-
Postów
583 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
6
Ostatnia wygrana piotrp w dniu 24 Marca 2021
Użytkownicy przyznają piotrp punkty reputacji!
Reputacja
79 ExcellentO piotrp
- Urodziny 01.01.1972
Informacje o profilu
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd
Kosowizna koło Chełmna
-
Zainteresowania
Modelarstwo rzecz jasna
-
Imię
Piotr
-
Andrzeju, to ma być proste canoe a właściwie piroga (?). Płaskodenne, jednoosobowe pływadło, o małej wyporności (szczupły jestem) i dużej stabilności, tak, by nie zniechęcić mojej żony i synów do pływania na tym. Szerokość około 60cm (podyktowana szerokością płyt styrodurowych). Długość... i tu się waham, ale skłaniam się do 250cm. Cele: pływanie szuwarowe na spokojnych jeziorkach. I niska cena wykonania. I fun w czasie budowy. Dlatego taka, a nie inna technologia. Z czasem, gdybym złapał bakcyla... kto wie. Michale, dziękuję za cenne rady. Mam płyty styrodurowe 30mm, powoli je sklejam. Na dno twardsze, na burty lżejsze.
-
Witajcie! Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim miejscu forum. Do rzeczy: Planuję zbudować proste canoe, czyli kanu, czyli kanadyjkę. Jednoosobowe o wymiarach zbliżonych do canoe Nessmuka, tylko w nowoczesnej technologi. Skorupa z płyt styrodurowych pokryta laminatem szklanym z zewnątrz i wewnątrz. O taką technologią jak na filmiku poniżej. Zastanawiają mnie 3 kwestie: -Jaka grubość styroduru (skłaniam się ku 3cm)? -Jaka gramatura tkaniny szklanej? -Jaka żywica? I to trzecie pytanie jest dla mnie najistotniejsze. Otóż do tej pory miałem do czynienia w modelarstwie z Epidianem 53 i utwardzaczem Z1 (wzmocnienia, małe powierzchnie modeli latających). Żywica ta szybko żeluje. W przypadku małych powierzchni to zaleta, ale pokrycie laminatem skorupy kanu zajmować musi sporo czasu. Zatem jakiej żywicy użyć? Pozdrawiam serdecznie!
-
Witajcie!!! Dawno mnie tu nie było. Z wodnych spraw... kupiłem Kajak! I już pływamy z żoną. I to własną! Świetna sprawa takie zimowe pływanie. Planujemy spływ Brdą do Bydgoszczy... ale ja nie o tym. Otóż planuję zrobić proste canoe, czyli kanu, czyli kanadyjkę. Jednoosobowe o wymiarach zbliżonych do canoe Nessmuka. Skorupa z płyt styrodurowych pokryta laminatem szklanym z zewnątrz i wewnątrz. O taką technologią jak na filmiku poniżej. Zastanawiają mnie 3 kwestie: -Jaka grubość styroduru (skłaniam się ku 3cm)? -Jaka gramatura tkaniny szklanej? -Jaka żywica? I to trzecie pytanie jest dla mnie najistotniejsze. Otóż do tej pory miałem do czynienia w modelarstwie z Epidianem 53 i utwardzaczem Z1 (wzmocnienia, małe powierzchnie modeli latających). Żywica ta szybko żeluje. W przypadku małych powierzchni to zaleta, ale pokrycie laminatem skorupy kanu zajmować musi sporo czasu. Zatem jakiej żywicy użyć? Pozdrawiam serdecznie! PS Czy interesuje Was relacja z budowy mojego płaskodennego, prostego kanu? PPS Byłem wczoraj w Bydgoszczy... rzeczywiście Wasze miasto pięknieje. Przy rynku jest świetna restauracyjka... mniam mniam
-
Jak w tytule. Dopiero się wszystkiego uczę.Na razie feederuję na Wiśle. Kto z Was także "moczy kije"?
-
Hejka.
Piotrze - jakiego kleju osiągalnego teraz używałeś do ABS (Vladika), ten który miałem Tamiya ABS stracił dobre właściwości klejące (coś tam klei). Jeśli możesz podaj nazwę dobrego kleju. ?
-
-
A ja zapodam Wam coś nie związanego z pływaniem, filmik z dzisiejszych lotów i nie tylko. Miłego oglądania i słuchania. PS Strasznie wiało.
-
Witajcie! Prezentuję tanio kupione z Chin skrzydło Rainbow II o metrowej rozpiętości. Modelik lata nadzwyczaj przyjemnie. Polecam.
-
Oboje moich teściów zaszczepionych. Teść 72lata, Pfizer, obie dawki. Zupełny brak efektów ubocznych. Teściowa nieco młodsza, po pierwszej dawce Astrą Zenka miała stan podgorączkowy w dniu podania wieczorem (37st) i nic poza tym. Czeka na drugą dawkę.
-
-
Używam od kilku lat A9. Zero problemów przy moim prostym lataniu i pływaniu. Update... co to jest? Aktualizacja oprogramowania? Nie robiłem.