Jump to content

ikar61

Modelarz
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Good

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Ostrołęka
 • Zainteresowania
  Sport motolotniowy i modelarstwo lotnicze.
 • Imię
  Henio

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W zasadzie to buduję i latam modelami samolotów i szybowców.Od podstaw zbudowałem model Wicherka -25 ,motoszybowiec Moskito ,kadłub do modelu U CAN FLY.Moim zdaniem co innego jest złożyc model z zestawu-ARF a co innego z kitu a jeszcze konstrukcyjny i wiem ile czasu musiałem poswięcic na klejenie montowanie elektroniki, oklejanie to zajęło mi prawie trzy miesiące przy szybowcu Moskuito a jeszcze dłuże zajmuje czasu gdy wszystkie czesci trzeba wycinac ,pasowac, kombinowac a może zrobić tak a może inaczej będzie lepiej tak jak to miałem przy Wicherku.Model Bałtyk to taka odskocznia.dziś pokryłem kadłub tkaniną i dopieszczam jeszcze nadbudówkę.
 2. Witam ,dla mnie taki zestaw wykonał Pan Suchocki.Wysłałem tylko plany tego modelu i już Pan Suchocki opracował wszystko i wykonał .Całość kosztowała mnie 330 zł łącznie z przesyłką, tak że proszę się skontaktować z Panem Suchockim do którego podaję link do jego strony. - http://www.modelesuchocki.pl
 3. Po wielu, wielu latach postanowiłem zbudować jacht Bałtyk z planów i książki J. Wojciechowskiego /Budowa i pilotaż radiomodeli.Ażeby ułatwić sobie budowę to zamówiłem wykonanie kitu bez listewk i poszycia czyli szkielet kadłuba i nadbudówka.Po otrzymaniu wycietych części rozpoczałem montaż co przedstawiam na załączonych zdięcia. Kadłub planuję jeszcze pokryc dwiema warstwami tkaniny.
 4. Witam! niedawno zadawałem takie samo pytanie no i podpowiedziano ze musza byc umieszczone pod katem prostym, wystarczy ze jedna umiescisz wzdlóz kadłuba a druga pod katem90 stopni z boku kadłuba, wystarczy tylko sama koncowkie anteny wysunac z boku kadluba.
 5. To co wyczytałem w komentarzach na Banghoku/June-03 2019 11:36:34 great glider for the price. only problem i had was the prop collet.. the nut bottomed out and the prop flew off on the maiden.. need to add a few washers behind the nut to and oppened up the collet slots with a die-grinder cutoff blade to get full clamping power.. Flys good with 85mm cg with a 2200mah 3s good power.. also used a 1500mah 4s for beter power and felt like longer flight time too.. Even managed to get no power inverted for a bit../ a oto tłumaczenie /Czerwiec-03 2019 11:36:34 świetny szybowiec za tę cenę. Jedynym problemem, jaki miałem, była tuleja zaciskowa śruby .. nakrętka wypadła do dna i śruba odleciała na dziewczynę .. trzeba dodać kilka podkładek za nakrętką do i otworzyć szczeliny tulei zaciskowej ostrzem odcinającym, aby się napełnić Siła zacisku. Leci dobrze z 85 mm cg i dobrą mocą 2200 mah 3s .. również używałem 1500 mah 4s dla lepszej mocy i czułem się jak dłuższy czas lotu. Nawet udało się nawet przez chwilę nie odwrócić mocy .. / i to mnie dezorientuje jesli ktorys z kolegow lata takim szybowcem to prosze o porade
 6. Wkrótce planuję oblot tego szybowca tylo jestem zdezorientowany odnosnie srodka ciezkosci.Fabyczie podaja ze 75 mm a gdzies w komentazach czytałem ze lata zle bo dopiero na 85-90 lata dobrze z zasilaniem 2200 mh.Ostatecznie proby pokazą ale nie chcialbym przy pierwszy rzucie walnąc nim w glebę.
 7. Mam pytanie -czy simulator REALFLIGHT BASIC bedzi działał na Windows 10.
 8. Lakier trzyma się względnie dobrze,po odtłuszczeniu spirytusem malowałem lakierem akrylowym ogólnego stosowania.Przy malowaniu np: innym kolorem to po kilku dniach bo lakier musi dobrze wyschnąc bo inaczej przy odrywaniu tasmy może się uszkodzic.
 9. Szybowiec już zmontowany,zmieniłem regulator na HobbyWing -40A do którego mam kartę programowania ( chodziło mi o ustawienie hamulca).Zmieniłem również serwa steru kierunku i wysokości na Tower pro MG-92B.Trochę mam problem w jaki sposób rozmiescic anteny odbiornika- dł. anten 140 mm.Szkod tylko ze pogoda nieodpowiednia na obloty.
 10. ikar61

  Naprawa aparatur

  W Warszawie jest RC-serwis wykonuje wszelkie naprawy /aparatur, modeli i inne-link:http://www.rcmodelserwis.pl/serwisRC.html
 11. Niewiem jak ze środkiem ciężkości bo w instrukcji podano C G-77+/- 5mm a w komentarzach czytałem to prawidłowo powinien być C G/85MM-90MM.Podobno jeszcze serwa ,kierunku i wysokosci lepiej wymienic na serwa z metalowymi zębatkami.
 12. Janusz, jakim płynem odtłuscic chyba nie rozpuszczalnikem a może czysta benzyną.
 13. Dziś tj. 26/11/2020 otrzymałem przesyłkię w idealnym stanie,wszystko w komplecie.Mam zamiar nie naklejac folji tylko odpowiednio pomalowac tylko niewiem jakim lakierem do styropianu.Folja podobno słabo sie trzyma i lubi sie odklejac.
 14. Zamówienie wysłane i opłacone ,teraz tylko czekac na przesyłkię z CZ -powinna nadejsc w ciągu tygodnia aby tylko nie była uszkodzona bo jak czytałem w komentarzach to często tak sie zdarzało ze była uszkodzona.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.