Jump to content

piotr73

Modelarz
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About piotr73

 • Birthday 05/26/1973

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Krotoszyn
 • Zainteresowania
  Modelarstwo lotnicze
 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

348 profile views
 1. Fajny model, lecz ma tendencje do wpadania w korki i robi to bez ostrzeżenia. Po dołożeniu masy będzie pewnie jeszcze gorzej.
 2. Witam, Firebird, lub Blade 1.9E- Mawi fly. Tym pierwszym latałem i polecam.Z opini producenta blade ponoć jest szybszy.http://www.mawi-flymodels.pl/firebird/. Pozdrawiam.
 3. Witam,proszę o radę,które serwa polecilibyście do modelu firebird z mawi fley, turnigy 555 czy hs125. Pozdrawiam.
 4. Wyważałem go zgodnie z instrukcją , z lekkim przeważeniem na dziób.Lata poprawnie, do lądowania też ładnie schodzi .
 5. Cześć Też posiadam ten model. Do napędu użyłem motorka DLE-20. Wykonany jest bardzo solidnie, doczepić się można tylko do odklejających się ozdobników. Lata fajnie, ląduje bezstresowo.
 6. Posiadam EMAXA 28/26/05- zachowuje parametry zgodnie z opisem producenta. Bardzo polecam te silniki, nie są drogie, a śmiało mogą konkurować z motorkami z wysokiej półki. Wiem coś o tym, ponieważ jestem posiadaczem MEGI 22/30/3E, silnik posiada w realu bardzo zbliżone parametry. A jeśli porównać masę tych silników to EMAX jest na PLUS.
 7. Środek ciężkości miałem wyznaczony przez producenta i tak go wyważyłem.Nigdy nie mierzyłem ile to jest od natarcia.Ja osobiście wolę model lekko przeważony na dziób.Pan Pastuszak ostrzegał mnie że tym modelem należy "ostro poganiać", bo przy wolnym locie wpada w korek, twierdził że wszystkie vałki tak mają.Przy pierwszych lotach zanim wyczujesz model zawsze lepiej trzymać się prędkości.Moje odczucie jest takie, że trzeba się naprawdę postarać żeby model wpadł w korek,ale to jest moja opinia.Uważam że tym modelem można latać wolno i szybko.Do lądowania mam ustawione klapy na maxa i leciutko ster wysokości w dół.W tej konfiguracji model pięknie schodzi z wysokości i przy tym ładnie wyhamowuje.Tę kombinacie mam ustawioną płynnie na drążku gazu.Po przełączeniu przełącznika na drągu mam gaz, lub klapy.To ustawienie daje mi pełną kontrolę nad lądowaniem. Kiedy widzę że model zbytnio traci prędkość,lekko chowam klapy i model przyspiesza.Przed stykiem z ziemią klapy zawsze na zero.Model na klapach szybuje bardzo stabilnie. Wychylenia klap w zupełności wystarczają, a przy silniejszym wietrze należy ich używać trochę ostrożniej , ponieważ model bardzo szybko zwalnia.
 8. Moja wersja Virusa jest srebrno czerwona,taka jak na stronie mawi. Na dzień dzisiejszy nie posiadam szczegółowych fotek tego modelu,ale jak znajdę troszkę czasu, to postaram się coś wrzucić.Jako napędu użyłem Emaksa 28 26-05, regulatora Markus 110, łopatki areonaut 13x6.5. Chciałem włożyć mocniejszego Emaxa, lecz ograniczyła mnie średnica kadłuba.Do zasilania napędu, jak i sterowania wykorzystałem pakiet 4s LI FE 2300.Ciąg tego napędu delikatnie przewyższa wagę modelu,która wynosi około 2450gr. Zasilanie odbiornika wykonałem z pakietu głównego +bec Castle-10A. Serwa - Hiteca 125mg klapy, lotki , hs85 motylek.Na tym wyposażeniu model sprawuje się bardzo dobrze i jest idealnie wyważony, bez zbędnego balastu. Regulator i bec umieściłem przy prawej ścianie kadłuba,pakiet przy lewej,serwa poszły pod skrzydła, a odbiornik trafił jeszcze za serwa.Wadą umieszczenia odbiornika jest to, żeby go wyjąć trzeba zdemontować serwa,ale za to pod kabinką jest więcej luzu.Twój Virus Rafale bardzo ładnie się prezentuje i myślę że zostaniesz nim pozytywnie zarażony. Powodzenia w lotach.
 9. Witam Przelatałem Virusem zeszły sezon.Lata przepięknie,można nim nieżle poszaleć, a po lekkim opuszczeniu lotek i klap nieżle łapie termikę.Znam pana Pastuszaka i myślę że każdy model spod jego ręki będzie znakomicie latał. Pozdrawiam!
 10. Tak się chciałem zarejestrować, napisało mi że nazwa jest już zajęta.
 11. Witam serdecznie wszystkich modelarzy.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.