Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w uruchomieniu FlySky Paladin PL18


ozyrys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z uruchomieniem Paladin PL18. Po kupnie działał bez problemu gdy się go uruchamiało i wybierało "Transmit NO". Raz przypadkiem wcisnąłem YES i od tej pory jakby się zawiesił, po uruchomieniu dotyk nie działa, ekran się świeci i co kilka sekund wydaje dzwięk. Jestem absolutnie zielony w tym temacie, próby podłączenia nadajnika Ftr10 się nie udają. Docelowo ma to sterować koparką drukowaną w 3D, która jest na tyle złożona, że można uruchomić tryb jazdy i obrotnice. Ramie ma być hydrauliczne.

1708022806210.jpg

1708023011699.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak pomocy? Napisz coś więcej. Czy wcześniej jak działał to był zbindowany z odbiornikiem i odbiornik miał podłączone jakieś serwa. Czy te serwa działały? Nie znam tego konkretnego nadajnika ale być może mój post sprowokuje kogoś znającego ten nadajnik do pomocy. Pobieżnie zerknąłem na manual ponieważ chciałem dowiedzieć się jak zrobić reset do ustawień fabrycznych. Niestety reset można zrobić tylko przy działającym ekranie dotykowym. Niektóre nadajniki mają taką możliwość przez odpowiednie ustawienie drążków w momencie załączania nadajnika. Ten niestety wymaga działającego ekranu. Na początek odłącz zasilanie nadajnika na kilkanaście sekund i podłącz je ponownie. Nie twierdzę, że to pomoże ale warto spróbować. Daj znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są moje pierwsze uruchomienia. Nie był jeszcze z niczym podłączony, nówka sztuka. Zasilanie wbudowane na stałe bez rozkręcania nie odłączysz. Wydaje mi się, że on chce się po prostu skomunikować po wcisnąłem przypadkiem YES a ja nie umiem tego zrobić. Wcześniej działał normalnie przy wyborze NO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Prawdopodobnie musisz  wcisnąć coś na odbiorniku, podłączyć zasilanie odbiornika (lub odwrotna kolejność. i dopiero potem włączyć nadajnik. Też nie znam tego nadajnika -jednak wygląda, że przełączyłeś nadajnik z trybu ustawiania/programowania  w tryb pracy-łączności -i nadajnik nie może znaleźć odbiornika.

 

      Prawdopodobnie musisz jednocześnie mieć uruchomimy odbiornik i prawdopodobnie wciśnięte coś co inicjuje bindowanie. Wtedy nadajnik powinien skończyć proces łączenia/parowania z odbiornikiem  i może wróci do normy.

Może. poczytaj instrukcję. Przypuszczam, że nadajnik szuka "swojego odbiornika" i program się zawiesza -nie przechodzi dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, próbuje wszelkimi sposobami ;). Co to jest to całe Bindowanie? Umiem uruchomić odbiornik w trybie zwykłym i właśnie w trybie bindowania bo to wystarczy zworke mu włożyć. I tak przełączyłem przypadkiem nadajnik w tryb parowania z odbiornikiem bo wcześniej uruchamiał się normalnie ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ozyrys napisał:

Co to jest to całe Bindowanie?

Nadajników na tej częstotliwości i odbiorników są grube tysiące.   nie może być tak, że Twój odbiornik będzie słuchał kilkudziesięciu nadajników znajdujących się w okolicy/ w zasięgu.

 

więc masz specjalny tryb jakby nadawania adresu -włączasz jednocześnie nadajnik i odbiornik w tryb bindowania -i one się dogadują -"przedstawiają się -jestem swój -słuchamy się wzajemnie -inne pomijamy" 

-potem jak już w normalnym trybie łączności włączysz -to nadajnik i odbiornik szukają swoich "sparowanych" a wszystkie inne ignorują.   Nadajnik "widzi" tylko zbindowane odbiorniki. i wzajemnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2024 o 21:10, ozyrys napisał:

I tak przełączyłem przypadkiem nadajnik w tryb parowania z odbiornikiem bo wcześniej uruchamiał się normalnie ;).

 

prawdopodobnie wcześniej nadajnik nie uruchamiał się normalnie a tylko w trybie ustawiania, programowania modelu -asama część radiowa była wyłączona.

Włączyłeś część radiową (transimit yes -nadawaj tak) -i nadajnik nie mógł odnaleźć "swojego" (znaczy zbindowanego ze sobą) odbiornika. i się wiesza -czeka na ustanowienie "linku" znaczy na nawiązanie połączenia z odbiornikiem/szuka odbiornika . a jeśli już zbindowany odbiornik nie jest włączony  lub nie jest włączony odb w trybie bindowania -to nadajnik nie może znaleźć -i.... szuka ciągle szuka do pary.

udało się zaradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic. Nadal nie może nawiązać połączenia ale jest chyba dokładnie jak piszesz. Dodatkowo nadajnik wydaje sygnał co według instrukcji sugeruje że przełączniki oznaczone SW są w złym położeniu tylko nie wiem jakie to jest dobre położenie w instrukcji napisane że wszystkie SW powinny być w górnym położeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu zgaduje -przez analogię do nadajników innych firm.   

   możesz mieć opcję, że do uruchomienia nadawania musi być zablokowana możliwość uruchomienia silnika -jakiś przełącznik, przytrzymanie czegoś przez chwilę wciśniętego itp. może blokować/odblokowywać  możliwość dodania gazu i potencjalnie nagłego uruchomienia silnika w modelu. Jeśli blokada nie jest uruchomiona, gaz nie jest na minimum -to nadajnik się blokuje ze względów bezpieczeństwa. może pomóc jak Kolega wyżej pisze.

 

ale... to tylko zgadywanie.    Osobiście używam nadajników  innej f-my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz mam na minimum. Patrzyłem też inne ustawienia gazu zero reakcji. Moduł z tyłu nie ma przełączników tylko przycisk i diodę ale nie reaguje na wciskanie. Według instrukcji powinien pokazywać które przełączniki są w złym położeniu a nie wyświetla nic poza tym co pokazałem i generuje sygnał dźwiękowy co jakiś czas, ekran na pewno jest aktywny bo mryga antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, Zaczniemy może od początku. Po włączeniu nadajnika ( dwa przyciski włączenia naciskamy jednocześnie ) pojawi się ekran startowy.

Jest tam pozycja - pytanie Transmit? Naciskamy YES. Następny ekran to położenie przełączników, pokręteł i dźwigni gazu - z reguły wajcha w dół gaz minimalny. Jeżeli któryś z przełączników na ekranie świeci na czerwono należy przestawić go w położenie skrajne przeciwne. Są przełączniki dwu i trzy pozycyjne. Jeżeli wszystko będzie OK ! to pojawi się główny ekran startowy. Jest on różny dla poszczególnych wersji oprogramowania  wewnętrznego. Ale z tego miejsca można już konfigurować nasz nadajnik. Kolejną rzeczą jest bindowanie czyli zgranie nadajnika z odbiornikiem. Najlepiej zobacz sobie film na YT. Obraz zastępuje 1000 słów.  Co prawda po angielsku ale powoli można prześledzić i powtórzyć czynności. Jest tam nie tylko bindowanie ale jeszcze aktualizacja programu wewnętrznego odbiornika gdyby coś poszło nie tak.

Kolejny film pokazuje podstawową konfigurację.

To tyle - na tą chwilę.

Miłej zabawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może reset nadajnika. W instrukcji (załącznik) jest opisany reset.
 

Na fotce widać umiejscowienie przycisku. A działanie ( tłumaczenie z instrukcji ) Przycisk resetowania jest dostępny w dolnej części nadajnika, jak pokazano powyżej. Musisz ściągnąć Grip, aby go znaleźć. Aby go nacisnąć za pomocą długiego cienkiego narzędzia, takiego jak mniejszy śrubokręt. W przypadku, gdy nadajnik nie może być wyłączony, naciskając dwa przełączniki zasilania, zresetuj nadajnik z przyciskiem resetowania. Po zresetowaniu ustawienia ustawione przed resetowaniem mogą być nieprawidłowe.

IMG_20240325_201849.jpg

 

PL18 User manual 20221122-EN.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.