Skocz do zawartości

waldi1973

Modelarz
  • Postów

    621
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

20 Excellent

O waldi1973

  • Urodziny 19.04.1973

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Kielce
  • Imię
    Bartek

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Witaj :)

    Obserwowałem Twoją relację z budowy Bielika. Zazdroszczę i podziwiam :) W związku z tym, ze widzę u Ciebie dość dobrze odwzorowaną bryłę - mam prośbę:
    - Czy byłaby szansa wyprosić u ciebie rysunki z przekrojami tego samolotu? Chodzi mi o wręgi, rzuty itp. Poproszono mnie o wykonanie projektu kartonówki i szukam materiałów. Wszystko co było w necie - już przeglądałem. Mam też plik 3D pobrany gdzieś z Thingiverse - ale to wszystko się średnio nadaje. Pisałem też do Pana Margańskiego, ale bez odzewu. Byłbym wdzięczny za pomoc i w ramach wymiany - mogę podesłać plik do Cessny 188.

    Pozdrawiam,

    Bartek

    1. japim

      japim

      Napisz do mnie na email: pjak dwa_tysiace na o2.pl

  2. Na p1p nie ma możliwości podejrzeć ile czadu maszyna przepracowała, ale wyrobiłem na niej okol 3 kg filamentu. Jak ją kupiłem - luzów żadnych nie miała. Po kilku godzinach pracy pojawiły się. Jak przetarłem ręcznikiem papierowym pręty węglowe to pozostał pyłek. To nie jest nagonka - bo maszyna na prawdę jest świetna, tylko choroby wieku dziecięcego. Prędkość poruszania się karetki na pewno spowoduje szybsze zużycie. Tak już jest - coś za coś. Dziś już nawet nie sprawdzam tych luzów - po co mi się stresować. Czy obniżyła się jakość..? Może nieznacznie, ale akceptowalne. Jestem dość upierdliwy Jesli chodzi o takie rzeczy, ale pomimo to - akceptuję taki stan. Wyglada na to, ze stan sie ustabilizował Jesli chodzi o wycieranie wałków, bo już nie widzę pyłu z wytartych prowadnic. Przyznam, ze gdybym miał znów kupować drukarkę - kupił bym znów Bambu. Stosunek Jakość/cena i funkcjonalność - bije wszystkie inne.
  3. Bardzo ładny model. Duży. A jak z wagą..? Jakiego filamentu użyłeś? Gdzie można kupić projekt? P.S. drukarka pierwsza liga. Ale u mnie pojawiły się luzy na karetce. Troszkę się „dotarły” pręty węglowe.
  4. waldi1973

    RC skydiving

    Fantastyczna sprawa..! ? Zabawa na całego. Ja niestety nie mam takiego „nosiciela” i w związku z tym chwilowo zarzuciłem projekt. Mam w prawdzie Phantoma 3, ale on nie dźwignie takiego skoczka. ? A już mam nowy projekt spadochronu. Czekam na materiał ZP i wezmę się za szycie. Zrobię teraz typowy szybki spadochron eliptyczny. Nie brakuje ci prędkości?
  5. Witaj Dzięki za informacje w sprawie silnika. Faktycznie - lata temu zrobiłem plany. Brakowało w nich odrobinkę. Niestety - wszystko co posiadałem na temat Kruka - w tym plany, zdjęcia, projekt modelu kartonowego - szlag trafił bezpowrotnie. Ocalało kilka rysunków z fabryki i w międzyczasie miałem możliwość pomierzyć oryginał (z tłokowym silnikiem). Dzis plany które kończę robić - są dużo bardziej dokładne. Buduję tez model testowy - z beermaty - żeby sprawdzić poprawność projektu. Jak na obecną chwilę - puzzle wychodzą dobrze. P.S. Wojtku - tak z ciekawości - czy ktos od ciebie uczy się w zsm nr4..? Pozdrawiam..!
  6. Witajcie. Nie było mnie na forum ze 100 lat.. Kiedyś - przed laty - wykonałem plany do budowy samolotu Kruk. Niestety lata temu plany utraciłem - choć było już niemal wszystko (z formatkami włącznie). Czas płynie, pojawiły się nowe umiejętności w projektowaniu - więc odgrzewam starego kotleta. Dziś kończę plany w Rhino i powoli przenoszę wszystko do Corela - żeby móc później wyciąć na ploterze laserowym. Postanowiłem najpierw wyciąć wszystko w tekturze beermat - żeby sprawdzić, czy wszystko gra i pasuje. Teraz czekam na dostawę tektury. Jak wszystko będzie ok - rozpocznę budowę. Ale.. - Ponieważ ostatni model konstrukcyjny jaki zrobiłem to była Wilga (znów lata świetlne temu) i wiedza uleciała - potrzebuję pomocy: - Muszę dobrać odpowiedni silnik elektryczny do tego Kruka. A to mnie teraz trzyma z w dokończeniu projektu - bo muszę określić długość łoża silnika. Czy moglibyście coś doradzić..? Planowałem tam wsadzić Kavan C3542-1250 zasilany pakietem 4S. Trudno mi jednak przewidzieć wagę modelu gotowego do lotu. Wydaje mi się, że model może ważyć około 2 do 2,3kg. Poprawcie mnie jeśli się mylę. (Model będzie miał wręgi w przedniej części ze sklejki 2mm ażurowane gdzie się da, boki kadłuba i wzmocnienia także sklejka dwójka ażurowana. Całość pokryta balsą 1mm. Skrzydła także pokryte w całości balsą 1mm) Co radzicie tam zamontować?
  7. Wspaniała prezentacja..! I model. oglądam z ciekawością. Model tani nie jest, ale widzę ze wart swoich pieniędzy.
  8. waldi1973

    RC skydiving

    Spadochron do takiego modelu musi zapewnić w miarę bezpieczne lądowanie. Co nie znaczy, ze model wyląduje nieuszkodzony. Nie może to być tez czasza zbyt duża, bo zbyt lekki model w stosunku do powierzchni spadochronu - zabierze się w termikę jak będziesz miał pecha i cześć jak czapka… do wagi 1200g to bym ci polecał spadochron o powierzchni około 1 do 1,4m2 a to nie będzie 2-3m średnicy… Spadochron taki musi mieć wciągnięty wierzchołek - co by wypłaszczyć czasze i tym samym zwiększyć jego skuteczność, stabilność i szybkość napełniania ?
  9. waldi1973

    RC skydiving

    No I gitara.. Jakiej wielkości ma być ten spadochron?
  10. waldi1973

    RC skydiving

    Już ci podałem co i jak zdaje się. czytaj ze zrozumieniem ? Powtórzę: Sprawdz na ebay, zadzwoń do Dudka (producent paralotni i spadochronów), pisałem ci o mim koledze… Ba..! Nawet napisałem, ze ja mam na swoje potrzeby i prosiłem żebyś napisał ile ci potrzeba. A ty w to miejsce prowadzisz jakieś jałowe dyskusje. Mam ci znaleść na ebay..? Czy zadzwonić do Dudek Paragliding.? No i wisienka na torcie - materiał za 2 zł… Pozostaje ci tylko agrowłóknina… ?
  11. waldi1973

    RC skydiving

    No to jak wiesz co robić - to do dzieła… Szkoda naszego czasu na dywagacje. Jak tobie jest potrzebny materiał za 2zl/m2 - a rozważasz agrowłókninę - to kontynuacja tematu jest bezzasadna ? I być może ubiegnę Cię: -Nie - nie złoszczę się. Twój pomysł - twoja sprawa. Ja się niepotrzebnie pompuję i opisuję zależności tkanin, jakość, masa, nawet dotarłem do kolegi który ma stosowny materiał bo myślałem, ze to poważna sprawa - a tu „Agrowłóknina”… ?
  12. waldi1973

    RC skydiving

    Ripstop paralotniowy nie nadaje się z uwagi na swoją sztywność. On jest w prawdzie lekki, ale jest za sztywny. Proces kalandrowania materiał zyskuje zerową przepuszczalność powietrza (pożądane w paralotniarstwie), ale też sztywność (Niepożądane w spadochroniarstwie). Stąd materiały spadochronowe są podobnej wagi co materiały paralotniowe, jednak aby uzyskać nieprzepuszczalność - pokrywane są odpowiednimi silikonami. Powszechnie stosowanym materiałem do produkcji spadochronów (również modeli) jest materiał jak już wspomniałem F111. Czasem używa się materiału ZP (Zero Porosity). Już pisałem, że taki materiał jest trudno dostępny. Należy go szukać głównie na ebay. I tam też go mnóstwo widziałem. Spróbuj zadzwonić do Dudek Paragliding. Kiedyś do nich pisałem ws materiału ZP i wiem, że mają odpowiednik F111 (Jakąś odmianę Porcher Marine). Może Ci odsprzedadzą. A przede wszystkim napisz - ile tego materiału Ci potrzeba. Mam troszkę białego na swoje projekty, ale mój kolega ma F111 sporo i można by zwrócić się do niego. Nie polecam żadnych innych materiałów jak te o których rozmawiamy. Ich waga na m2 będzie mało atrakcyjna a jak dojdzie do tego przepuszczalność powietrza, to okaże się, że skóra nie jest warta wyprawki.
  13. waldi1973

    RC skydiving

    Takie materiały z reguły nie są łatwo dostępne. To znaczy - nie ma i h w sklepie, jednak gdzieś na ebay, lub czasem OLX czy Allegro pojawiają się. najlepszym i zarazem najtańszym materiałem jest popularny F111. To z niego wykonuje się współczesne czasze. To materiał który lekko przepuszcza powietrze.
  14. waldi1973

    RC skydiving

    Witaj. Czaszę już prawie skończyłem - zostało bardzo niewiele. Już są zamontowane linki i już szalałem po pokoju żeby sprawdzić jak chętnie czasza się przemieszcza, czy jest odpowiedni kąt. Na pierwszy rzut oka wydaje się, ze jest ok, ale konkretnie to wyjdzie jak skrzydło poleci przynajmniej z górki. Przewiduje, ze czasza powinna się szybko przemieszczać. Niestety materiał F111 lekko przepuszcza powietrze co w przypadku takich czasz - psuje to efekt. Najlepiej zrobić czasze z ZP. Co do kolorów: Kupiłem czasze prawdziwego spadochronu PD-170 (w celach odzysku materiału) i tam są trzy kolory materiału. Czarny (tego jest około 85%), różowy i żółty (tego najmniej - bo tylko jedna komora). Zatem jeśli chcesz - mogę się podzielić czarnym. A jeśli mogę zapytać - czym malujesz czasze? Jakich markerów używasz? Ja kupiłem markery kolorowe do materiałów, ale okazuje się, ze rozlewają się po materiale i wchodzą w wątek i osnowę co bardzo brzydko wyglada. F111 to bardzo wredny materiał zarówno do obróbki jak i malowania. Zrobiłem napis na profilach skrajnych, ale jest on wycięty laserem z ripstopu z klejem i przyklejony. I to jest ok, jednak chciałbym coś większego na czaszy a tutaj ripstop już wyjdzie dość drogo. Pozniej wrzucę schemat czaszy spadochronu PD Storm. A jeżeli po próbach będzie ok - to być może (zależnie od posiadanego czasu) udostępnię całą dokumentację do tego spadochronu - czyli wykrój komór, profili i długości linek. Aha. Powierzchnia to około 1 m2.
  15. waldi1973

    RC skydiving

    No to pochwale się i ja. Opracowałem profil który pozwoli na prawdę lecieć spadochronowi do przodu. ? Te ogólnie użytkowane profile - są proste w obróbce i dalszym szyciu, ale ten wielki wlot psuje prawie wszystko. Najpierw zrobiłem spadochron z folii - tak dla sportu. No i przyszedł czas na spadochron z tkaniny F111. Niestety dysponowałem tylko buałym materiałem. Obrys czaszy jest eliptyczny, zastosowany profil typowy do „szybkich” spadochronów. Skrzydło ma około 1m2. Obrys czaszy - to spadochron PD Storm. Zostało zrobić linki i próby... ? Pierwotnie miał to być spadochron który będzie rzucany z drona DJI Phantom 3, ale chyba nie bardzo ten dronek dźwignie masę około 1200g (skoczek i czasza). Wiec muszę zrobić mniejsza czaszę. Akurat miałem to szczęście, ze kolega ma dis duży laser i wszystkie części były wycinane laserowo. Projekt zrobiony w dwóch programach. Corel i Rhino. Jak wiadomo - bryty górne - szczególnie w czaszy eliptycznej - mają swój specyficzny kształt. To nie są proste paski. ? Poki co - kilka zdjęć:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.