Jump to content

Wiesiek1952

Modelarz
 • Content Count

  599
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Wiesiek1952 last won the day on July 23 2019

Wiesiek1952 had the most liked content!

Community Reputation

20 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Szczecin
 • Imię
  Wiesiek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No chcieli to mają - zarejestrowane po jednej sztuce.
 2. Lista będzie jak się zaczną rejestrować. Tak jak w ubiegłym roku.
 3. Na stronie rc-szczecin.pl są biuletyny dla zawodów w Łososinie i w Szczecinie. Zapisy też są uruchomione. Zapraszamy do rejestracji.
 4. Tak?! A jakie? http://bip.aeroklub-polski.pl/sprawy-czlonkowskie/ 500 zł miesięcznie tj. 6000 PLN rocznie.
 5. Nieprawda. Aeroklub Polski zgarnia kasę od każdego członka Aeroklubu lokalnego. Wcale nie małą. Każdy Aeroklub musi zapłacić haracz do AP za każdego członka. Od każdego wpisowego też. Nawet jeśli założylibyśmy stowarzyszenie to to stowarzyszenie musi zostać członkiem AP i uzyskać licencję sportową stowarzyszenia w AP czyli wpadamy w ten sam system mielenia pieniędzy. W kalendarzu są zarejestrowane 3 terminy jako "otwarte" z dopiskiem "do uzgodnienia" @Paweł - skontaktuj się z Michałem Salamonem w sprawie wpisu do kalendarza - to będą te "uzgodnienia".
 6. Aha. "Jest jak jest" czyli jak dom jest spróchniały i się wali to "jest jak jest" i nic z tym nie robimy "bo nastały czasy komercji". Brawo! Gratuluję podejścia! Piszę o "systemie" jako całości gdzie organizacja zawodów to tylko malutki wycinek. Tych kwiatków jest tak dużo, że wręcz nie da się wszystkich wymienić. Tak jak sam napisałeś poniżej: to w końcu jest porządek czy go nie ma? Naprodukowano przepisów głównie po to żeby ich nie przestrzegać albo stosować wybiórczo wtedy jak trzeba komuś dop...ić. Oczywiście "jest jak jest" nic z tym nie robimy. Czekamy aż się samo rozpadnie. Najłatwiej napisać "...to marudzenie.." albo (lepiej) "...działanie na szkodę Związku...". Stare czas nie wrócą. Bez radykalnych zmian to... tak jak Krzyś napisał - przycisk autodestrukcja został już wciśnięty a zegar tyka. PS: 1% podatku można przekazać tylko stowarzyszeniom zarejestrowanym w KRS.
 7. Pisałem o systemie wymyślonym przez miłościwie nam panujący AP i KM. Ten system jest przeciwko jakiemukolwiek rozwojowi. Niestety. Spójrzmy na to od strony finansowej dla młodego człowieka, który chciałby spróbować polatać na choć jednych poważnych zawodach. Żeby uzyskać licencję sportową trzeba być członkiem lokalnego Aeroklubu. Tu się od razu zaczynają schody. W Szczecinie wpisowe to 500 zł a roczna składka członkowska 480 zł. (do niedawna była furtka „członka stowarzyszonego” ale została zatrzaśnięta). Do tego doliczamy koszt samej licencji 40 zł (dla 17-25 lat). Dochodzi jeszcze ubezpieczenie min. 100 zł. Koszta utrzymania lądowiska to około 200 zł/osobę rocznie. Razem na dzień dobry trzeba wydać około 1300 zł żeby wziąć udział w jednych czy dwóch zawodach krajowych. Już widzę te tłumy ustawiające się w kolejkę po licencję FAI (AP). Zwłaszcza młodzieży. Tak, wiem, są „obejścia” typu Feniks. Tylko czy system ma być oparty o takie „obejścia”? Tak mamy uczyć młodzież uczciwości i otwartości? Dla porównania w Niemczech – członkostwo w lokalnym „flugsportverein” (czyli małym klubie sportowym) kosztuje około 85 euro. W opłatę wchodzi możliwość latania na lokalnym lotnisku z infrastrukturą nieporównywalną do żadnego z lotnisk modelarskich w Polsce. W opłacie jest zawarta licencja sportowa i (oczywiście) ubezpieczenie. Ubezpieczenie OC jest do 5 mln euro – u nas nie ma takich w ogóle – jest do 3 mln zł (ok 700 tyś euro) kosztuje coś około 350 zł. Licząc po 4.30 zł za 1 euro to 85 euro = 365.50 złotych rocznie. Ah, byłbym zapomniał… junior ma 50% zniżki!!! Mam wrażenie, że generalicja w tzw. centrali nie zauważyła, że armii dawno już nie ma i usiłuje dalej kontynuować „jedynie słuszną” linię gdzie szeregowych było tysiące. Wszystkim życzę serdecznie Szczęśliwego Nowego Roku! Generałom też!
 8. Mnie się wydaje... tak wiem, może tylko wydaje ale... Jeśli kilku potencjalnych organizatorów nie kwapi się do organizacji MP czy PP to musi być jakaś konkretna przyczyna. Pytanie co jest źle albo kto jest ten "zły". Pytanie czy mylą się wszyscy co mogliby a nie chcą czy może sam system jest do d... Za system odpowiadają ci u góry (chyba). System powstał gdy w każdym większym mieście modelarni było po kilkanaście. Czasy się nieco zmieniły, w mieście wielkości Szczecina modelarni nie ma wcale a najbliżej nas modelarnia jest w Stargardzie "ciągnięta" przez jednego człowieka z pasją. Nie wiem czy w całym województwie jest jeszcze jakaś inna. System zdaje się tego nie zauważać. System jest zdziwiony, że nikt nie chce. System se stworzył 40 lat temu przepisy systemowe wycelowane głównie na utrzymanie władzy tegoż sytemu. Czasy się zmieniły, system tego nie zauważa, system jest zdziwiony. Najpewniej ewolucja wyeliminuje system całkowicie jeśli system nie dokona radykalnych zmian u siebie a na to, czyli na zmiany, się nie zanosi - na upadek systemu jak najbardziej. Z bodajże coś około 60 pracowników etatowych systemu zostało chyba dwóch. Wyciągnięto jakieś wnioski? Wesołych i spokojnych Świąt wszystkim ??? PS. Zabraliśmy się za organizację PP w ubiegłych dwóch latach trochę nie wiedząc co nas czeka. Teraz wiemy. Odpowiedź wszyscy znają - wystarczy zajrzeć w kalendarz imprez AP.
 9. Wojtek! Doskonale wiesz dlaczego i doskonale wiesz czemu Ty i nikt inny nawet nie próbuje. Po ostatnich zawodach WC i Eurotour usłyszałem, że tak gównianych (użyto innego słowa bardziej niecenzuralnego) to jeszcze w Polsce nie było. No to wolę WC i Eurotour. W tym roku mamy aż dwa ET u nas. Pewnie znowu będą ch......owe.
 10. Tak apropos organizacji. Z dużą przyjemnością wspomagam zawody niskiej, wręcz byle jakiej, rangi jak Puchar Świata czy Eurotour. Na zawody o tak wysokiej randze i znaczeniu jak MP to nie śmiem konkurować z profesjonalizmem AP i profesjonalizmem TKN.
 11. Ale to (chyba) nie w tym rzecz... może zorganizujesz MP w Lublinie? Nie? A czemuż to? Inni, zdaje się, z podobnych powodów też są na nie...
 12. Hehehe.... zapisy są na 2032.
 13. Raczej 2x2 czyli 4 m2. Orne pole i trawa z rolki. Fajne było. Jakby my takie cus dali to by nas wy...... dolili za wszystkiego.
 14. Jeszcze trwa 2019. ? Kalendarz kilka postów wyżej jest "najaktualniejszy" z możliwych. Po prostu nie ma innego. Ten zamieszczony przeze mnie to tak na 99% już się nie zmieni choć to w dalszym ciągu "Preliminary draft" datowany na 15 grudnia czyli dwa dni temu. Dla zawodów w Łososinie Dolnej organizatorem jest Aeroklub Podhalański a dane kontaktowe i strona taka sama jak dla Szczecina ?
 15. @Konrad. Nie ma żadnego błędu w kalendarzu. Zobacz na datę postu ze strony którą linkujesz - ponad rok temu a kalendarz jest na 2019. Kalendarz na 2020 ukaże się na dniach i będzie u góry strony. Gert Holtzer jest webmasterem tej strony i już dostał kalendarz - czeka na poprawki bo część jest jeszcze nie wypełniona. (np. brak danych dla Łososiny - już uzupełniłem) EDIT: Układ strony jest "historyczny" nowości są na górze strony.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.