Jump to content

ParaKris

Modelarz
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Bielsko-Biała
 • Zainteresowania
  Lotnictwo duże i małe - modelarstwo lotnicze, turystyka rowerowa górska.
 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję wszystkim za sugestie. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie podpowiedź "Granacika". Zamówiłem taki decoder - 16 kanałowy - zobaczymy jak się to spisze w " praniu".
 2. Witam szacownych kolegów. Od niedawna jestem posiadaczem apki FlySky Paladin pl18. Dołączony był do niej opcjonalnie odbiornik FTr16S ( https://www.flysky-cn.com/ftr16s-canshu ) jest bardzo mały i nie ma standardowych wyprowadzeń pod serwa jak FTr10 ( https://www.flysky-cn.com/ftr10-canshu ) . Pytanie do kolegów. Co jest potrzebne aby ten mini odbiorniczek podłączyć do normalnych serwomechanizmów i zasilania. Poniżej schemat wyjść z odbiornika.
 3. Aparaturę czuć w ręce - koło kilograma ( 1030 g ) wagi - używam szelek własnej roboty więc nie jest to nic strasznego ( mam innego flysky'a - i6x który przy tym jest jak piórko) Mamy dwa rodzaje nakładek z boku nadajnika - ja mam założone te większe, obłe. Mniejsze są proste niezaokrąglone. Mam duże ręce więc mnie akurat pasują te okrągłe. Rozmieszczenie wyłączników i sliderów - jak dla mnie jest to kwestia przyzwyczajenia - ja takich zbyt wiele nie mam. Nie latałem modelami przez ostatnie 35 lat więc dla mnie to nowość. Dzisiaj latałem na termice blisko 3 godziny od 50 do 500 metrów wysokości i co ważne - nie musiałem co chwilę spoglądać na aparaturę co mam przełączyć. Wcześniej zaprogramowałem przełączniki, czułość sterów, zakres wychyleń, tryby lotu i tylko jedno przypisanie przełącznika po lotach zmieniłem - full butterfly'a do szybkiego schodzenia z wysokości - awaryjnie. Palce jakby same odruchowo znajdowały odpowiedni przełącznik. Może w moim przypadku jest to spowodowane dobrym przygotowaniem naziemnym bo takiego nauczono mnie w "dużym" lotnictwie. Godzina, dwie - ćwiczeń na sucho procentuje w powietrzu. W samej aparaturze jest tak dużo opcji ustawienia, że jeszcze przez długi czas będę jej używał. FlySky wypuścił moduł dalekiego zasięgu FRM302 i być może w niedługim czasie go zakupię - w testach ma zasięg do 56 km. Marzy mi się umieszczenie dobrej kamerki w modelu na miejscu pilota i zrobienie przelotu na termice docel-powrót 100km. Odżyły by dawne przeżycia z latania. Załączam kilka fotek z wyglądu i z menu.
 4. Niestety menu Paladina 18 hi nie jest takie jak w i10. i10 ma menu takie jak i8 tylko z większą ilością funkcji np. mixery. Myślę że w każdym nadajniku bez względu na firmę znajdziemy podstawowe ustawienia a od "klasy" nadajnika zależy ich mnogość - im wyższa klasa tym bardziej rozbudowane i złożone. Ale wiadomo piloci mają różne potrzeby więc nadajniki też są różne. Właśnie wróciłem z latania było super. Trzy lipki w Bielsku. Nadajnik spisał się na medal. Ustawione alarmy wysokości 450 m i alarm czasowy 99,99 minut zadziałały do strzału. Nosiło od 50 metrów do 500 - tyle dokręciłem - można było więcej ale mój modelik mały 2,4 m rozpiętości i już zaczynał znikać. Dzisiaj było suuuper.
 5. Aktualnie "dostrajam" tą aparaturę w moim piankowcu - HERON. Na tą chwilę jestem bardzo zadowolony. Możliwości jakie posiada są niesamowite. Ale nie latałem 35 lat i dla mnie to jakby nowy inny świat - swoją edukację zakończyłem na nadajniku Simprop elektronic 4. Nie wiem co chciałbyś wiedzieć. Ale postaram się pomóc jak tylko będę mógł. Pytaj.
 6. Witam wszystkich latających i chcących latać. Mam na imię Krzysztof. Mieszkam w Bielsku-Białej. Po długich latach ( około 35 ) zachciało mi się powrócić do modelarstwa. Dawno temu ( lata 70-80) zamieniłemłem działalność modelarską na duże lotnictwo. Najpierw szybowce potem samoloty, instruktorka szybowcowa i w końcu paralotnie. Modelarstwo - obecne jest moim powrotem w powietrze ( ciągnie wilka do lasu ). Aktualnie latam - przypominam sobie od zeszłego sezonu - EasyGliderem 4 z flysky'em FS-i6x. Wczoraj oblatałem Herona. Jest ekstra. Dostrajam nową aparaturę FlySky Paladin 18 - Od czasów kiedy latałem modelami rc z simpropem 4 elektronika poszła bardzo do przodu - ale nie jest źle - ogarniam. Czytam i przeglądam forum od zeszłego roku czerpiąc wiedzę z zakresu nowych technologii. To tyle na początek - do zobaczenia na łąkach i zboczach wokół bielska - mam nadzieję.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.