Jump to content

majula7

Modelarz
 • Content Count

  727
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Excellent

About majula7

 • Birthday 04/08/1978

Contact Methods

 • WWW
  http://www.modeleswidnik.fora.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Świdnik
 • Imię
  Patryk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Do startu będziesz potrzebował. Do lądowania niekoniecznie. Możesz też latać z trawy po deszczu.
 2. Zasadzilem elektronikę, jutro oklejanie. Dziwna sprawa. Piankę i depron klej poliuretanowy dobrze szybko wiąże. Ocieplenie do rur bardzo długo wiąże, i klej migruje po porach. Bardzo nowe doświadczenie. Klej którym kleje to złoty klej ansercoll pur. Zwykły czas utwardzania do 1h z woda do 15 min.
 3. Zasadzilem elektronikę, jutro oklejanie. Dziwna sprawa. Piankę i depron klej poliuretanowy dobrze szybko wiąże. Ocieplenie do rur bardzo długo wiąże, i klej migruje po porach. Bardzo nowe doświadczenie. Klej którym kleje to złoty klej ansercoll pur. Zwykły czas utwardzania do 1h z woda do 15 min.
 4. Pamiętaj, modelarstwo to dość kosztowne hobby, ale mając już silnik nawet jak nie chodzi na wysokich obrotach to możesz dobrze pokombinować. Najpierw książkowa regulacja, a najlepiej pod okiem kogoś kto jest w tym dobry. Jak nie pomoże to daj mu dodatkowe zasilenie świecy i też będzie cacy. Generalnie to od świecy zacznij zabawę. Polecam mieć dwie trzy różne. Miłej zabawy, uważaj na palce.
 5. Mój hydromultiplex bez pakietu waży 1250g z pakietem od 1800 do 2200 i lata dość przyzwoicie. Tutaj model bez pakietu będzie ważył około 1kg więc powinno być ok. Będzie też eksperyment silnikowy gdyż dostanie silniki 2200KV i dość małe śmigła . Jak będzie za szybko to się coś zmieni.
 6. Kesto spoko, spoko. Jak model ma latać to wiem. Dziś waga wskazała 750g tego co na foto. Ja poprostu już nie chcę budować modeli jednorazowych typu gazeta. Projekt i plany sa ok, ale postanowiłem to zrobić po swojemu, zawsze to sprawdzenie czy koncepcja obrana sprawdzi się.
 7. Napewno ciężko nie oszczędzam na niczym, chcę aby było zanurzenie i ma latać ciężko makietowo, pływać również. Wagę podam wieczorem.
 8. Między ćwiartki wstawię podluznice z balsy, dokleje połówkę jajka od spodu i wyprofiluje gorąca rurka nadając kształt plywaka.
 9. Z przodu muszę zabezpieczyć regiel od wody powiercic dziury w wregach połączyć tematy i posklejać. Muszę też przemyśleć klapy serwisowe aby było łatwo tam się dostać. Ja stateczniki wzmacniam jak w ESA. Na to wszystko dam bardzo ciężka folię reklamową oracal. I tu podaje pytanie: czy spryskanie płynem do okien pianki lub folii pozwoli ja kłaść jak np. na karoserii.
 10. Płyty sa ok. Tu dziurka tam dziurka i jakoś się podkłada. Regiel idzie na górę kable pod skrzydłem wszystko do dziury i wyprowadzenie w kadłub.
 11. Co do chodzenia regli ja daje 30A i nie ma bata by się spalił na silnikach A2212. Mam to już sprawdzone w kilku innych latadla. Zbalsowana wersja.
 12. Ja zamierzam zrobić rewizję od góry i jeśli będzie potrzeba nożykiem ciach folie. Pianka będzie miała klapka serwisowa na wścisk. Co do chodzenia regli ja daje 30A i nie ma bata by się spalił na silnikach A2212. Mam to już sprawdzone w kilku innych latadlach.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.