Jump to content

Baron von G

Modelarz
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Krótka przygódka: w piątek o godz. 1830 (tak, wiem, to jest już chwilę po zamknięciu sklepu) zadzwoniłem na numer podany na stronie, żeby dowiedzieć się, czy sklep ma na stanie - fizycznie, na półce - model, którego szukam. Zależało mi na czasie (a kilka razy już zdarzyło mi się w różnych sklepach, że towar "na stanie" był wysyłany np. po tygodniu), więc umówiliśmy się, że złożę zamówienie, a w poniedziałek uzyskam odpowiedź, czy model faktycznie jest; jeśli jest, to płacę i dostaję go jak najszybciej. W poniedziałek otrzymuję maila: model jest dostępny. Zadzwoniłem zatem jeszcze raz, by spytać, czy wchodzi w grę wysyłka za pobraniem (nadal zależy mi na czasie). Słyszę, że właściwie nie można, chyba, że najpierw wpłacę 200 zł zaliczki - to mi niczego nie przyspieszy, bo przelew musi przejść tak samo, więc bez sensu. Wówczas jednak dowiaduję się, że model i tak zostanie do mnie wysłany najszybciej... za dwa dni. Bo "na stanie" oznacza, że trzeba go ściągać z Czech... Kończę rozmowę, znajduję inny sklep, który załatwi mi to szybciej, po czym wysyłam maila, w którym informuję o rezygnacji z zamówienia. Za kilka minut odbieram telefon z pretensjami, że najpierw zawracam człowiekowi głowę, dzwoniąc w sobotę o 23 (?!) a teraz tak sobie po prostu rezygnuję z zamówienia, które chciałem otrzymać przed środą, a jak się uda - otrzymam w czwartek, ale znając życie, pewnie w piątek. Raczej nie jestem oczarowany >.<
 2. Hey VJ, what Cimek said is almost everything you need to know. Apart from that, just remember not to fly in vicinity of active airfields - both civilian and military. What you should avoid are CTRs and MCTRs respectively, you can find those on any aviation charts. If you don't have any access the charts - just stay away (at least 5 km) from any such airfields. Have a nice flying time here in Poland! )
 3. No fakt, z lampami przesadzili :oD Dla mnie jednak ważniejsza jest płaskość nawierzchni )
 4. Umiejętności, Mospanie, lichych umiejętności :oD A pod PGE Areną byłem w okolicach zachodu słońca. Nawet udało mi się polatać z tego parkingu )
 5. Oglądałem te łąki tysiąc razy na spacerkach i nieodmiennie dochodzę do wniosku, że nie dałbym rady na nich wylądować ) Ale te okolice Portu Północnego to chyba sobie dzisiaj pojadę obejrzeć pod tym kątem.
 6. Pozwolę sobie na pytanie nieco obok tematu - skąd w tamtej okolicy startujecie? Straż portowa nie robi fochów? Wygląda na to, że fotki kolegi Tadka robione były w okolicy byłej Baterii Artylerii Stałej, a tam trochę się czepiają.
 7. Pierwszy lot nowym S.E.5a, film kręcony przez kolegę i zmontowany na szybko przeze mnie. http://www.youtube.com/watch?v=ThxGDK6eWwk
 8. Witam się grzecznie, Modelami i wszelkimi miniaturkami interesowałem się od zawsze. Zawsze również znajdowałem tysiące wymówek i rzeczy, które potrafiły mnie odciągnąć od bardziej profesjonalnego zajmowania się nimi, niemniej jednak fascynacja nie przeminęła nigdy. W RC najbardziej fascynują mnie czołgi i - przede wszystkim - modele samolotów pierwszowojennych. A ponieważ coraz więcej dostępnych jest produktów, które nie wymagają ogromnych nakładów czasu poświęcanego na budowę, wreszcie udaje mi się powoli realizować tę pasję )
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.