witam. Szuka ładowarki do LiPo - zainteresowała mnie ładowarka SkyRC S60. Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z nią? A może polecacie coś innego?
 11. Witam, Posiadam FunCuba i szukam do niego jakichś serw. Zależy mi na dobrej jakości wykonania oraz niezawodności. Jakich marek serwa polecacie i jaki konkretny model? Zastanawiałem się nad wsadzeniem tam Hitec HS-81 (ponoć jest to to samo co Multiplex Tiny-S), ale słyszałem kilka negatywnych opinii o nich - co Wy o nich sądzicie? A może inna marka niż Hitec? Jakich producentów serwomechanizmy posiadacie i jak z ich niezawodnością? Pozdrawiam.
 12. No właśnie, to chyba jedyne różnice? Chyba że są jakieś również w technologii wykonania itd?
 13. Dziękuje wszystkim za odpowiedź. Jeśli chodzi o SLS to ciekawi mnie czym się różnią serie?
 14. Witam, Jakich firm pakiety LiPo używacie oraz polecacie? Mam na myśli marki, nie pojemności i ilość C.
 15. Nie jestem pewny czy można tak odpowiedź pod odpowiedzią dać - jeśli nie, przepraszam. Wykonałem test - potwierdzam słowa Andrzeja. Test wyglądał w następujący sposób - włączyłem nadajnik, podłączyłem pakiet do ESC i pokręciłem silnikiem na tyle, aby się rozgrzał. Następnie odłączyłem akumulator, wyłączyłem nadajnik i próbowałem pokręcić śmigłem za pomocą ręki - silnik stawiał opisywany przeze mnie opór. Odłączyłem dwa przewody od ESC, pokręciłem śmigłem za pomocą ręki - silnik przestał stawiać opór. Z ciekawości ponownie podłączyłem ESC (bez ponownego podłączania akumulatora) i znów silnik stawiał opór. Po ponownym wypięciu - brak oporu. Przy dalszych próbach silnik przestał stawiać opór pomimo podpięcia ESC - tak jakby rozładował się któryś kondensator lub coś podobnego. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc, a w szczególności Andrzejowi który wskazał dokładną przyczynę
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.