Skocz do zawartości

wyposazenie do cessny 182


Łukasz K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wlanie robilem sobie spis wyposazenei do cessny 182 i chcialbym sie zapytac czy te czesci bede odpowiednie(po anigielsku nie bardzo rozumiem)no to liniki do czesci:

 

 

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3715&Product_Name=Arrow__3.6g_/_.5kg_/_.12sec_Micro_Servo# 3xserwa

 

 

 

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6787&Product_Name=ZIPPY_Flightmax_800mAh_2S1P_15-25C pakiet

 

 

 

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4852&Product_Name=TowerPro_BM2408-21T_/_18A_BEC_/_1047_Prop_Combo i regulator+silnik(mogl by mi ktos powiedziec ile ten silnik ma ciagu)? z gory dzieki

 

aha ktos sprowadza czesci z hobbycity?ile kosztuje przesylka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile ten silnik ma ciagu

około

Zasilanie 2s :

10x3,8 napięcie 7,50V pobór prądu 15,1a ciąg 511g 6000obr/min

9x4,7 napięcie 7,50V pobór prądu 13,5a ciąg 470g 6610obr/min

8x4,3 napięcie 7,50V pobór prądu 10a ciąg 385g 8010obr/min

 

Zasilanie 3s :

8x4 napięcie 11V pobór prądu 13,4a ciąg 610g 11680obr/min

7x3,5 napięcie 11V pobór prądu 8,8a ciąg 403g 13580obr/min

 

aha ktos sprowadza czesci z hobbycity?ile kosztuje przesylka??

u góry masz postage table - tam masz koszty przesyłki

- - - - - -

chcialbym sie zapytac czy te czesci bede odpowiednie(po anielsku nie bardzo rozumiem)
czy wybrałeś dobre części nie mam pojęęcia ( wróżką nie jestem) bo niewiem co to za model??jaka rozpiętość ? orientacyjna waga ??

 

 

z gory dziki

ni mo za co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jest to raczej wolno latający model, więc do tego silnika(2408-21) ja bym dał śmigło 9x4.7-5 i pakiet 2s.Z tym ze jesli chcesz kupić tani pakiet(Zippy) to 800 jest za mało tym bardziej że to 15c. W UH maja teraz pakiety Zippy 1300 20c 2s w promocji po 6$ z groszami. Sa cięższe ale mam takie trzy sztuki i jak za te cene to sa calkiem dobre. Serwa sa troche zbyt male(slabe) mi sie wydaje. Jesli chcesz lekko kup HXT500 jesli nie zalezy ci na kazdym gramie(a w zasadzie nie ma takiej potrzeby) to kup HXT 900 i w przyszlosci bedziesz je mogl wykorzystac w innych modelach(akrobatach itp). Z reszta HXT sa bardziej popularne(sprawdzone) mozna do nich bez problemu kupic tryby i zawsze masz 1 $ w kieszeni 8) . Na trzech serwach masz 3 $ czyli 1/2 pakietu- no nie?? :P

Tematów o HC wysylce i innych tego typu sprawach bylo sporo więc :arrow: szukaj.

Jeśli to jest twoj pierwszy model to z tym wyposarzeniem moze byc calkiem szybki(a co za tym idzie trudny w pilotażu) Tak czy inaczej zycze powodzenia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wyposażenie ok ale,serwa Blue arrow nie mają dobrej opinii,lepsze Hxt (jak proponowano wyżej)lub Tower pro,pięciogramowe wystarczą.Silnik i regulator jak najbardziej lub odpowiednik 2406-32 (inne mocowanie, za wręgą w zależności jak pasuje w modelu)ale proponuję założyć śmigło 8X6 ponieważ większy wymiar ci nie wejdzie lub ew. 7x5 ale wtedy zasilanie 3s.(przy 2s też wyrabia ale szału nie ma).Akumulator zdecydowanie o większej pojemności i min.wydajności 15A.

I najważniejsze,latanie przy całkowicie bezwietrznej pogodzie.Model który zakupiłeś jest wydmuszką z 3mm depronu i wykonany jest bardzo rachitycznie,więc zapomnij o akrobacjach tym bardziej jak pamiętam sterowany jest tylko wysokością i kierunkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dobra niech ci będzie cesną da sie robić akrobacje ale musi być tak przerobiona ze wo gule nie bedzie przypominała cesny i musi mieć ciąg min 1.5 raza wagi modelu. Jak mówią dla chcącego nic trudnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja mam MiniMaga i wiem co on potrafi... dopiero po przeróbce na 3f był w stanie wykręcić beczkę (przy czym ja do niego włożyłem b. mocny jak na niego silnik - Turnigy 3530C). I powiem tylko, że ten model NIE JEST DO AKROBACJI. Ja się o tym przekonałem na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tymi akrobacjami to takie podobo jak mini mag od muliplexa widzalem filmik koegi z forum jak latal minimagiem

Bez komentarza.

Zrozum wreszcie że to co kupiłeś nie nadaje się do agresywnego latania.To jest model do latania rekreacyjnego i to przez duże R.Skrzydło i kadłub nie posiadają żadnych wzmocnień,są tylko zwinięte na gorąco,Wyjście z pętli skończy się klaśnięciem skrzydeł.Przymierzałem się kiedyś do kupna SU-26 (niska cena, wygląd ok.) ale gdy wziąłem ten model do ręki to od razu dałem sobie spokój.

Najpierw naucz się dobrze latać ,a potem myśl o akrobacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

[MODE ON]

 

1. Panowie sprawdzajcie błędy w pisowni

2. Nie piszcie posta pod postem

 

[MODE OFF]

 

Teraz do sedna, model cessny 182 jak i samolot cessna to awionetki - górnopłaty - samoloty tego typu stosowane do latania rekreacyjnego i nauki pilotażu w małym i dużym lotnictwie.

 

Osobiście miałem w ręku Minimaga i IMO model ten jest za ciężki co nie oznacza że nie lata. Powiedziałbym że model ten lata jak mała spalinówka. Silnik szczotkowy z zestawu ma spore problemy z lataniem jako trener - IMO brakuje mu mocy w drążku gazu - gwałtowne odejścia są niewykonalne. Nawet w wersji z silnikiem BL model ten lata szybko co IMO nie do końca powinno go kwalifikować jako Trenera.

 

Cena modelu też nie jest powalająca. Jako pierwszy model proponowałbym Easystar'a albo Easycub'a - są bardziej odpowiednie na pierwszy model.

 

Easystar z silnikiem z zestawu bardzo dobrze sobie radzi. Zaletą jest możliwość zastosowania pakietów Nimh albo 2s li-pol.

 

Easycub to już kawał modelu i można nim już polatać w bardziej wietrzne dni. Oczywiście oblot musi być dokonany w dzień bezwietrzny i najlepiej pod okiem doświadczonego modelarza.

 

Potwierdzam że najpierw naucz się latać tam gdzie ty chcesz a nie gdzie model chce a akrobacje zaczniesz robić w swoim czasie. Pamiętaj o treningu na symulatorze. IMO lepiej zaczynać od kupowania nadajnika i kabla do symulatora gdyż umożliwia to trening. Na ten moment masz model ale nie masz pojecia jak się modelem lata na drążkach ...

 

Czekamy na dalsze twoje postępy z cessną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi Łukasz czy aby na pewno na ten moment potrzebujesz aparature 2,4ghz ?? Czy dużo modelarzy jest w twojej okolicy ?? NA naszej giełdzie mozesz zakupić nadajnik MX-12 [ czesto są wystawiane] za kwote ~400zł z odbiornikiem i pakietem !!

 

Pod względem funkcjonalności [czytaj oprogramowania] nie ustępuje futabie, ba nawet jest chyba nowszym produktem. Używając "systemu" kwarcowego odbiorniki 4 kanałowe w chinach kupisz za mniej niż 10$. bardzo czesto też na giełdzie wraz z aparturami sprzedawane są także kable.

 

Jeżeli chcesz kupić kabel nowy to kup kabel USB z wymiennymi końcówkami - ok. 50zł + wysyłka ale bedziesz miał już do każdej aparatury.

 

Za różnice w cenie kupisz własną, dobrą ładowarkę i kilka pakietów co pozwoli ci na dłuższe latanie. Żeby tego było mało zapewne zostanie ci fundusz operacyjny na ew. następny model np. właśnie akrobatki albo nowego trenera.

 

Ja bym ślizga na razie odpuścił i całą swoją uwagę skupił na jednym modelu.

 

Mam też pewne obawy co do trwałości tej cessny - model jest ładny ale wątpię aby tak ładnie wyglądał po paru lotach nowicjusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.